
Coraz więcej osób montuje w swoim domu alarm. Taka instalacja znacznie zwiększa bezpieczeństwo domowników, jak również mienia, które znajduje się w domu. Co warto wiedzieć na temat? O tym przeczytacie poniżej. Zachęcamy do lektury!
Systemy zabezpieczeń
Wiele osób rozważa instalację alarmu w swoim domu, garażu czy w budynkach gospodarczych. Instalacja znacznie zwiększa bezpieczeństwo zarówno naszego majątku, jak i nas samych oraz naszej rodziny. Dobrze dobrany oraz prawidłowo podłączony alarm w przypadku próby włamania odstraszy złodzieja. Alarmy, gdy wykryją próbę włamania informują nas sygnałem dźwiękowym, jak również świetlnym i umożliwiają szybką reakcję, na przykład wezwanie policji.
Jak widać alarm jest ważną instalacją, warto więc dokładnie przemyśleć wybór optymalnego w naszym przypadku urządzenia, najlepiej zdać się w tej kwestii na specjalistów, którzy znają branżę od podszewki. Specjaliści z pewnością udzielą nam cennych rad, wybiorą rodzaj urządzenia, zadbają o montaż, przeprowadzą próby i testy, dzięki czemu zyskamy pewność, że wszystko działa jak należy.
Dlaczego warto zdecydować się na alarm?
Choć montaż alarmu domowego jest coraz częstszy, wiele osób twierdzi, że nie ma w domu niczego cennego. Ważne jednak, aby pamiętać o tym, że złodzieje mogą też wyrządzić różnego typu szkody w naszym domu, które mogą znacznie przekroczą wartość skradzionych przedmiotów.
Montaż alarmów
Aby alarm działał bez zarzutu oczywiście musi być w prawidłowy sposób zamontowany.
Alarmy bezprzewodowe
Bardzo popularne są alarmy bezprzewodowe. Tego typu alarmy zasilane są bateriami, baterie z powodzeniem sprawdzają się co najmniej przez rok. W przypadku alarmów bezprzewodowych kable zastąpione są przez fale radiowe.
Ważną zaletą tego typu alarmów jest bardzo sprawna i bezproblemowa instalacja. Montaż nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji w konstrukcję ścian.
Co istotne, alarmy bezprzewodowe zapewniają bardzo dobrą ochronę – złamanie zabezpieczeń i zakłócenie fal radiowych jest czasochłonne i wymaga użycia bardzo drogich, specjalistycznych urządzeń, którymi złodzieje nie dysponują.
Elementy tworzące bezprzewodowy system alarmowy to:
- centralka alarmowa z klawiaturą
- czujniki ruchu
- czujniki kontaktronowe
- sygnalizatory
- opcjonalne elementy to pilot, manipulator
Alarmy przewodowe
Na wstępie należy zaznaczyć, że cena takich alarmów jest niższa w porównaniu z ceną alarmów bezprzewodowych. Co więcej, w tym przypadku nie musimy się również martwić kosztami, które generować będą wymiany baterii.
Ważne jednak, aby o montażu alarmów przewodowych pomyśleć już na etapie budowania domu. Powód jest jeden, przewody instalacji muszą być umieszczone w ścianie. Jeśli rozpoczniemy instalację alarmu przewodowego w wykończonym już domu zmuszeni będziemy ingerować w konstrukcję ścian, a to zwiększy koszty całej inwestycji i przedłuży koszty montażu.
Alarmy przewodowe, tak samo jak bezprzewodowe zapewniają dobrą ochronę – ich demontaż czy uszkodzenie to czasochłonna czynność, sprawiająca złodziejom bardzo duże trudności.
Alarmy sprawdzają się na terenach prywatnych, jak i służbowych
Podsumowując, alarmy są coraz częściej montowanie nie tylko w biurach i firmach, ale także w domach i mieszkaniach. Taka instalacja znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Warto więc w porę o niej pomyśleć.
Źródło: Alarmy domowe http://alertus.pl/