Tom Holland urodził się w 1996 roku w Wielkiej Brytanii. Choć jego filmografia nie jest obfita, to znajdują się na niej tytuły, które czynią go jednym z najbardziej pożądanych aktorów młodego pokolenia na świecie. Gwiazdor Hollywood wcielił się m.in. w Spider-Mana, a prywatnie związany jest z Zendayą. Poznaj moją topkę produkcji z tym szalenie utalentowanym aktorem!
Niemożliwe (2010)
Trzeba przyznać, że nie każdy ma okazję debiutować w filmach z tak wysokiej półki. Gdy w 2010 roku na ekrany kin weszło Niemożliwe, widzowie oszaleli. Produkcja opowiada o tragicznym tsunami w Tajlandii, do którego doszło w 2004 roku. Jej głównymi bohaterami są członkowie rodziny – rodzice i trójka ich dzieci.
W parę wcielili się Naomi Watts i Ewan McGregor. Ich synów zagrali Tom Holland, Samuel Joslin i Oaklee Pendergast. Sam film zebrał fenomenalne recenzje, ponieważ niesamowicie oddał katastroficznego ducha azjatyckiego kataklizmu. Niemal wszyscy popadli w zachwyt nad młodym Hollandem, który miał wówczas zaledwie 14 lat. I wtedy wszystko się zaczęło…
W samym sercu morza (2015)
Akcja filmu w reżyserii Rona Howarda rozgrywa się w pierwszej połowie XIX wieku. Opowiada o załodze statku, który na środku morza został uszkodzony przez kaszalota. Wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie rozpoczynają walkę o swoje życie i próbują dostać się na ląd.
Tom Holland wcielił się w postać Thomasa Nickersona. Poza nim w obsadzie pojawili się m.in. Chris Hemsworth, Brendan Gleeson, Benjamin Walker czy Cillian Murphy. Nie jest to może produkcja na skalę Titanica, ale wcale wiele jej nie brakuje. To doskonała propozycja dla miłośników filmów katastroficznych i przygodowych z niesamowitymi zdjęciami.
Spider-Man: Homecoming (2017)
Wybrałem tę produkcję Marvela, ale tak naprawdę warto wspomnieć o każdej komiksowej ekranizacji, w której Holland wciela się w człowieka-pająka. Rok wcześniej pojawił się np. w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Peter Parker w wykonaniu brytyjskiego aktora podbił serca nawet najbardziej zagorzałych miłośników MCU. To idealna osoba w idealnym miejscu.
Spider-Man: Homecoming opowiada o walce Parkera z Vulture’em. Produkcję wyreżyserował Jon Watts. W obsadzie znaleźli się np.: Robert Downey Jr., Stan Lee, Michael Keaton, Chris Evans czy Zendaya. Z tą ostatnią poznał się właśnie na planie tego filmu, a dziś tworzą jeden z najpopularniejszych związków w Hollywood.
Diabeł wcielony (2020)
W tym trzymającym w napięciu thrillerze Holland wcielił się w poczciwego mieszkańca miasteczka, który chce chronić własną rodzinę przed złem dziejącym się wokół. W miejscowości działa m.in. niepokojący ksiądz, który jest tylko jednym z wielu powodów do obaw. Produkcja jest osadzona w czasach po II wojnie światowej.
W dziwnego duchownego wcielił się Robert Pattinson, a poza nim w filmie pojawiają się jeszcze m.in.: Mia Wasikowska, Bill Skarsgård czy Sebastian Stan. To dość długi film, który powstał dla Netflixa i tam też można go obejrzeć. Zazwyczaj produkcje na potrzeby platform streamingowych nie są zbyt udane, ale w tym przypadku mamy do czynienia z wyjątkiem.
Cherry: Niewinność utracona (2021)
Ten tytuł powstał na potrzeby Apple TV+, które w Polsce nie jest zbyt popularne, jednak zdecydowanie warto tam zajrzeć ze względu na tę i kolejną produkcję. Cherry: Niewinność utracona opowiada o młodym chłopaku, który niedługo po ślubie z ukochaną wyrusza na wojnę. Po powrocie zmaga się z traumami i uzależnieniem.
To przerażająca produkcja, która pokazuje, jak destrukcyjnie konflikt zbrojny wpływa na psychikę żołnierzy. Tom Holland w ogolonej na krótko głowie wypadł w tym filmie niezwykle przekonująco. To jeden z najlepszych obrazów jego talentu aktorskiego. Dramat wyreżyserowali bracia Russo.
W tłumie (2023)
Wisienką na torcie jest serial Apple TV+, który składa się z 10 odcinków. Akcja rozgrywa się pod koniec lat 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i Anglii. Głównym bohaterem dramatu jest Danny, którego zagrał Holland. Trafia do aresztu za przerażające przestępstwo, a widzowie wraz z detektywką prowadzącą śledztwo odkrywają jego wszystkie tajemnice.
W rolę przesłuchującej oskarżonego policjantki wcieliła się Amanda Seyfried. Kryminał zebrał bardzo mieszane recenzje, wśród których sporo było mocnych słów krytyki, ale mi naprawdę się podobał. Klimat Nowego Jorku z lat 70., świetne aktorstwo i mocno zagadkowa historia sprawiły, że bardzo się wciągnąłem. Zdecydowanie polecam, ponieważ przez cały sezon ma się więcej okazji do oglądania talentu Hollanda niż w trwającym zwykle około dwóch godzin filmie.
Omawiając filmy z Tomem trudno nie wspomnieć o Uncharted, które miało być wielkim hitem, ale okazało się totalnym przeciętniakiem. Produkcja z 2022 roku na podstawie gry komputerowej nie jest udana, ale Hollandowi nie można odmówić, tak czy siak, dobrego występu. Daj znać w komentarzu, który tytuł z aktorem jest Twoim ulubionym!