Blood Brothers Run – czyli bieg w imię zdrowia! - MrGentleman.pl

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przynajmniej raz w życiu słyszeliśmy powiedzenie „sport to zdrowie”. Według badań to już nie tylko powiedzenie…  Regularne ćwiczenia – a zwłaszcza bieganie – mają korzyści zdrowotne, które wykraczają daleko poza pigułki i leki, które może nam przepisać lekarz. A jeśli jeszcze nasza aktywność dodatkowo niesie dobro innym ludziom – jest to podwójna dawka motywacji. Weź udział w Blood Brothers Run i biegnij na zdrowie!

Jak to działa?

Według AHA (American Heart Association) już 30 minut ruchu dziennie, pięć razy w tygodniu  znacznie wpłynie na nasze zdrowie. Badania wykazały, że bieganie pomaga w walce z otyłością, cukrzycą typu 2, chorobami serca, nadciśnieniem, niektórymi nowotworami i wieloma innym chorobami. Regularnie uprawiany sport ma też bezpośredni wpływ na jakość naszego codziennego życia. Reguluje on nasze stany emocjonalne i dodaje nam energii sprawiając, że każdego dnia budzimy się gotowi do działania! Co ciekawe, może także sprawić, że będziemy… żyć dłużej.

Dużym plusem przy bieganiu jest to, że jest mało wymagające pod względem sprzętu. Potrzebujemy właściwie tylko butów i możemy ruszać! Formę możemy wyrobić, zaczynając już od marszobiegów, a szybkie postępy dadzą nam ogrom motywacji do tego, by pokonywać dłuższe dystanse… szybciej! Co więcej, biegać możemy sami, w tandemie albo w maratonie – w zależności od naszych preferencji.

Zróbmy coś dla siebie

Imprezy biegowe są super wydarzeniem rozrywkowym i warto w nich uczestniczyć, ponieważ pozwalają nam one spędzić czas z ludźmi o podobnej pasji. Wspólnie, robiąc to co kochamy, naładujemy nasze baterie niesamowitą dawką energii!

Już 6 kwietnia w Konstancinie-Jeziornie, a konkretnie w Parku Zdrojowym odbędzie się wydarzenie, którego nie możemy przegapić: Blood Brothers Run, czyli Bieg Krewniaków! Tego dnia odbędą się trzy biegi: na dystansie 2.5, 5 i 10 kilometrów, w przedziale czasowym: 10:00-11:30. Dobra zabawa gwarantowana!

Jest to też dobra okazja, aby aktywnie spędzić czas z rodziną. Dystans 2,5 km będzie mieć swobodny charakter (marsz), przez co możliwy będzie w nim start rodziców z dziećmi! Organizatorzy również gorąco zapraszają osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach aktywnych!

Zróbmy coś dla innych

Blood Brothers Run to nie jest zwyczajny bieg. Ta impreza ma uświadomić biegaczom, jak ważne jest oddawanie krwi, a krwiodawcom – że aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. By nadać mu wyjątkową rangę do współpracy zaproszeni zostały Polskie gwiazdy, w tym: Małgorzata Lewińska, Marek Siudym, Michał Milowicz, Aleksandra Linda, Karolina Szymczak, Tomasz Włosok i wielu innych! Wszystko to, aby tego dnia Konstancin-Jeziorna stał się polską stolicą krwiodawstwa. Ponadto celem organizatorów jest, by dzień 6 kwietnia ustanowić Międzynarodowym Dniem Krewniaka.

Chcę wziąć udział, co dalej?

Cena pakietu startowego przy rejestracji online wynosi 90 zł (w Biurze Zawodów: 100 zł). Co ważne, za okazaniem zaświadczenia z punktu krwiodawstwa potwierdzającego honorowe oddanie krwi, przysługuje 50% rabatu! W przypadku braku możliwości oddania krwi z powodów zdrowotnych lub niepełnoletniości, krew w imieniu zawodnika może oddać znajoma mu osoba. Skan otrzymanego zaświadczenia należy przesłać drogą mailową. W odpowiedzi zostanie wysłany kod rabatowy. Ww. promocja obowiązuje do 20.03.2019 r.

Co więcej, dzięki patronatowi strategicznemu firmy DuoLife – każdy, kto zakupi bilet otrzyma produkt Moja Krew z Chlorofilem gratis! Jej cena to ponad 97 zł – więc koszt rejestracji zwraca się! W specjalnej butelce z limitowanej edycji znajdziemy w 100% naturalny, płynny chlorofil, który wspomaga oczyszczanie organizmu i pozwala na skuteczną regenerację niemal wszystkich narządów wewnętrznych. Jednocześnie dzięki niezwykłej zdolności transportowania tlenu, a także właściwościom odkażającym, pozwala pozbyć się patogennych bakterii, buduje i oczyszcza krew!

Zróbmy coś dla siebie, spędzając czas na świeżym powietrzu-, dodatkowo  promując krwiodawstwo, czyli coś co może uratować życie nam samym i naszym najbliższym! W imię wspólnego dobra – gotowi…do startu….start!

Więcej informacji o biegu oraz formularz rejestracyjny na bieg na http://bloodbrothersrun.pl.

Dodaj komentarz