meska broda

Broda już od dłuższego czasu stanowi jeden z najmocniejszych modowych trendów wpisując się tym w wizerunek większości mijanych przeze mnie na ulicy facetów. Żeby jednak wyglądać schludnie, a nie, przypominać osobę, która miesiące spędziła na pustyni bez dostępu do bieżącej wody, trzeba o brodę odpowiednio zadbać. Jak to zrobić? To nie takie trudne, jakby się mogło wydawać.

Jeśli dopiero rozpocząłeś przygodę z zapuszczaniem wąsów i brody, nie musisz martwić się o profesjonalne strzyżenie. Na początek wystarczy Ci zwykły trymetr, aby zarostowi pożądany kształt. Po około 3 tygodniach do akcji pielęgnacyjnej musi wkroczyć już duet grzebienia i nożyczek. Najlepiej, jeśli zainwestujesz w modele dedykowane specjalnie wąsom i brodzie. Podstawą podstaw przycinania zarostu jest usuwanie tych włosków, które niesfornie i nieestetycznie zaczynają nam zakrywać nos i usta. Co jeszcze warto wiedzieć?

jak pielegnowac brode meska
menshairstylestoday.com

Pielęgnacja brody, a właściwe kosmetyki

Higiena ma ogromne znaczenie w utrzymaniu estetycznie prezentującej się brody. Z nią jest jak z włosami – trzeba ją myć. W tym celu warto zastanowić się nad właściwym wyborem kosmetyków, które dedykowane są jej pielęgnacji. Muszą być one nie tylko odpowiednio dobrany do naszej skóry, aby zadbać o jej kondycję, ale także samego zarostu. Raz na jakiś czas użyj szamponu do mycia włosów, szczególnie jeśli Twoje wąsy i broda są już geste. Na rynku są dostępne zarówno one, jak i odżywki przeznaczone do ich pielęgnacji.

jak prawidlowo dbac o zarost
menshairstylestoday

Od czasu do czasu, jeśli nie masz przeciwwskazań, użyj także żelu do twarzy z peelingiem. Ten skutecznie lub mniej – w zależności od jakości kosmetyku – usunie łuszczący się naskórek, co pobudzi w ten sposób cebulki do wzrostu.

Absolutnym must have w pielęgnacji brody jest przeznaczony do niej wosk. Świetny w przypadku, gdy włoski są niesforne. Dodatkowo stosując go wprowadzimy do zarostu dodatkowy kosmetyk pielęgnacyjny.

Dbanie o brodę, to też przycinanie

jak wlasciwie przycinac brode
thetrendspotter.net

Jeśli przymierzasz się do przycinania zarostu pamiętaj o tym, aby nie robić tego na mokro. Zawsze na sucho. Mokre włosy z natury są po prostu bardziej ciężkie, wiec nie trudno o to, abyśmy przycięli je za dużo, niż byśmy tego chcieli. Ponadto na suchym zaroście będzie zdecydowanie łatwiej nadać mu pożądany kształt, a także określić jego docelową długość.

Pamiętajcie o tym, aby dopasować kształt zarostu do kształtu twarzy. Najważniejsze jest zachowanie zdrowej równowagi. Jeśli twarz jest kwadratowa, zarost spokojnie może być obfity i długi. Jeśli jednak owalna, jego długość powinna być raczej średnia, najlepiej, jeśli postawicie na kształt trójkąta. Ten optycznie wydłuży, a co za tym idzie, również wysmukli twarz. Równie ważne jest to, abyście dobrali do waszej brody odpowiednią fryzurę. Ten duet musi iść w parze.

Dbanie o brodę, to także zakup grzebienia do zarostu. Bardzo pomocny gadżet zarówno do podcinania, jak i rozczesywania włosków czy też wyczesywania z nich zanieczyszczeń.

jak dbac o dlugą brode
menshairstylestoday.com

Na koniec warto zadać sobie pytanie – czy chcę mieć brodę, bo „tak”, czy jest to coś co spowoduje, że poczuję się bardziej męsko. Czy chcesz mieć brodę dlatego, że połowa kolegów z pracy ją ma? To kwestia indywidualna, jednak pamiętaj o tym, że zwyczajnie nie każdy z nas wygląda dobrze  z zarostem i równie duża ilość facetów po prostu nie potrafi o niego porządnie zadbać. Efekt jest wtedy odwrotny do zamierzonego.

One thought on “Broda – męski atrybut czy mocny trend? Jak dbać o brodę, żeby wyglądać schludnie?”

Dodaj komentarz