flowerbox dla kobiety

Kilka razy w roku wypadają takie dni, że potrzebujesz szybko wymyślić jakiś prezent dla swojej dziewczyny. Romantyczna kolacja wydaje Ci się już trochę oklepana, a idealny prezent na walentynki spędza Ci sen z powiek? Wiem, co robić! Zapoznaj się z mową kwiatów i upominkiem na wiele okazji – wybierz flowerboxa.

Kwiaty w prezencie – jakie kwiaty wręczać na jaką okazję?

Wręczanie kwiatów to niezawodny sposób na okazywanie uczuć, szacunku i wyrażeniu, że pamiętamy o danej osobie w ważnym dla niej dniu. Zależnie od tego, na jakie kwiaty się zdecydujesz, w jakiej ilości i w jakim kolorze, jednym bukietem będziesz w stanie przekazać niezwykle dużo informacji. Wszystko za sprawą mowy kwiatów.

Wręczanie danych roślin konkretnym osobom niesie za sobą symboliczne znaczenie. Prostym przykładem są chryzantemy – każdy jednoznacznie kojarzy je z ozdobą nagrobka. Kolejny przykład to róże, czyli niemal atrybut zakochanych.

W takim razie jak działa mowa kwiatów? To po prostu przypisywane od tysiącleci znaczenia konkretnym roślinom, dzięki którym niejako bez słów możesz przekazywać dość konkretny komunikat wybranej osobie. Według teorii możesz komuś okazać, że jesteś nim zainteresowany, ujął cię od pierwszego wejrzenia, a nawet, że jesteś zakochany. Jakie kwiaty wyrażą Twoje uczucia?

Kolor kwiatów – czy ma znaczenie?

  • Białe kwiaty symbolizują niewinność i wierność, dlatego są częstym wyborem przy dekorowaniu ślubów oraz jako bukiet dla panny młodej. Wręczając komuś takie kwiaty, dajesz jasny sygnał o szacunku, jakim darzysz obdarowywaną osobę lub wyrażasz chęć przeproszenia za coś.

  • Żółte kwiaty mogą symbolizować zarówno uczucia pozytywne, jak i negatywne. Wręczając bukiet z żółtych kwiatów, osoba je odbierająca może myśleć, że chcesz ją poinformować o swoim szczęściu, przyjaźni i radości ze znajomości lub także o Twojej zazdrości, zdradzie lub fałszywych intencjach. Żółte kwiaty w pojedynkę to bardzo ryzykowny ruch; w bukietach są za to zupełnie bezpieczne, a ich znaczenie staje się w pełni pozytywne.

  • Czerwone kwiaty wręczone kobiecie symbolizują pożądanie i namiętność, choć nie jest to jedyna symbolika królewskiego koloru. Pewne jest, że kwiaty w kolorze czerwonym wręcza się osobom, które kochamy, od których pragniemy bliskości i zainteresowania. Taki bukiet możesz wręczyć swoim rodzicom w geście miłości jako dziecko. To także kolor, który symbolizuje siłę i odwagę.

  • Niebieskie kwiaty to świetny wybór, jeśli chcesz wręczyć bukiet swojej przyjaciółce, lub bliskiej osobie, bez romantycznych konotacji. Niebieskie rośliny to symbol przywiązania i spokoju. Będą miłym, drobnym gestem dla Twoich bliskich w chorobie lub przeżywających sterujący czas.

  • Fioletowe kwiaty symbolizują smutek i żal, stąd wiązanki pogrzebowe często przybierają te kolory.

Wśród roślin, których powinieneś unikać w relacji z Twoją partnerką, to z pewnością wręczane np. żółtych goździków, które sygnalizują, że czujesz pogardę względem obdarowywanej osoby. Natomiast cyklamen niesie ze sobą wieść o rozstaniu.

Kolejnym wątkiem jest znaczenie bukietów. Tuzin czerwonych róż jest symbolem płomiennej miłości. Wiązanka z lawendowych, czerwonych i białych roślin oznacza zauroczenie od pierwszego wejrzenia. Dla wielu kobiet marzeniem może być bukiet czerwonych róż, połączony z jedną białą – jest to informacja o oświadczynach w niedalekiej przyszłości.

Posiadasz już wstępną wiedzę odnośnie do tego, czym się kierować a czego unikać, jeśli chodzi o kwiaty. W kwiaciarni możesz jednak skorzystać z pomocy florystek, które na pewno Ci pomogą, odradzą zły pomysł i będą wsparciem przy komponowaniu bukietu.

Flowerbox – co to jest? Pomysły na prezenty okolicznościowe

Flowerbox to, najprościej mówiąc, alternatywa dla dobrze znanych bukietów. Różnica polega na sposobie przygotowania kwiatów do wręczenia. Standardowa wiązanka czy bukiet to kwiaty ułożone i związane, ozdobione trawami, liśćmi, fizeliną i folią oraz sizalem. Bukiet, aby nie zwiędnąć, trzymany jest w wazonie, w którym wymieniasz wodę z dodatkiem odżywki.

Flowerbox tego nie potrzebuje. Kompozycja kwiatowa jest budowana na gąbce florystycznej, umieszczonej w ozdobnym, zazwyczaj walcowatym pudełku. Dzięki temu uzyskujesz coś na kształt pudełka, z którego wystają kwiaty. Tak jak w tradycyjnych wiązankach, kwiaty można przyozdobić fizeliną, wstążkami, liścikiem lub sizalem.

Zazwyczaj salony florystyczne posiadają już gotowe propozycje kompozycji, od zupełnie standardowych (box wypełniony np. czerwonymi różami) po zupełnie indywidualne i wymyślne kompozycje z wielu rodzajów kwiatów. Możesz też stworzyć własny bukiet, dobierając kwiaty, kolorystykę i ewentualne ozdoby. Taką wiązanką możesz się nawet oświadczyć, ponieważ w gąbkę da się wbić patyk, na końcu którego możesz przymocować pudełko z pierścionkiem. Twoja pomysłowość na pewno zostanie doceniona!

Dlaczego flowerbox to świetna alternatywa dla tradycyjnego bukietu?

Gąbka florystyczna jest higroskopijna, dlatego utrzymuje w sobie wodę, którą kwiaty mogą z niej wyciągać. Przez jej budowę rośliny mają zapewnioną wilgoć, a gdy tworzywo oblejesz wodą, zostanie w niej dalej. Dla wielu osób, szczególnie zapominalskich, może być to wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ flowerbox nie wymaga wymiany wody, a traktowania podobnie jak rośliny doniczkowe. Jest też wygodniejsze trzymanie samego bukietu, ponieważ nie potrzebujesz do tego kolejnych naczyń, a sam w sobie postawiony w salonie czy przy łóżku stanowi wdzięczną ozdobę. Są efektowne i łatwo zwrócą uwagę Twoich gości elegancją, szykiem i niepowtarzalną kompozycją zamkniętą w pudełku.

Dodatkowo gąbka jest nasączana specjalnymi preparatami i odżywkami, które dłużej pozostają w tworzywie, a przez to mogą wspomagać cięte kwiaty, aby wyglądały świeżo. Ponadto to minimalistyczna ozdoba, np. w biurach i gabinetach, gdzie o kwiatach nie myśli się w pierwszej kolejności. Niektóre salony oferują tzw. wieczne bukiety, które mogą utrzymywać świeżość nawet przez kilka lat.

Flowerbox, bukiet a kwiaty doniczkowe – co kupić dziewczynie

Już wiesz, że kwiaty to dobry pomysł na podarowanie ukochanej niezobowiązującego prezentu, czy dopełnienie podarunku z jakiejś okazji. Pytanie, co powinieneś wybrać? Opcji jest co najmniej kilka – flower box, standardowy bukiet, a może kwiaty doniczkowe?

Dużo może zależeć od tego, kim jest Twoja partnerka i jakie ma podejście do roślin. Niewątpliwie ten drobny gest z pewnością ją ucieszy, jednak jeśli jest zapaloną florystką, a Ty chcesz jej umilić dzień bukietem kwiatów, wybierz małą sadzonkę, a radość Twojej wybranki będzie ogromna. Na pewno ważna okazja, jak urodziny czy rocznica wymaga specjalnego uczczenia, dlatego zdecyduj się na bukiet lub flowerbox. Niezależnie od okazji pudełko wypełnione kwiatami, to coś, co z pewnością spodoba się twojej partnerce. Tego typu bukiet będzie także świetnym prezentem na walentynki.

Flowerbox – komu jeszcze możesz podarować elegancki prezent?

Wręczanie kwiatów to gest, który nie jest zarezerwowany jedynie dla drugiej połówki. Wszystko za sprawą mowy kwiatów, o której już wspominałem. Bukiet to nie tylko wspaniały prezent na walentynki, ale także miły upominek dla teściowej w dniu jej urodzin. Klasyczny bukiet ucieszy także Twoich rodziców w dniu rocznicy ich ślubu. Jeśli Twoje pociechy kończą rok szkolny, flowerbox może być świetnym pomysłem na prezent dla wychowawczyni klasy.

Wręczanie kwiatów to bardzo miły sposób okazywania uczuć, wdzięczności oraz szacunku wobec innych osób i zachęcam cię, aby robić to jak najczęściej. Jest to mały gest, który potrafi sprawić wiele radości. Dodatkowo świadczy o Twoim zaangażowaniu w relacje oraz o tym, że myślisz o osobie, której wręczasz kwiaty. Niekiedy sytuacja nie sprzyja spotkaniu, a co za tym idzie, osobistym przekazaniu bukietu. W takich przypadkach możesz zamówić pocztę kwiatową, która będzie także miłą niespodzianką dla Twoje partnerki w pracy, czy rodziców mieszkających w innym mieście. Trochę logistyki i można załatwić wszystko!

13 / 100

Dodaj komentarz