Alarmy – zabezpieczenie terenu na każdą kieszeń

Spis treści

Coraz więcej osób montuje w swoim domu alarm. Taka instalacja znacznie zwiększa bezpieczeństwo domowników, jak również mienia, które znajduje się w domu. Co warto wiedzieć na temat? O tym przeczytacie poniżej. Zachęcamy do lektury!

Systemy zabezpieczeń

Wiele osób rozważa instalację alarmu w swoim domu, garażu czy w budynkach gospodarczych. Instalacja znacznie zwiększa bezpieczeństwo zarówno naszego majątku, jak i nas samych oraz naszej rodziny. Dobrze dobrany oraz prawidłowo podłączony alarm w przypadku próby włamania odstraszy złodzieja. Alarmy, gdy wykryją próbę włamania informują nas sygnałem dźwiękowym, jak również świetlnym i umożliwiają szybką reakcję, na przykład wezwanie policji.

Jak widać alarm jest ważną instalacją, warto więc dokładnie przemyśleć wybór optymalnego w naszym przypadku urządzenia, najlepiej zdać się w tej kwestii na specjalistów, którzy znają branżę od podszewki. Specjaliści z pewnością udzielą nam cennych rad, wybiorą rodzaj urządzenia, zadbają o montaż, przeprowadzą próby i testy, dzięki czemu zyskamy pewność, że wszystko działa jak należy.

Dlaczego warto zdecydować się na alarm?

Choć montaż alarmu domowego jest coraz częstszy, wiele osób twierdzi, że nie ma w domu niczego cennego. Ważne jednak, aby pamiętać o tym, że złodzieje mogą też wyrządzić różnego typu szkody w naszym domu, które mogą znacznie przekroczą wartość skradzionych przedmiotów.

Montaż alarmów

Aby alarm działał bez zarzutu oczywiście musi być w prawidłowy sposób zamontowany.

Alarmy bezprzewodowe

Bardzo popularne są alarmy bezprzewodowe. Tego typu alarmy zasilane są bateriami, baterie z powodzeniem sprawdzają się co najmniej przez rok. W przypadku alarmów bezprzewodowych kable zastąpione są przez fale radiowe.

Ważną zaletą tego typu alarmów jest bardzo sprawna i bezproblemowa instalacja. Montaż nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji w konstrukcję ścian.

Co istotne, alarmy bezprzewodowe zapewniają bardzo dobrą ochronę – złamanie zabezpieczeń i zakłócenie fal radiowych jest czasochłonne i wymaga użycia bardzo drogich, specjalistycznych urządzeń, którymi złodzieje nie dysponują.

Elementy tworzące bezprzewodowy system alarmowy to:

  • centralka alarmowa z klawiaturą
  • czujniki ruchu
  • czujniki kontaktronowe
  • sygnalizatory
  • opcjonalne elementy to pilot, manipulator

Alarmy przewodowe

Na wstępie należy zaznaczyć, że cena takich alarmów jest niższa w porównaniu z ceną alarmów bezprzewodowych. Co więcej, w tym przypadku nie musimy się również martwić kosztami, które generować będą wymiany baterii.

Ważne jednak, aby o montażu alarmów przewodowych pomyśleć już na etapie budowania domu. Powód jest jeden, przewody instalacji muszą być umieszczone w ścianie. Jeśli rozpoczniemy instalację alarmu przewodowego w wykończonym już domu zmuszeni będziemy ingerować w konstrukcję ścian, a to zwiększy koszty całej inwestycji i przedłuży koszty montażu.

Alarmy przewodowe, tak samo jak bezprzewodowe zapewniają dobrą ochronę – ich demontaż czy uszkodzenie to czasochłonna czynność, sprawiająca złodziejom bardzo duże trudności.

Alarmy sprawdzają się na terenach prywatnych, jak i służbowych

Podsumowując, alarmy są coraz częściej montowanie nie tylko w biurach i firmach, ale także w domach i mieszkaniach. Taka instalacja znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Warto więc w porę o niej pomyśleć.


Źródło: Alarmy domowe http://alertus.pl/

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy