dresy dla mężczyzny

„Ja noszę dres, dres spoko jest…” jak śpiewał kiedyś zespół Big-Cyc. Czy męski dres rzeczywiście jest spoko? Dres kojarzy nam się z typowym mieszkańcem blokowiska, który niezbyt poważnie podchodzi do życia. Nic tylko jeszcze ubrać sobie do dresów z trzema paskami białą podkoszulkę, kupić sobie „browara” w pobliskim sklepie i stylówka na prawdziwego „Sebka spod monopolowego” gotowa. Jednak dres wcale nie musi wyglądać tandetnie i kojarzyć się wyłącznie ze środowiskiem patologicznym. Dresy casualowe coraz częściej pojawiają się w modzie wielkomiejskiej, gdzie ciężko zapracować sobie na uznanie.

Po pierwsze: materiał

Jak kupić modne dresy? Oprócz kroju, fasonu i koloru, na pierwszym miejscu powinniśmy postawić materiał, z którego mają być uszyte nasze dresy. Ortalionowe komplety tak modne w latach 80. i 90. możemy sobie z czystym sumieniem darować. Męskie spodnie dresowe ze sztucznego, „śliskiego” materiału to nie najlepszy pomysł na udaną stylówkę. Najlepsze dresy to dresy wykonane z naturalnych tkanin. Prym wiedzie tutaj bawełna, która nie dość, że zawsze wygląda odpowiednio i z klasą, to w dodatku zapewnia nam komfort noszenia spodni niezależnie od sytuacji. Męskie spodnie dresowe z wysokiej jakości bawełny to niemal „must have” każdego mężczyzny, który dba o swój wygląd i pełne wyposażenie garderoby.

Po drugie: fason

Temat materiału mamy za sobą. Kolejnym aspektem, który powinien wpłynąć na nasz wybór jest fason i krój męskich spodni dresowych. Szerokie dresy rodem z hip-hopowych teledysków z lat 90. to niezbyt trafiony pomysł. Spodnie niczym spadochrony nadają się co najwyżej do sprzątania przydomowego ogródka albo do mycia samochodu. Źle dobrany krój spodni dresowych zaburzy proporcje męskiej sylwetki, czego chcemy uniknąć. Najlepszym rozwiązaniem będą dresy dopasowane do typu budowy naszego ciała. Nie można jednak popadać ze skrajność – zbyt obcisłe spodnie opinające to i owo będą wyglądać nienaturalnie i tandetnie. Choć większość casualowych spodni dresowych powstaje z elastycznej bawełny, za ciasny model nie tylko będzie wyglądać na nas niekorzystnie, ale również będzie ograniczał swobodę ruchów. Co więcej, za ciasne dresy mogą spowodować problemy natury zdrowotnej. Nie chcemy przecież otrzeć sobie przyrodzenia, prawda?

Joggery

Hitem ostatnich miesięcy w męskiej modzie casuwalowej bezsprzecznie są joggery. Nie tylko w kwestii spodni dresowych, ale również dżinsów czy innych spodni materiałowych. Joggery to sposób na modny look niezależnie od sytuacji. Męskie spodnie typu jogger to doskonały sposób na podkreślenie umięśnionych nóg, ale również zakrycie tego, czego się wstydzimy. Joggery posiadają ściągacze w okolicach kostek, dzięki czemu unikniemy problemu za długich spodni, które „szurają” po podłodze i niepotrzebnie się kosmacą.

Z czym zestawiać spodnie dresowe?

Stylowe spodnie dresowe wbrew pozorom można nosić na wiele sposobów. Oczywiście trzeba również wyczuć, kiedy wypada założyć dresy, a kiedy je sobie odpuścić.

Codzienne stylizacje do pracy czy szkoły to dobry moment na modne, męskie dresy. Wyjątkiem stanowi sytuacja, kiedy w miejscu naszego zatrudnienia panuje business dress code – trochę „słabo” założyć dresy, kiedy wszyscy wokół nas mają na sobie markowy garnitur szyty na miarę. Ale jeśli w Waszej pracy panuje luźna atmosfera, nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby urozmaicić swoją casualową stylizację w modne spodnie dresowe.

Jednolite, gładkie dresy można zestawić z koszulką polo czy t-shirtem z ciekawym printem lub wzorem. Dopełnieniem stylizacji powinny być sportowe buty w modnym fasonie. Kolorystyka ubioru to już indywidualna sprawa każdego z nas.

„Fura, skóra i komóra” jak głosi modne powiedzenie. Dresy można zestawić nie tylko ze sportowym obuwiem. Joggery, gładki, biały t-shirt, oficerki i skórzana kurtka to sposób na prosta stylizację, ale bardzo „na czasie”. Odrobina szaleństwa w męskiej modzie codziennej jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Dres spoko jest

Spodnie dresowe to nie tylko siłownia, wyjście po bułki do sklepu czy na spacer z psem. Każdy z nas powinien posiadać chociażby jedną parę modnych spodni dresowych, które wniosą do naszej garderoby powiew świeżości i luzu.


zdjęcie główne pochodzi z serwisu fashionowo.pl

Dodaj komentarz