Męska pielęgnacja latem – czyli jak to facet powinien o siebie zadbać

Spis treści

letnia pielegnacja skóry meskiej

Minęły czasy panowie, kiedy opłukanie twarzy zimną wodą i przeczesanie włosów stanowiło podstawę pielęgnacji większości facetów. Świat się zmienia, a wraz z nim sposób postrzegania naszego wyglądu i tego, ile pracy wkładamy w to, żeby nie straszyć na ulicach. Niektórzy powiedzą niemęskie, inni mało hetero, jeszcze inni, że to świetne, że facet o siebie dba. Bez względu na to, do jakiej grupy się zaliczacie sprawdźcie, na co warto zwrócić uwagę, kiedy po prostu chcecie wyglądać  latem nazwijmy to: przyzwoicie.

Pielęgnacja ciała latem – poradnik faceta

Pielęgnacja ciała przestaje być tematem wyłącznie kobiecym. Coraz więcej facetów świadomie wybiera kosmetyki, interesuje się ich składem. I prawidłowo. Nasza skóra też wymaga odpowiedniej pielęgnacji, nie każdy z nas ma taką samą, nie mierzmy facetów jedną miarką. Naprawdę pójście do drogerii i prośba o pielęgnacyjną poradę nie jest niczym, czego prawdziwy mężczyzna powinien się krępować.

Kolejna kwestia – pora roku. Chociaż do tej pory lato jakoś specjalnie nie rozpieszcza nas pogodą, nikt nie powiedział, że się to nie zmieni. No i oczywiście tego słońca jest znacznie więcej niż w sezonie jesienno-zimowym, więc siłą rzeczy inaczej musimy podejść do tematu pielęgnacji.

Letnia pielęgnacja męskiej skóry

meska skóra latem
dailytimes.com.pk

Po pierwsze, zaprzyjaźnijcie się z kremem nawilżającym. Skóra latem po prostu zwyczajnie się wysusza, więc odpowiednie nawilżenie jest dla niej po prostu niezbędne. Duży wpływ na to, jak wyglądamy ma również spożywanie wody w odpowiednich ilościach. Pamiętajcie, że więcej się pocimy, więc siłą rzeczy możemy w bardzo prosty sposób się odwodnić.

Kolejny krok do właściwej pielęgnacji, jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna. Tą zapewni w dużej mierze kosmetyk z wysokim filtrem UV. Warto taki mieć, żeby potem nie wyć do księżyca z prośbą o ukojenie spieczonych ramion czy pleców – słowem, miejsc, gdzie słońce za bardzo zaszaleje.

Zapach. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego jest ważny, szczególnie latem, co? Kiepsko, jeśli pozostajecie przy jednym przez cały rok. W upalny dzień nuta piżmowa jest dość słabym pomysłem. Postawcie lepiej na rześkie, może cytrusowe?

pielegnacja wlosow latem
healthxwellness.com

No i włosy. Lato lubi je przetłuszczać. Pielęgnacja męskiej skóry latem, to też głowa. Tu, aby zapobiegać efektowi łojotoku postawcie na suchy szampon. Ten świetnie wchłania serbum i przywraca włosom estetyczny, zdrowy wygląd.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Zdrowy tryb życia to dieta i ruch!

Zdrowy tryb życia stanowi klucz do dobrego samopoczucia. Zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna są niezbędne, aby do późnego wieku być