Auto detailing, czyli odnowienie auta z efektem jak z salonu!

Auto detailing

Spis treści

Każdy właściciel samochodu na pewno chciałby, żeby jego pojazd wyglądał jak najlepiej. Jeżeli kupujemy nowe auto z salonu, wygląda ono pięknie, nie ma rys, zadrapań, lakier jest lśniący. Niestety jednak, podczas użytkowania pojazdu na pewno pojawią się pewne niedoskonałości, które są czymś naturalnym. Po wielu latach użytkowania samochodu wiele osób decyduje się na jego odświeżenie. Jest to możliwe dzięki zakładom, w których wykonywany jest auto detailing.

Jak sprawić, żeby samochód odzyskał „salonowy” wygląd?

Regularne korzystanie z myjni samochodowej i dbanie o czystość samochodu na pewno nie uchroni go przed wypływem mijającego czasu. Oczywiście, dbanie o czystość pojazdu sprawi, że będzie on dłużej wyglądał jak nowy, jednak jest to jedynie działanie opóźniające to, co nieuniknione. W przypadku kilkuletniego, czy tym bardziej kilkunastoletniego samochodu degradacja jego lakieru jest zdecydowanie widoczna. Jednak dzięki auto detailingowi samochód może odzyskać swój blask z czasów nowości. Nawet bardzo stare auto może wyglądać „salonowo” po odpowiednio wykonanych zabiegach. Wystarczy je jedynie oddać w ręce odpowiednich specjalistów od auto detailingu.

co to jest auto detailing

Czym dokładnie jest auto detailing?

Pod tą tajemniczą nazwą kryją się różne zabiegi, które mają za zadanie sprawić, że samochód będzie wyglądał jak z salonu. Jest to odnowienie samochodu. Po zabiegu taki auto będzie wyglądało tak, jakby właśnie wyjechało z salonu. Auto detailing obejmuje takie części  jasamochoduk karoseria, szyby oraz wnętrze. Sama usługa jest wieloetapowa i jej wykonywanie trwać może nawet kilka dni. Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest auto oraz co klient chciałby w nim poprawić.

Pamiętajmy o tym, żeby nie mylić auto detailingu z dokładnym myciem pojazdu. Usługa ta jest bardzo precyzyjnym zabiegiem, który wykonują odpowiednio znający się na rzeczy fachowcy. Zarówno wnętrze, jak i zewnętrzna część auta podlegają pracochłonnej i wieloetapowej regeneracji.

Jakie są efekty auto detailingu?

W wyniku opisywanej usługi możliwe jest uzyskanie lśniącego i pięknie wyglądającego samochodu. Wszelkie ryski, wgniecenia, zadrapania, przebarwienia zostaną zlikwidowane. Karoseria będzie wyglądała wyśmienicie. Podobnie w przypadku wnętrza samochodu. Wykorzystane zostaną różnego rodzaju metody i środki, żeby wnętrze auta odzyskało blask i świeżość. Elementem usługi jest również zabezpieczenie samochodu na przyszłość, czyli nałożenie odpowiedniej warstwy ochronnej, która zabezpieczy auto przed przyszłymi zagrożeniami.

Auto detailing w Polsce

W Polsce działa coraz więcej zakładów, które zajmuje się auto detailingiem. Zakłady tego rodzaju często też zajmują się kosmetyką samochodową, czyli na przykład obklejaniem pojazdów, czy zmianą barwy karoserii. Auto detailing nie jest usługą bardzo tanią, jednak jej efekt może być prawdziwie zachwycający. Jeżeli ktoś chciałby mieć odnowiony i odświeżony samochód, powinien skorzystać z usługi auto detailingu. Usługę taką warto polecić każdemu, kto lubi mieć zadbany i pięknie wyglądający samochód.


Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą fastserv.pl – warsztatem samochodowym z Poznania.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy