pick me girl co to

Pick me to zjawisko stare jak świat. Może dotyczyć osób obojga płci, jednak znacznie częściej zwraca się na to uwagę u kobiet, ponieważ w ich przypadku pick me objawia się w agresywnej postawie w stosunku do innych kobiet z ich otoczenia. Chociaż są zazwyczaj szkodliwe tylko i wyłącznie dla siebie, mogą skutecznie niszczyć przyjaźnie damsko-męskie czy nawet rozbijać związki, wszystko z premedytacją i przekonaniem, że im się należy. Wyjaśniamy termin: PICK ME GIRL co to za zjawisko?

Kim jest „PICK ME GIRL”?

Pick me girls to dziewczyny, które starają się za wszelką cenę pozyskać najlepsze noty w oczach mężczyzny, choć czasami to zjawisko może również dotyczyć uznania u rodzica czy nauczyciela. Kobiety, które przejawiają zachowania typowe dla pick me traktują inne przedstawicielki swojej płci jako zagrożenie. Co ciekawe, nie zawsze chodzi o walkę o partnera. Bardzo często pick me girl nie chce tworzyć trwałej relacji z mężczyzną, o którego uwagę walczy. Jej starania służą tylko zainteresowaniu sobą przedstawiciela płci przeciwnej. W ten sposób mogą podbijać sobie ego, ale także mieć wrażenie, że mają władzę nad mężczyznami. Każda kobieta jest dla nich zagrożeniem, ponieważ może potencjalnie przejawiać dokładnie takie same intencje i dążyć do znalezienia się w centrum uwagi. A tam jest miejsce tylko dla jednej osoby.

Kobiety określane mianem pick me girls przeważnie zachowują się bardzo agresywnie w stosunku do innych dziewczyn, które uznają za zagrożenie. Mogą naskakiwać na nie, krytykować ich atrakcyjność albo sposób ich ubierania, cały czas starając się, żeby ta druga osoba zaczęła zaniżać swoją samoocenę. Takie działanie ma jednak być zauważone przez mężczyzn. Kiedy to oni zaczynają znęcać się nad inną kobietą albo za coś ją krytykować, ona się do nich przyłącza, bo wydaje jej się, że w ten sposób szybko zyska ich poklask. Często swoje definicje kobiecości dostosowuje pod męskie standardy, starając się z całej siły przypodobać się absolutnie każdemu przedstawicielowi płci przeciwnej, bez względu na sprzeczności wewnętrzne, odcinając się od kobiet, które chcą uzmysłowić jej, że może sobie w ten sposób szkodzić.

PICK ME GIRL (pick-me-girl) – definicja, znacznie wyrażenia

Kobieta / dziewczyna, która uważa lub zachowuje się tak, jakby była inna niż większość innych kobiet, aby przyciągnąć uwagę mężczyzn.

Można więc powiedzieć, że pick me girl to określenie jednoznacznie negatywne i faktycznie tak jest. Dziś najczęściej możemy spotkać się z nim w przestrzeni internetowej, gdzie jednak ten zwrot bywa nadużywany. Zwracanie uwagi innym kobietom na to, że niepotrzebnie krytykują normalne działania przedstawicieli płci przeciwnej, wystarczy, żeby zyskać łatkę dziewczyny, która wbija szpilkę swoim siostrom dla uciechy mężczyzn. Dziś traci on pierwotny sens i nie jest określeniem osoby, która agresywnie zaznacza swoją pozycję na tle innych, ale każdej kobiety, która nie zgadza się z narracją prezentowaną przez inną dziewczynę. W ten sam sposób przekształcane są dziś określenia takie jak „incel”, „not like the others” albo „SIMP„. Ciężko więc powiedzieć, czy pick me girl za kilka lat nie będzie oznaczać czegoś zupełnie innego niż dziś.

PICK ME GIRL co to za zjawisko?

Podsumowując, pick me girls to kobiety, które za wszelką cenę starają się zyskać sobie przychylność mężczyzn, często kosztem swojego własnego komfortu i innych kobiet. Przejawiają agresywne zachowania, czasami nawet dochodzi do rękoczynów, tylko po to, żeby udowodnić, że idealnie pasują do męskiego wyobrażenie na temat kobiecości. Dziś jednak często ten zwrot jest używany błędnie i nie oddaje istoty tego zjawiska.

Dlaczego pick me girls są wyśmiewane?

Pick me girls są często wyśmiewane czy naśladowane w filmikach w social mediach albo w memach. Ma to związek z ich zachowaniem, które jest dość charakterystyczne i denerwuje wiele osób, które są świadkami takich zachowań. Żeby zrozumieć, czemu to zjawisko stało się takie popularne i dlaczego wciąż przybiera na sile, mimo nieprzyjemnych odbioru i krytycznych komentarzy, trzeba zrozumieć, dlaczego młode kobiety w ogóle decydują się tak postępować.

Chęć zwrócenia na siebie uwagi za wszelką cenę

Pick me girls starają się za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę mężczyzn, szczególnie jeśli wokół nich często pojawiają się inne przedstawicielki ich płci. W praktyce oznacza to posuwanie się do podkreślania na siłę swoich kobiecych cech, które często kojarzą się raczej ze stereotypowymi żartami, niż czymś, czym naprawdę można się pochwalić. Takie zachowanie wzbudza śmiech nie tylko u osób, które widzą, że jest to maksymalnie przerysowane, ale także u innych kobiet, które w oczach pick me girls stały się ich konkurencją. Nie trudno się więc domyślić, że te śmiechy przeszły do sieci społecznościowych.

Podkopywanie innych kobiet wokół siebie

Pick me girls mają tendencję do obgadywania innych kobiet, szczególnie poprzez wytykanie ich typowo męskich albo mniej kobiecych cech. Oznacza to, że jeśli ktoś ubiera się w bluzy, to zapewne zostanie obrażony ze względu na to przez dziewczynę, która uważa, że to sukienki są jedynym odpowiednim strojem dla prawdziwych i atrakcyjnych kobiet. Oczywiście przeważnie takie zaczepki nie dają oczekiwanego efektu i raczej stawiają w złym świetle osobę obgadującą, ale jest to często stosowana taktyka. Są mężczyźni, którym podoba się, że kobiety z jego otoczenia w ten sposób zaczynają ubiegać się o ich uwagę.

Podkręcanie stereotypów do maksimum

Oprócz nieprzyjemnego usposobienia można też zarzucić pick me podkręcanie stereotypów i utwierdzanie otoczenia w przekonaniu, że typowo kobiece cechy są przez prawdziwe kobiety uznawane i wykorzystywane. To daje ogromną furtkę mężczyzną chcącym mieć pod pełną kontrolą dziewczyny w swoim otoczeniu. Jeśli takie osoby są głośne, to stają się bardziej reprezentatywne, przez co szkodzą tym kobietom, które nie podchodzą do kobiecości w tak toksyczny sposób. Niestety pick me girls jest to na rękę, ponieważ im więcej osób ocenia je przez ten pryzmat, tym więcej osób zaczyna zauważać ich atrakcyjność.

77 / 100

Dodaj komentarz