Jakie zabawki warto kupować dziecku? - MrGentleman.pl

To czym bawi się nasze dziecko może wpływać na jego rozwój oraz przyszłe zainteresowania i pasje. Na rynku jest bardzo wiele zabawek, widać to przede wszystkim przed świętami Bożego Narodzenia, dniem dziecka oraz mikołajkami. Wybór zabawki może być bardzo trudny, dzieci są wymagające i szybko nudzą się standardowymi zabawkami. Aby na długo zająć swoje dziecko, rozwinąć jego wyobraźnię oraz kreatywne myślenie musimy znaleźć przedmiot idealny. Dobrze dobrana zabawka, która pobudza wyobraźnię i kreatywność powoduje, że dziecko rozwija się właściwie. Produkty przeznaczone dla dzieci mogą wspierać rozwój mowy, wzbogacają słownictwo pociechy oraz uczą go empatii.

Jakie cechy powinna mieć dobra zabawka?

  • Zabawka musi być bezpieczna. Unikamy tanich zabawek z chińskich fabryk, które robione są z niebezpiecznych materiałów. Zabawka dla dziecka musi mieć wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Dla małych dzieci najlepszą zabawką są pluszaki, każdy maluch ma swoją ulubioną maskotkę, z którą nie lubi się rozstawaćPrzytulanki asystują dziecku podczas snu.
  • Musi pobudzać kreatywność. Kupując dziecku plastelinę, modelinę albo piasek kinetyczny dajesz mu pole do popisu. Dzieci uwielbiają tworzyć. Malowanki trochę się znudziły warto więc znaleźć coś nowego. Do produktów, które pobudzają wyobraźnię należą bez wątpienia klocki. Dla młodszych dzieci idealne są klocki drewniane.
  • Przedmiot musi być dostosowany do wieku i poziomu rozwoju malucha. Nie należy kupować dziecku zabawek, które nie są dla niego odpowiednie, zabawa nimi jest za trudna albo zbyt prosta.
  • Zachęcać rodzinę do wspólnej zabawy. Dla dziecka ważny jest czas spędzany z bliskimi, wspólna zabawa wpłynie pozytywnie na rozwój pociechy. Na rynku dostępne są gry dla całej rodziny. Nawet, jeśli rodzeństwo jest w różnym wieku są takie gry, w które mogą grać wszyscy członkowie rodziny równocześnie. Dzieci uczą się współpracy oraz zdobywają trudną umiejętność – jak pogodzić się z przegraną.
  • Nie mogą być uciążliwe dla współmieszkańców. Hałasujące zabawki to przekleństwo rodziców. Zazwyczaj, kiedy nasze dziecko taką dostaje to albo ją chowamy, albo zaklejamy głośniki grubą warstwą taśmy izolacyjnej. Idealna zabawka może wydawać dźwięki, ale powinny być to głosy łagodne i o umiarkowanym natężeniu.
  • Zabawka powinna być estetyczna i zachęcać do skorzystania z niej. Dzieci reagują na kolory. Chętniej bawią się przedmiotami, które świecą i mają mnogość barwy.

Jakie zabawki warto kupować dziecku? - MrGentleman.pl

Kreatywne przedmioty, które masz w swoim domu

Kartonowe pudełka po herbacie, kubeczki po jogurtach i rolki po ręcznikach papierowych mogą być doskonałą bazą do zrobienia domku dla lalek. Dzieci wycinają z gazet obrazki przedmiotów, które potem naklejają na karton. Pobudza to wyobraźnię, własnoręcznie zrobiony przedmiot to powód do dumy dla dzieci, chętniej i dłużej się bawią swoją twórczością, nawet jeśli nie wygląda idealnie. Możesz też pokazać swojej latorośli, jak wykonać masę solną. Wykonane z niej przedmioty możecie potem wspólnie upiec i pomalować.


Artykuł został przygotowany przez kalimba.pl – sklep internetowy z edukacyjnymi zabawkami dla dzieci.

One thought on “Jakie zabawki warto kupować dziecku?”

Dodaj komentarz