5 porad na to, jak zadbać o swoją rodzinę

Spis treści

jak zadbać o rodzinę

Mając rodzinę i będąc w niej głową rodziny jesteś odpowiedzialny za to, jak ona funkcjonuje. O ile kobieta dba o dom, większą uwagę przykłada do wychowywania dzieci, to Ty jako mężczyzna jesteś odpowiedzialny za jej bezpieczeństwo, dach nad głową, jak i cały dobytek. Dzięki mojemu artykułowi poznasz 5 porad na to, jak być dobrym ojcem i partnerem oraz odpowiednio zadbać o swoją rodzinę.

Bądź ambitny!

Pamiętaj, że będąc mężczyzną, to na Twoich barkach ciąży obowiązek zarabiania. Miej to na uwadze wchodząc w dorosłe życie i staraj się o jak najlepszy, dochodowy zawód, dzięki któremu nigdy nie zabraknie dla Ciebie pracy i Twoje zarobki będą jak najbardziej godne.

Nie unikaj pracy, bo jesteś wzorem dla swoich dzieci i ich rozwój będzie również zaburzony, gdy zobaczą, że ich ojciec miga się od podjęcia jej. Dzięki zarobionym pieniądzom możesz finansować wasze wycieczki, jak i przede wszystkim są one środkiem zapewniającym Twoim dzieciom edukację, jak i poprawiasz ich wygląd, bo stać Cię wtedy na odpowiednie ubrania i Twoja małżonka może racjonalnie wygospodarować budżet na domowe wydatki.

Staraj się też wykonywać drobne prace domowe. Zdajemy sobie sprawę, że coraz ciężej o złote rączki w dzisiejszych czasach, bo i w szkołach już nie uczy się obsługi podstawowych sprzętów przez mężczyzn, ale chociaż staraj się robić absolutne minimum, jak malowanie mieszkania, skręcanie mebli czy podłączanie sprzętu elektronicznego.

Odciążaj kobietę w jej domowych obowiązkach

Oczywistym jest, że w domu jest pewien podział obowiązków, ale pamiętaj, że ciało kobiety jest słabsze od Twojego i praca w domu oraz wychowywanie dzieci jest niełatwą sprawą. Domowe czynności jak pranie, sprzątanie, prasowanie czy mycie okien to zajęcia, które z reguły wykonują kobiety, ale czasy się zmieniają i możesz odciążyć swoją ukochaną w kilku obowiązkach. Z pewnością będzie to docenione przez nią i jednocześnie pokażesz swoje uczucia względem niej.

Nie jest to takie trudne jak Ci się wydaje. Jeżeli rozwiesisz pranie czy nawet umyjesz podłogę, to absolutnie korona z głowy Ci nie spadnie i oszczędzisz kobiecie trochę zdrowia i zarazem dasz jej możliwość odpoczęcia poprzez krótką drzemkę czy zadbanie o siebie poprzez wizytę u fryzjera czy zadbanie o swoje ciało.

Staraj się też dbać o nią poprzez miłe słowa, podkreślaj jej urodę, bądź dla niej tym samym atrakcyjnym mężczyzną, którego poznała parę lat temu i który o nią zabiegał, a nie zostanie Ci to nigdy zapomniane. Kobiety są łase na miłe słówka, o wiele bardziej niż my i takimi gestami pokazujesz, że jesteś kochanym facetem.

Wspólne wyjścia z domu

Starajcie się mieć jak najściślejsze relacje, mówcie sobie o wszystkim, nawet o tym co was boli. Dzieci muszą mieć w was oparcie, ale przede wszystkim staraj się dbać o kobietę w jej problemach, słuchać jej i dawać dobre rady. Ale to tylko jedna z wielu składowych dbania o rodzinę.

Rodzinne spacery czy też wyjścia wzmacniają więzi rodzinne. Nie muszą być to jakieś skomplikowane wyjścia i nie wiadomo jak długie, ale jako mężczyzna zapewne chcesz być aktywnym uczestnikiem wychowywania swoich dzieci, a zarazem bycie dobrym partnerem / mężem również powinno Cię interesować. Place zabaw to świetne miejsce na wspólną integrację. Gdy dzieci są coraz starsze, dawaj im trochę wolności, jednak dbaj o to, by od czasu do czasu zabrać rodzinę do muzeum, teatru czy kina ukulturalniając ich, a zarazem otwierać na piękno sztuki.

Nie tylko dzieci są osobami o które powinieneś dbać. To, że jesteś mężem, również wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Żona powinna czuć się tak samo kochana jak przed ślubem. Kobiety bardzo często narzekają na to, że po ślubie wiele się zmienia i mężczyźni już nie są tak romantyczni i po prostu już tak bardzo nie dbają o nie. Nie bądź taki! Staraj się wychodzić ze swoją małżonką tylko we dwoje i nie ograniczajcie się tym, że macie dzieci. Zapewne macie dziadków, którzy bardzo chętnie zadbają o ukochane wnuki, bądź załatw jakąś inną opiekę a wy w tym czasie wyjdźcie i czujcie się jak młoda i kochająca para.

Promuj rozwijanie talentów swoich dzieci

Dzieci już od najmłodszych lat wykazują talenty. Staraj się ich nie zabić ich, lecz rozwijać. Obserwujcie swoje pociechy i wykorzystujcie ich zdolności. Jeżeli Twój syn jest dobrze zapowiadającym się sportowcem, bądź muzykiem – zapisz go do klubu sportowego, bądź na lekcje nauki grania na instrumencie. Tym samym możesz zaszczepić w nich miłość i być może będziesz odpowiedzialny za to, że w przyszłości będzie to ich źródło utrzymania.

Staraj się jednocześnie nie być zbyt nadgorliwy i nie eksploatuj ich – to nie są roboty i nie powinny być przedmiotem Twoich chorych ambicji. Znane są przykłady szalonych rodziców zapisujących swoje dzieci na kilka języków, zajęcia sportowe, taneczne, a efektem tego jest totalna niechęć dzieci do tych zajęć oraz brak kontaktu z rówieśnikami na podwórku czy też ze znajomymi.

Organizowanie rodzinnego czasu w domu

Są takie okresy jak zima, które raczej nie sprzyjają długim wyjściom z domu. Kreatywne spędzanie czasu ze swoją rodziną w domu również jest bardzo ważne. W dobie nadmiernego spędzania czasu dzieci przed komputerem, oraz udziale w alternatywnym świecie wirtualnym. warto stworzyć sposoby, które zaangażują dzieci we wspólną rywalizację oraz rozwiną je intelektualnie.

Gry planszowe to świetny sposób na pogłębienie relacji rodzinnych, a zarazem rozwijanie chęci wygrywania. Takie gry jak Splendor czy nawet proste Monopoly bądź Eurobiznes są odpowiednie by rozwijać wyżej wymienione cechy oraz przede wszystkim logiczne myślenie.

Starsze pokolenie pamięta granie w karty, bądź granie w „Państwa-miasta”, które są naszym zdaniem najlepszym pomysłem na dbanie o relacje rodzinne, a przede wszystkim rozwija umiejętności z wielu dziedzin życia społecznego. Jeżeli chcemy być dobrze przygotowani z wielu dziedzin, to musimy mieć odpowiednią wiedzę. Dzieci chcąc dogonić nas w wielu aspektach jak zwierzęta, kraje czy miasta, są zmuszone do tego, by wiele czytać i się kształcić, a jeżeli można to pogodzić z nauką, to jak najbardziej jest to odpowiednia forma gry.

Dziś rodzina jest zagrożona zamykaniem się w mackach technologii. Oczywiście, ona sama nam w wielu aspektach życia pomaga dzięki sprzętom jak pralka, telewizor, lodówka, ale też może być naszym przekleństwem, bo zamiast dbać o relacje, każde z nas będzie mieć swój własny świat przed komputerem i nie będziemy o sobie wiedzieli praktycznie niczego. Zachęcam Cię do tego, byś wziął sobie moje rady do serca i był ukochanym partnerem / mężem, który potrafi zatroszczyć się o swoją kobietę.

14 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy