Jak okazywać kobiecie miłość? - MrGentleman.pl

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment, kiedy w końcu zdaje sobie sprawę, że znalazł tę „jedyną”. Jednak wyznanie uczuć nie jest tak proste, jak to jest najczęściej przedstawione w ckliwych komediach romantycznych. Powiedzieć „kocham Cię” jest dużo trudniejsze, kiedy naprawdę mamy to na myśli. Jednak słowa to nie wszystko. Bo przecież liczą się czyny, nie słowa. Jak zatem pokazać kobiecie, że chcesz spędzić z nią resztę życia?

Wysłuchaj jej w skupieniu

Kobiety często są tymi, które mają więcej do powiedzenia w związku. Dosłownie i w przenośni. Panowie przychodząc po ciężkim dniu z pracy marzą tylko o tym, aby odciąć się od spraw zawodowych, wyciągnąć z lodówki zimne piwo i rozsiąść się wygodnie na swoim ulubionym fotelu. Kobiety zdecydowanie częściej pragną uzewnętrznić swoje uczucia i frustracje, które są efektem napięć w miejscu pracy. I tutaj zaczyna się Twoja rola. Narzeka na koleżankę, która podkradła jej ważnego kontrahenta? A może nie udało jej się zrealizować w terminie ważnego zlecenia? Wysłuchaj jej cierpliwie – zobaczy, że ma w Tobie wiernego słuchacza. Nie musisz koniecznie podsuwać jej pomysłów na rozwiązanie sytuacji stresowych. Wystarczy, że będzie miała w Tobie oparcie i poczucie, że ma ramię, na którym może się wypłakać.

Pielęgnuj Wasz związek

Jak okazywać kobiecie miłość? - MrGentleman.pl

Rutyna wkrada się nawet w najlepsze związki, co nie wpływa dobrze na komfort codziennego życia. Nawet jeśli masz tysiące spraw na głowie, nie zapominaj, że ktoś na Ciebie czeka w domu z ciepłym obiadem. Bynajmniej nie chodzi o to, że macie ze sobą spędzać dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Jednak każda okazja jest dobra, aby pobyć z ukochaną osobą chociaż przez krótką chwilę. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, aby pokazać kobiecie, że jest dla Ciebie ważna. Owszem, wypad do kina czy do eleganckiej restauracji będzie przez Twoją wybrankę doceniony, lecz pamiętaj, że liczy się gest. Nikt oczywiście nie mówi, że masz zrezygnować z „męskich” rozrywek, przy których obecność Twojej ukochanej jest co najmniej zbyteczna. Lecz zamiast spędzić 3 godziny grając na konsoli, ogranicz ten czas o połowę, a w trakcie zaoszczędzonego czasu odpal jej ulubiony film i zrelaksujcie się w swoim towarzystwie.

Pokaż, że ją zauważasz

Kobiety wracając od fryzjera często z utęsknieniem czekają, aż ich wybranek sprawi im komplement. Niestety, niektórzy panowie nie przywiązują uwagi do kosmetycznych zmian w wizerunku swojej kobiety. Warto czasem poświęcić chwilę uwagi i przyjrzeć się swojej wybrance, powiedzieć jej coś miłego. Jednak absolutnie nie róbcie tego w sztuczny i wymuszony sposób. Kobieta od razu wyczuje, że coś jest nie tak. Kupiła sobie nową sukienkę na spotkanie z przyjaciółkami? Wyraź swoją opinię, lecz zrób to w subtelny sposób. Nawet jeśli masz skrytykować jej wybór, kobieta doceni Twoją szczerość.

Nie obarczaj jej zbyt wieloma obowiązkami

Jak okazywać kobiecie miłość? - MrGentleman.pl

Często to kobiety pilnują ciepła ogniska domowego. Sprzątanie, gotowanie, prasowanie – najczęściej to właśnie panie dbają o ład i porządek we wspólnym mieszkaniu. Jednak pamiętajcie, że dziewczyna czy żona nie jest Waszą niewolnicą. Warto ją wspierać w wypełnianiu codziennych obowiązków. Wyrzuć śmieci, złap za odkurzacz, przygotuj kolację – proste gesty, a sprawią, że Wasza kobieta uśmiechnie się od ucha do ucha. Wybiera się na zakupy? Zaoferuj jej swoją pomoc, na pewno doceni Wasze starania i nagrodzi za Wasz wysiłek.

Czasem wystarczą proste gesty, dzięki którym kobieta Waszego życia poczuje się kochana i doceniona. Nie musicie obdarowywać ją drogimi prezentami, aby zrekompensować jej swoją nieobecność czy obojętność. Czasem mniej znaczy więcej.

Dodaj komentarz