Pakowanie przesyłek - praktyczne porady - MrGentleman.pl

Praktycznie każdy z nas chociaż raz w życiu musiał wysłać paczkę lub przesyłkę kurierską lub pocztową. Jeśli wysłaliśmy dokumenty lub małe i elastyczne przedmioty to pakowanie z pewnością nie przyniosło nam zbyt wielu problemów. Natomiast, jeśli musieliśmy spakować jakiś większy przedmiot lub rzecz ze szkła to proces pakowania nie był już tak prosty.

Jeśli chcemy mieć pewność, że każda przesyłka, którą nadamy dojdzie bezpiecznie do swojego odbiorcy, to warto zaznajomić się z kilkoma podstawowymi technikami i poradami w temacie pakowanie przesyłek. Po przeczytaniu tego artykułu, nie będziesz już miał problemu z pakowaniem nawet najbardziej skomplikowanych przedmiotów.

Uszkodzenie przesyłki – wina kuriera?

Bardzo często zdarza się, że osoba która płaci za usługi kurierskie oczekuję, że każda wysłana paczka dojdzie bezpiecznie do swojego odbiorcy. Jednak nie zawsze uszkodzenie paczki jest winą samego kuriera czy firmy przewozowej. Bardzo dużo zależy bowiem od tego, w jaki sposób zapakujemy naszą przesyłkę. Jeśli przesyłka nie jest odpowiednio spakowana do wysyłki, to nie możemy oczekiwać od firmy kurierskiej dostarczenia paczkę zawsze bezpiecznie i bezawaryjnie.

Trzeba zwrócić uwagę na to, że głównym zadaniem kuriera i firmy kurierskiej jest dostarczenie danej paczki z miejsca A do miejsca B w określonym czasie, natomiast zabezpieczenie paczki leży po stronie nadawcy.

Pakowanie paczek – najważniejsze kwestie

Nikt nie ma wątpliwości, że podczas wysyłania przesyłki najważniejsze jest to, aby prawidłowo ją spakować. Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki daje nam pewność, że nic się z nią nie stanie podczas transportu i dojdzie bezpiecznie do odbiorcy.

Przy pakowaniu przesyłek, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Podczas pakowania przesyłki musimy zwrócić szczególną uwagę na opakowanie zewnętrzne, którego użyjemy. Opakowanie to musi być dopasowane kształtem do pakowanego przez nas przedmiotu. Opakowanie to musi być czyste, nie powinno mieć żadnych starych naklejek czy kodów kreskowych. Takie elementy mogą później bardzo opóźnić dostarczenie danej przesyłki.

Pakowanie przesyłek - praktyczne porady - MrGentleman.pl

Jaki karton do przesyłek?

Przy wyborze odpowiedniego kartonu, warto zwrócić szczególną uwagę na jego grubość. Najlepszym wyborem będą kartony grube, wielowarstwowe. Szczególnie przy cięższych przesyłkach, które ważą 5kg i więcej, gruby karton będzie koniecznością. Karton powinien być trochę większy od naszego przedmiotu, który chcemy spakować. W wolne przestrzenie powinniśmy włożyć tzw. wypełniacz.

Jako wypełniacza możemy użyć zgniecione gazety, folię bąbelkową, styropian i wielu innych podobnych rzeczy. Dzięki wypełnieniu jesteśmy pewni, że przedmiot nie będzie obijał się podczas transportu. Wypełniacz paczki jest szczególnie istotny, gdy chcemy wysłać przedmioty szklane i podatne na uszkodzenia fizyczne.  Warto również zwrócić szczególną uwagę, na zamykanie kartonu. Do tego powinniśmy użyć szerokiej taśmy i zadbać o to, aby zamknąć go dokładnie i szczelnie.

Wiedza, która przyda się każdemu

Przesyłki krajowe i międzynarodowe są coraz bardziej popularne. Nawet, jeśli nie wysyłamy regularnie paczek za granicę, warto nauczyć się dbać o ich bezpieczeństwo na przyszłość. Jeśli zastosujemy się do powyższych porad, to z pewnością, każda paczka, którą wysyłamy dojdzie bezpiecznie do rąk odbiorcy.


Źródło: Kurier Irlandia Polska

60 / 100

Dodaj komentarz