Czym utrwalać męską fryzurę? Przegląd dostępnych produktów

Spis treści

czym utrwalic meska fryzure

Czasy, kiedy mężczyźni stawiali jedynie na proste cięcia swoich włosów już dawno minęły. Od kiedy barberzy zawładnęli rynkiem fryzjerskim, coraz więcej z nas zastanawia się nad diametralną zmianą swojego wizerunku. Krótkie, półdługie, na wpół wygolone czupryny to dzisiaj nic zaskakującego. Jednak wizyta u zdolnego, wykwalifikowanego stylisty fryzur męskich to jedynie pierwszy krok do modnego wyglądu na co dzień. Jeśli chcesz wyglądać niemal tak perfekcyjnie, jak zaraz po opuszczeniu salonu barbera, musisz poświęcić nieco więcej czasu przed lustrem. Nie jest to nic uwłaszczającego męskości, a wręcz przeciwnie – zadbany facet to facet pewny siebie, od którego aż bije charyzmą.

Układanie męskich fryzur może nie jest aż tak czasochłonne jak to jest w przypadku naszych wybranek, jednak wyglądać modnie i stylowo, trzeba zmotywować się do zakupu nowych kosmetyków do stylizacji męskich włosów. Kiedyś na rynku brakowało jakościowych produktów dla mężczyzn, jednak obecnie półki w drogeriach aż pękają pod naporem niezliczonych kosmetyków do włosów o zróżnicowanym przeznaczeniu. Produkty męskie do układania włosów to nie tylko żel czy brylantyna. Producenci kosmetyków skutecznie zadbali o to, byśmy mieli w czym wybierać. Zatem na jakie produkty do utrwalania męskich fryzur zwrócić uwagę? Czym kierować się przy wyborze kosmetyków do włosów?

Żel do włosów

Chyba najpopularniejszy produkt znany do wielu lat. Jednak wielu z nas szerokim łukiem omija ten kosmetyk ze względu na jego tendencję do sklejania włosów. Dlatego też żel do włosów jest produktem dedykowanym głównie krótkim włosom, aby nadać określony kierunek ułożenia włosów. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w przypadku włosów bujnych – na cienkich, rzadkich kosmykach może spowodować efekt mokrych, a nawet tłustych włosów. Żel do włosów nakłada się najczęściej na jeszcze wilgotne włosy, jednak musisz uważać na to, by nie skleiły się w sztywne pasma.

Guma i pasta do włosów

Konsystencją mogą nieco przypominać żel, jednak oprócz właściwości utrwalających włosy mogą pochwalić się również zdolnością do ich efektownego modelowania. To sprawia, że włosy po nałożeniu czy to gumy, czy to pasty wyglądają zdecydowanie naturalnie, a co najważniejsze, nie sklejają się. W przeciwieństwie do żelu do włosów, gumę i pastę nakłada się na suche włosy. Jeśli jesteś posiadaczem dłuższych włosów i chcesz zadbać o jeszcze bardziej efektowną fryzurę, przed nałożeniem kosmetyku włosy dokładnie rozczesz. Wtedy praca z kosmetykami będzie zdecydowanie przyjemniejsza.

Pomada do włosów

Kosmetyk produkowany specjalnie z myślą o nas, facetach, którzy szukają produktu spełniającego szereg wysokich wymagań szczególnie tych z nas, którzy posiadają stosunkowo długie i gęste włosy. Pomada podobnie jak guma czy pasta utrwala włosy bez efektu ich sklejenia, jednak to co ją wyróżnia na tle innych kosmetyków to błyszczące wykończenie fryzury. Jeśli w ostatnim czasie chodzi Ci po głowie fryzura rodem z lat 50. czy 60. ubiegłego stulecia, pomada do włosów powinna obowiązkowo znaleźć się w Twojej kosmetyczce.

Lakier do włosów

Zazwyczaj kojarzony z damskimi fryzurami, lakier do włosów sprawdza się również w przypadku męskich włosów. Stosowany jako jedyny kosmetyk do utrwalania włosów może jednak nie sprostać zadaniu, dlatego często wykorzystywany jest jako środek wykończeniowy w trakcie stylizacji męskich fryzur z użyciem innych kosmetyków. Jednak używając lakieru nie przesadź z jego ilością – modna fryzura szybko może stać się jedną, wielką katastrofą.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Zdrowy tryb życia to dieta i ruch!

Zdrowy tryb życia stanowi klucz do dobrego samopoczucia. Zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna są niezbędne, aby do późnego wieku być