jak mlodo wygladac

W społeczeństwie utarło się powszechne przekonanie, że to kobiety zdecydowanie bardziej przykładają wagę do swojego wyglądu niż mężczyźni. Kobiety z natury są bardzo wrażliwe na punkcie swojej aparycji oraz procesu starzenia, które pragną powstrzymać wszelkimi możliwymi sposobami. Jednak dbanie o wygląd zewnętrzny wcale nie jest zarezerwowane jedynie dla płci pięknej.

My, faceci, także lubimy dobrze wyglądać. Pojawienie się pierwszego siwego włosa czy zmarszczki na czole często powoduje niemałe zamieszanie w kwestii postrzeganiu własnego „ja”. Mężczyźni może i później zaczynają się starzeć, jednak to wcale nie upoważnia nas do wyglądania na 10 lat więcej, niż mamy w rzeczywistości. Zatem co zrobić, by przez długi czas zachować młody wygląd?

Odpowiednia pielęgnacja

pielegnacja meska

Wielu facetów w imię swojej męskości świadomie rezygnuje z używania kosmetyków pielęgnacyjnych. W Internecie można znaleźć multum prześmiewczych memów porównujących wyposażenie damskiej i męskiej kosmetyczki. Mężczyzna kupuje jeden środek do wszystkiego, podczas gdy kobieta posiada osobne kosmetyki do mycia włosów, ciała, twarzy czy stref intymnych. Mężczyźni za to korzystają z jednego uniwersalnego środka, co oczywiście jest prawdą jedynie w pewnym stopniu.

Prawdą jest jednak to, że mężczyźni nie przykładają tak wielkiej uwagi do składu kosmetyków, które kupują, bazując często na chwytach marketingowych marek kosmetycznych lub kupując tylko te produkty, które akurat są na promocji. Często również podkradamy kosmetyki swoim wybrankom, co oczywiście nie jest dobrym rozwiązaniem z uwagi na wyraźne różnice pomiędzy skórą damską a męską.

Tutaj warto zaznaczyć, że coraz więcej marek kosmetycznych wprowadza asortyment dedykowany dojrzałym mężczyznom, którzy pragną zachować wygląd młodego bożyszcza. Kosmetyki dla mężczyzn do skóry dojrzałej zawierają bowiem specjalne składniki regenerujące, dzięki którym męska skóra może zachować swoją jędrność i elastyczność. Na widoczną poprawę kondycji męskiej skóry możemy liczyć tylko i wyłącznie wtedy, kiedy kosmetyki są stosowane regularnie i zgodnie z ich przeznaczeniem.

Zmiana nawyków żywieniowych

W mediach czy w Internecie często możemy natknąć się na pewien nieco wyświechtany frazes, który wbrew pozorom dobrze odzwierciedla wpływ spożywanych produktów na nasze zdrowie i kondycję fizyczną. „Jesteś tym, co jesz”. Tak proste sformułowanie, a trafia niemal w samo sedno sprawy. Dieta ma wielki wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale również na ogólne samopoczucie i stan zdrowia, o który z wiekiem powinniśmy dbać z jeszcze większym zaangażowaniem. Pochłanianie ton śmieciowego jedzenia, pełnego konserwantów i substancji chemicznych jest prostym przepisem zarówno na dodatkowe kilogramy, jak również pogorszenie wyglądu dojrzałej skóry, która jest zdecydowanie bardziej podatna na szkodliwe czynniki niż skóra 20-latka.

Aktywność fizyczna

meska pielegnacja

Regularne treningi ogólnorozwojowe czy siłowe w dużej mierze przyczyniają się do zachowania młodzieńczego wyglądu. Wysportowana, smukła sylwetka może odjąć nam nawet kilkanaście lat od wieku, którym faktycznie możemy się wylegitymować. Aktywność fizyczna pomaga nie tylko w kwestiach estetycznych, ale również zdrowotnych. Sport to zdrowie, byle z umiarem i zgodnym z obecnymi możliwościami. Trzeba pamiętać, że przesadzenie z wysiłkiem fizycznym może mieć poważne konsekwencje w przyszłości, czego lepiej unikać.

Ograniczenie używek

Lubicie raczyć się złocistym trunkiem w towarzystwie papierosa? A może wlewacie w siebie hektolitry czarnej kawy? W dojrzałym wieku trzeba znacznie poważniej podchodzić do niektórych aspektów życia. Miłośnika alkoholu czy wyrobów tytoniowych można poznać nie tylko po żółtych, pełnych przebarwień zębach, ale po wyglądzie skóry twarzy. Zazwyczaj jest ona ziemista, pozbawiona blasku i elastyczności. W trosce o swój wygląd, a przede wszystkim zdrowie, warto ograniczyć używki, by na pewnym etapie całkowicie wyeliminować je ze swojego życia.

Dodaj komentarz