Filmy dla prawdziwych twardzieli czyli 5 filmów które kocham

Filmy dla prawdziwych facetów

Spis treści

Nie ma nic przyjemniejszego niż wieczorny relaks po ciężkim dniu w pracy w towarzystwie zimnego piwka i dobrego filmu. Jednak zazwyczaj zanim zasiądziemy wygodnie w fotelu i zabierzemy się do oglądania, staczamy wewnętrzną walkę ze sobą, jaki film by tu dzisiaj obejrzeć. Rynek kinematograficzny ma to zaoferowania miliony filmów, gorszego i lepszego sortu, „paździerze” i arcydzieła. Każdy, kto kiedykolwiek stał przed wyborem filmu na wieczór wie o czym mowa. Długie godziny „wertowania” Netflixa czy innych platform zazwyczaj kończy się pójściem spać. Jak zatem wybrać film, który zrobi na nas wrażenie? Przedstawiamy kilka propozycji, które TRZEBA obejrzeć przed śmiercią 🙂

Podziemny krąg / Fight Club (1999)

Podziemny krąg / Fight Club (1999)
Ocena na IMDb: 8,8/10

Klasyka światowego kina. Każdy prawdziwy kinomaniak musi przynajmniej raz w swoim życiu zetknąć się z tym filmem. Thriller psychologiczny, który łamie wszelkie schematy. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy znudzeni rutyną codziennego życia postanawiają założyć tytułowy „fight club”, gdzie walczy się na gołe pięści. Jednak z czasem krąg przeradza się w coś znacznie bardziej wyjątkowego.

„Pierwsza zasada podziemnego kręgu – nie gadamy o podziemnym kręgu” – to hasło przeniknęło już do codziennego slangu.

Nie ma się co dziwić – w końcu „Podziemny krąg” to produkcja, obok której nie można przejść obojętnie. W rolach głównych Brad Pitt i Edward Norton.

 

Ojciec Chrzestny / The Godfather (1972)

Ojciec Chrzestny / The Godfather (1972)
Ocena na IMDB: 9,2/10

Trylogia oparta na podstawie powieści Maria Puzo, amerykańskiego powieściopisarza pochodzącego z Włoch. I ma to nie małe znaczenie w kontekście nie tylko powieści, ale również adaptacji filmowej. Tytułowym ojcem chrzestnym jest Vito Corleone, głowa włoskiej rodziny, która wyemigrowała z rodzinnych Włoch do Stanów Zjednoczonych. Rodzina Corleone należy do kręgu mafijnego, gdzie odgrywa znaczącą rolę. Don Corleone starzeje się, dlatego pragnie oddać władzę swojemu synowi, Michaelowi, co niesie ze sobą niespodziewane konsekwencje. W rolach głównych Marlon Brando i Al Pacino.

 

Gran Torino (2008)

Gran Torino (2008)
Ocena na IMDb: 8,1/10

Film, który koniecznie trzeba zobaczyć. Film opowiada o Walcie Kowalskym, weteranie wojny w Korei, który nie pragnie niczego innego oprócz świętego spokoju. Mieszka w spokojnej okolicy, żyjąc swoim poukładanym do granic możliwości życiem. Jednak a pozór nieistotne wydarzenie diametralnie zmienia jego podejście do życia. Do domu w sąsiedztwie wprowadza się koreańska rodzina, która zaburza jego idealny porządek dnia codziennego. Momentem „zapalnym” jest próba kradzieży tytułowego Gran Torino przez syna koreańskiej rodziny.

Jeśli opis do Was nie przemawia, warto obejrzeć film dla genialnego Clinta Eastwooda, który jest jak wino: im starszy tym lepszy.

 

Leon Zawodowiec / Léon (1994)

Leon Zawodowiec / Léon (1994)
Ocena na IMDb: 8,5/10

Czy płatny morderca może mieć ludzkie odruchy? Okazuje się, że wszystko jest możliwe. „Leon Zawodowiec” to opowieść o mordercy na zlecenie, który całkiem przypadkowo staje się opiekunem nastoletniej Matyldy, której rodzina została zamordowana niemal na jej oczach. Leon i Matylda tworzą dość niekonwencjonalny duet.

Niemałe znaczenie ma tutaj dobór obsady aktorskiej: Leona gra Jean Reno, a Matyldę – Natalie Portman, która w 2011 wygrała Oscara za główną rolę w filmie „Czarny łabędź”.

 

Buntownik z wyboru / Good Will Hunting (1997)

Buntownik z wyboru / Good Will Hunting (1997)
Ocena na IMDb: 8,3/10

Film opowiada historię Willa, niezwykle utalentowanego matematycznie chłopaka, który nie wierzy w system edukacji. Prawdziwy buntownik, który wpada w kłopoty po oskarżeniach o pobicie funkcjonariusza policji. W odnalezieniu właściwej drogi pomaga mu profesor MIT (takiej amerykańskiej politechniki), który jest świadomy potencjału, jaki drzemie w młodym buntowniku. Proponuje mu układ, w którym zamiast kary aresztu, musi zacząć się uczyć i uczęszczać na terapię.

W rolę buntownika wciela się niezawodny Matt Damon, a w rolę psychiatry – Robin Williams.

 

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Jak zostać trenerem personalnym?

Chcesz zostać trenerem personalnym? Kluczem do odniesienia sukcesu w tej dziedzinie okaże się zdobycie wiedzy z zakresu fitness oraz uzyskanie