Jakie funkcje powinien mieć dobry trymer do brody?

Spis treści

dobry trymer do brody

Broda to obecnie bardzo popularny element męskiego wizerunku. Odpowiednio wypielęgnowana dodaje każdemu mężczyźnie powagi i sznytu. Wielu posiadaczy brody decyduje się na pomoc barbera, jednak takie usługi są kosztowne i czasochłonne. Dlatego duża cześć mężczyzn decyduje się na samodzielną stylizację brody czy zarostu. Niezbędnym urządzeniem do tego jest dobrej jakości trymer, który pozwoli zadbać o kształt i długość brody bez dodatkowych kosztów. Zakup trymera do brody wydaje się nieskomplikowanym zadaniem, jednak liczba oferowanych przez sklepy modeli jest na tyle duża, że przed zakupem warto zapoznać się z parametrami i oferowanymi przez te urządzenia funkcjami. Tak by wybrać optymalny model.

Zasilanie

Pierwszym elementem, którym różnią się poszczególne modele jest sposób zasilania.

Wyróżniamy tutaj 3 rodzaje zasilania trymera:

 1. Zasilanie akumulatorowe – wbudowany akumulator pozwala na bezprzewodową prace urządzenia. Wybierając ten rodzaj trymera warto sprawdzić jego czas pracy oraz czas ładowania. Czas pracy wynosi od 30 do 100 minut. Jeśli chodzi o ładowanie, są na rynku modele, które lądują się godzinę, są i takie, którym zajmuje to 8 lub 10 godzin.
 2. Zasilanie akumulatorowo sieciowe – bardzo uniwersalne urządzenie, które może pracować bezprzewodowo, dzięki wbudowanemu akumulatorowi, w odróżnieniu od trymera akumulatorowego pracuje również po podłączeniu kablem do zasilania. Opcja ta bardzo się przydaje w sytuacji, kiedy chcemy szybko skorzystać trymera, a zapomnieliśmy o wcześniejszym naładowaniu.
 3. Zasilanie sieciowe – wymaga dostępu do kontaktu, urządzenia są lżejsze od swoich akumulatorowych odpowiedników, wybierając ten model unikniemy irytującego efektu spowalniania pracy urządzenia, kiedy, poziom energii w akumulatorze spada. Jest jednak mniej wygodne w użyłkowaniu, ponieważ ogranicza nas kabel zasilający.

Ostrza

Element tnący wyposażony jest w kilkanaście niewielkich nożyków, które znajdują się za specjalną osłoną. Obracając się z dużą prędkością, przycinają włoski, które dostają się w otwory w osłonie. Kupując trymer do brody trzeba zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonane są ostrza. Absolutnym minimum są ostrza ze stali szlachetnej, ale najlepszym wyborem są ostrza z powłoką tytanową, bardzo trwałe, praktycznie niezniszczalne. Wśród dostępnych w sprzedaży trymerów popularnością cieszą się urządzenia z ostrzami, które same się ostrzą oraz z funkcją samooliwienia, co pozwala zapomnieć o konieczności systematycznej konserwacji urządzenia. Trymery nieposiadające opcji samooliwienia, w zestawie maja dołączoną specjalna oliwkę, należy pamiętać o regularnym smarowaniu ostrzy.

Regulacja długości ciecia

Trymer z dużym zakresem regulacji długości strzyżenia gwarantuje większą swobodę przy wyborze stylizacji. Zazwyczaj jest to zakres od 0, 5 mm do 25 mm. Istotna jest również liczba ustawień długości strzyżenia oraz sposób regulowania. Dobry trymer posiada nawet 20 wariantów długości strzyżenia brody.

Długość strzyżenia brody w zależności od modelu regulujemy za pomocą:

 • pokrętła
 • suwaka
 • wymiennych nasadek

Niektóre trymery posiadają blokadę, dzięki której wybrana wcześniej długość nie zostanie przypadkowo przestawiona.

Wymienne końcówki

Trymer posiada najczęściej dwie dodatkowe nasadki i są to:

 • nasadka precyzyjna – wąska, służy do stylizacji niewielkich fragmentów.
 • trymer do usuwania włosów z uszu i nosa

Duża popularnością cieszą się również wielofunkcyjne urządzenia do stylizacji.

Te oprócz wymienionych wyżej nasadek posiadają również:

 • golarkę foliową – służy do wygładzania przestrzeni w brodzie, które mają pozostać bez zarostu
 • golarkę do ciała
 • nasadki do włosów

Dodatkowe funkcje

 • Wodoodporność – dzięki temu trymer można myć pod bieżąca wodą bez obawy o uszkodzenie w wyniku zalania. Opcja ta umożliwia również strzyżenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu i przyciąć brodę od razu po wzięciu prysznica, a nawet w jego trakcie.
 • Opcja zasysania ściętych włosów – nowoczesne modele trymerów mają wbudowany pojemnik, do którego włoski są zasysane zaraz po ścięciu. Kończąc stylizacje wystarczy opróżnić pojemnik do kosza.
 • System laserowy – nad głowicą znajduje się laserowy czujnik, który rzuca poziomą linię światła na skórę. Pozwala on wyznaczyć linię zarostu przed przycinaniem, zapewniając niezwykle precyzyjne i równe cięcie.
 • Funkcja podświetlenia – zamontowana w niektórych modelach dioda, podświetla miejsce, które zamierzamy golić ułatwia to dokładne usuwanie włosów zwłaszcza w nosie i uszach.
 • Wskaźnik naładowania akumulatora – bardzo przydatna funkcja w bezprzewodowych trymerach. Pozwala uchronić użytkownika przed rozładowaniem się urządzenia w trakcie strzyżenia.
 • Wyświetlacz elektroniczny – dostępny zazwyczaj w modelach z wyższej półki – wyświetla aktualny poziom długości cięcia oraz poziom naładowania akumulatora.
 • Stacja dokująca – niektóre modele posiadają stacje dokującą, na której możemy ładować nasz trymer, jest tam również miejsce do przechowywania dodatkowych końcówek.
 • Etui podróżne – sprawdza się zwłaszcza w podróży.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy