atrakcyjny mezczyzna

O gustach się nie dyskutuje – ilu jest na świecie mężczyzn, tyle też aspektów w wyglądzie na które kobiety zwracają uwagę. Jednak atrakcyjność fizyczna nie jest równoznaczna z seksapilem. 

Odczuwanie pociągu zwanego pożądaniem do drugiej osoby to bardzo skomplikowany proces i ciężko jest określić (w zasadzie chyba nawet się nie da tego zrobić), co dokładnie sprawia, że dwoje osób przyciąga się do siebie niczym magnes. Na ten cały proces jakby nie patrzeć biochemiczny składa się mnóstwo czynników. Co ciekawe, na niektóre z nich kompletnie nie mamy wpływu, po prostu ich nie kontrolujemy. Są jednak pewne kwestie, na które mamy absolutny wpływ, a które mogą zadziałać na płeć piękną.

Atrakcyjność mężczyzny, a wyznaczanie celów

mężczyzna atrakcyjny
psychologicalscience.org

Jak dowodzą badania (tak, tak, znów mowa o amerykańskich naukowcach), osoby, które wyznaczają sobie cele i dążą do ich osiągnięcia, stają się w oczach płci przeciwnej bardziej atrakcyjne. Trudno jest się oprzeć silnym osobowościom, którzy stają się inspiracją dla innych, takim motorem do działania. Kobieta postrzega nowo poznanego faceta jak potencjalnego kandydata na partnera. Jeśli ten ma jasno określone cele, jest niejako ukształtowany, to automatycznie zyskuje na atrakcyjności jako synonim bezpieczeństwa i męskości.

Nie szata zdobi człowieka?

Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę głębszą analizę, żaden ubiór nie zastąpi osobowości. Niech jednak każdy z nas uderzy się w pierś – naprawdę nie zwracacie na niego uwagi? Nawet najpiękniejsza kobieta ubrana w za duży sweter i poszarpane jeansy nie sprawi takiego samego wrażenia, jakby założyła obcisłą sukienkę. Tak samo jest z facetami. Umiejętne podkreślenie walorów, dobieranie stroju odpowiedniego do okazji doda każdemu z nas animuszu. Przed tym nie da się uciec i tyle.

Facet atrakcyjny, to facet dobrze wychowany

Maniery – to kolejny punkt na mapie atrakcyjności i seksapilu mężczyzny. Porównajcie gościa, który rozmawiając kobietą rzuca mięsem ledwo wypowiadając kilka słów z tym, który trzyma nieco język na wodzy. Poza tym przeczytał w swoim życiu kilka książek, więc w jakiś tam sposób wzbogacił słownictwo. Chyba nie muszę tłumaczyć o co chodzi. Kolejna bardzo ważna kwestia, to obycie. Kiedy kobieta czuje, że mężczyzna ją szanuje, jest szarmancki, to automatycznie dodaje mu kilka punktów.

Dodaj komentarz