Preparat do dezynfekcji rąk w każdych warunkach - MrGentleman.pl

Podróżujesz komunikacją publiczną lub pracujesz w miejscu, w którym masz częsty kontakt z obcymi ludźmi? Warto zatem wyposażyć się w niewielki i przenośny środek odkażający. Oczywiście, jeśli to Ty jesteś pracodawcą i chcesz zadbać o odpowiednie wyposażenie dla swoich specjalistów, powinieneś zadbać o to, by preparat do dezynfekcji rąk znajdował się w każdym pomieszczeniu sanitarnym lub łazience.

Oczywiście w pracy lekarzy, fryzjerów, czy kosmetyczek (niezależnie od specjalizacji) to podstawa, gdyż mają oni kontakt z pacjentami i klientami w sposób bezpośredni. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaki preparat do dezynfekcji rąk wybrać, by spełniał on oczekiwania zatrudnionych specjalistów i charakteryzował się odpowiednią wydajnością w stosunku do ceny. Sprawdź kilka przydatnych informacji, które mogą pomóc Ci w trakcie ewentualnych zakupów.

Na jakiej zasadzie działają tego typu produkty?

Preparat do dezynfekcji rąk w każdych warunkach - MrGentleman.pl

Wszystkie preparaty do dezynfekcji rąk działają dzięki dużej zawartości alkoholu. Większość bakterii po prostu umiera przy kontakcie z takim stężeniem. Do tego znajdują się w produktach środki chemiczne wzmacniające ten efekt, aromat neutralizują i minimalizujący zapach alkoholu oraz ekstrakty poprawiające kondycję skóry dłoni, ponieważ bez nich, prawdopodobnie po pierwszym użyciu pojawiłyby się zaczerwienienia i podrażnienia wywołujące bardzo nieprzyjemny świąd lub nawet bolesne skaleczenia i pęknięcia.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione informacje na temat składu takich środków odkażających, koniecznie należy stosować regularnie kremy nawilżające. Aromaty, chemia i alkohol potrafią bardzo mocno wysuszać skórę, przez co może ona pękać – zwłaszcza, gdy na zewnątrz zaczynają pojawiać się minusowe temperatury.

Kiedy warto ich używać?

Pracujesz z ludźmi? Jesteś przykładowo kanarem i co chwilę dotykasz dokumentów obcych ludzi? Może zajmujesz się sprzątaniem i pomocą kelnerską w restauracji? Mając zatem kontakt z zanieczyszczeniami pozostawionymi przez klientów, preparaty do dezynfekcji rąk powinny być dla Ciebie podstawowym wyposażeniem. Dlaczego? Ponieważ załóżmy, że załóżmy hipotetycznie prostą sytuację. Masz kontakt z dokumentem osoby chorej na chorobę przenoszoną drogą kontaktu bezpośredniego. Bakterie zatem znajdują się na Twojej ręce. Gdy bierzesz bilet miesięczny lub dowód osobisty kogoś innego, automatycznie przekazujesz zarazki dalej, przez co powodujesz epidemię i sam narażasz się na niebezpieczeństwo. Czyszcząc zatem dłonie specjalnym środkiem, ograniczasz ryzyko do minimum.

One thought on “Preparat do dezynfekcji rąk w każdych warunkach”

Dodaj komentarz