3 sposoby jak uniknąć toksycznej relacji z kobietą

Spis treści

jak uniknąć toksycznej relacji

Zanim się wejdzie w związek bardzo ważne jest „sprawdzenie” drugiej osoby, czyli po prostu jej poznanie. Często się okazuje, że dopiero z czasem wychodzą pewne wady, jednak nie zawsze jest to z powodu drugiej osoby, tylko przeważnie z męskiego zaślepienia kobietą, a raczej pięknem zewnętrznym przymykając oczy na jaka jest i licząc w ciemno, że coś się zmieni. W poniższym wpisie przedstawiam 3 sposoby na to, jak uniknąć relacji z toksyczną kobietą i nie dać sobą manipulować.

Nie pozwól na bycie opcją B

Niestety, bardzo często kobiety z wiekiem wybierają nie tego mężczyznę, którego chcą, tylko takiego, który jest pod ręką i zapewni jej oraz w przyszłości dzieciom odpowiedni poziom życia. Problemem jest to, że mężczyzna ślepo wierzy w to, że jest tym najważniejszym, a życie weryfikuje to bardzo mocno. Staraj się poznać swoją partnerkę, czy też późniejszą żonę, w taki sposób, żebyś miał pewność, że oboje się kochacie a jej uczucia nie są teatrzykiem, tylko prawdziwą miłością. Spędzajcie razem wiele czasu, rozmawiajcie o wszystkich sprawach, nawet tych światopoglądowych, by dobrać się jak najlepiej i mieć pewność, że wyznajecie podobne wartości w życiu i chcecie pchać wózek w jedną i tą samą stronę zwaną wspólnym życiem.

Jeżeli widzisz, że Twoja kobieta lubi sobie popisać bardziej namiętnie niż ze zwykłymi kolegami, to powinna Ci się zapalić lampka ostrzegawcza. Być może reszta mężczyzn ją odrzuciła i mając do wyboru „Ciebie albo nikogo” wybrała właśnie Ciebie, bo byłeś sprawdzonym mężczyzną. Nie pozwól traktować się niepoważnie, bo w przyszłości przyjdzie ktoś, kto będzie się jej bardziej podobać i zostaniesz z niczym.

W momencie gdy dochodzi do otwartej zdrady z jej strony powinieneś poza zwykłymi wyjaśnieniami z jej strony otrzymać informację co zrobiłeś źle (o ile coś zrobiłeś) oraz zgodnie z własnym sumieniem postąpić uczciwie. Możesz dać drugą szansę, ale wiedz, że jeżeli kobieta taką rzecz zrobiła raz, to nie będzie miała oporów, żeby zrobić to po raz drugi, bo wie, że jej przebaczysz. Chcąc uniknąć kolejnego rozczarowania, czasu i pieniędzy warto zakończyć taką relację. Trudniej jest z małżeństwami, o które warto walczyć, natomiast w zwykłym związku nie powinieneś mieć wątpliwości – skoro to się stało przed sformalizowaniem związku, to dlaczego miałoby się to nie powtórzyć w trakcie?

Powinieneś być pewnym siebie mężczyzną, który nie da sobą pomiatać i swoimi nerwami. Będąc wartościowym mężczyzną, zasługujesz na kobietę, która będzie Cię kochać prawdziwą miłością i będziesz dla niej prawdziwym pożądaniem.

Nie daj się friendzonować

Często kobiety po okresie randkowania z Tobą dochodzą do wniosku, że to nie jest to i oferują Ci złudną przyjaźń, którą często akceptujesz i wierzysz, że pewnego dnia powie Ci „ok, doszłam do wniosku, że jesteś moim ukochanym mężczyzną”. Nie, to tak nie działa. Bardzo często będziesz służyć za pocieszacza, ewentualnie czasem będziesz zabawką w ręku kobiety, która będzie potrzebować maskotki do wyżalenia się ze swoich problemów, albo faceta do seksu i stracisz dzięki temu mnóstwo emocji, zdrowia, jak i zapewne zainwestujesz w taką relację swój bardzo cenny czas oraz pieniądze, bo będziesz chciał jej zaimponować.

Uciekaj z takich relacji jak najprędzej i nie dawaj satysfakcji takim kobietom. Będziesz marionetką na lata, bo kobietom takie relacje pasują: mają orędownika, który zawsze im powie dobre słowo, wesprze też finansowo jak i możesz stać się niewolnikiem swojej niespełnionej miłości.

Nie chwal się swoimi bogactwami – zaimponuj charakterem

Zdarzają się przypadki, gdy kobieta będzie wykorzystywać Twój majątek, nieważne czy jest on bardzo duży, czy po prostu duży. Poznając kobietę nie możesz płacić za każde wyjście, nie proponuj drogich restauracji, nie funduj drogich wycieczek, bo kobieta chcąc Cię poznać również powinna ponosić pewne koszty, jak partycypowanie w wydatkach – jeżeli idziecie na pizzę, to nic się nie stanie jak będzie mogła za siebie zapłacić, albo po prostu ustalcie, że raz płacisz Ty, raz ona.

Na początkowym etapie mężczyźni często chcą na siłę zaimponować kobietom zasobnością portfela, tak jakby miał by to być sposób na rozkochanie jej. Niestety, każda istota lubi się przyzwyczajać do luksusu i trudno nawet winić taką kobietę, że wykorzystuje nadmierną chęć mężczyzny do płacenia, to na dobrą sprawę jego wina. Z czasem może się okazać, że kobieta spotka kogoś bogatszego, który będzie mógł fundować droższe kolacje i droższe wyjścia i zostaniesz z ręką w nocniku. Nie pozwól na to!

Masz na to antidotum, które musisz od razu stosować na początku rozmowy, jak po prostu imponowanie charakterem i stawianie na miejsca, gdzie niekoniecznie jesteś przymuszony do wydania pieniędzy. Kobieta ma Cię pokochać za to JAKI jesteś, a nie ILE POSIADASZ. Takie rozwiązanie wpłynie na odpowiedni dobór partnerki na resztę życia i tego też Ci życzymy!


O cechach toksycznej kobiety pisałem już wcześniej przeczytaj ten wpis:

Cechy toksycznej kobiety, które oznaczają: uciekaj!

13 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy