Perfumy dla mężczyzn – czym się kierować przy ich wyborze?

perfumy meskie

Spis treści

Ilu facetów, tyle preferencji zapachowych. Na szczęście rynek perfum dla mężczyzn jest teraz naprawdę ogromny, więc mamy w czym wybierać. Sęk w tym, aby postawić na zapach, w którym dobrze się poczujemy, a ponadto będzie odpowiedni do okazji, czasu i pory roku. Sprawdź, czym się kierować przy zakupie perfum, które odzwierciedlą Twój styl i osobowość.

Perfumy męskie ich rola

Co jest najważniejszym czynnikiem determinującym wybór odpowiednich dla nas perfum? Przede wszystkim to, czy są dla nas przyjemne w odbiorze i przy okazji odzwierciedlają nasz styl, charakter oraz to, jak chcemy być postrzegani przez innych. Zapach ma na to naprawdę duży wpływ. Ubrany w odpowiedni, będziesz zdecydowanie pewniejszy siebie. Zanim jednak ocenisz czy dany zapach jest dla Ciebie dobry, sprawdź go na własnej skórze. Może się to wydawać oczywiste, ale warto to podkreślić – każde perfumy pachną inaczej na każdym z nas. Wybierając się więc do perfumerii, nie ufaj testowaniu ich za pomocą blottera (to ten papierek, który znajduje się przy perfumach i znacznie zniekształca zapach). Jeśli jednak się na niego zdecydujesz, nie popełniaj błędu pt. psik i od razu pod nos.

Jak testować perfumy?

jak testować meskie perfumy
flipboard.com

Wybrany zapach zawsze powinno aplikować się bezpośrednio na swoją skórę. Najlepiej wykorzystać do tego wewnętrzną stronę nadgarstków, ale nie pocierać nimi – takie działanie sprawia, że niektóre ze składników perfum zostają utracone. Nigdy też nie należy mieszać aromatów, więc jeśli nadgarstki masz już zajęte, po prostu psiknij je w inne miejsce, w których pulsuje krew – zgięcia w łokciach, dekolt czy szyja. Jeśli na dworze jest gorąc, unikaj tych, które są szczególnie narażone na działanie słońca. Po pierwsze – zapach szybko się ulotni, a po drugie nie trudno o powstanie stanu zapalnego, albo alergii.

Kolejna ważna kwestia, to fazy zapachu perfum. Najpierw wyczuwamy nutę głowy, która wydobywa się wraz z otworzeniem flakonika. Na początku jest intensywna, jednak ulatnia się po upływie od około 10 do 30 minut. Potem po około 10 min. od aplikacji perfum pojawi się nuta serca, która decyduje o połączeniu się zapachów z nuty głowy i nuty głębi. Skoro mowa o ostatniej, nazywana jest też nutą bazy – czyli podstawową. Będziesz mógł ją poczuć już po 20 minutach. Mimo że nie jest tak bardzo intensywna, to nie można powiedzieć, że mało ważna, bo jest odpowiedzialna za zapach całej kompozycji. Będzie wyczuwalna długo, bo nawet do kilkudziesięciu godzin.

Pamiętaj też o tym, aby dać odpocząć nosowi. Jeśli dostarczysz mu dziesiątek wrażeń zapachowych w ciągu kilku minut, możesz być pewien, że na pewno wprowadzi Cię w błąd. Najlepiej jest więc testować maksimum trzy zapachy w ciągu jednej wizyty w perfumerii. Bardzo dobrym pomysłem jest testowanie ich rano, kiedy takich osób jak Ty, nie ma jeszcze wielu. Unikniesz w ten sposób zapachów dziesiątek innych perfum unoszących się w powietrzu.

Koniec końców, nie daj się zwieść marce perfum. Znana, nie zawsze oznacza dobra.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy