jak wiazac muszke

Możesz pomyśleć, że wiązanie muszki to zadanie z cyklu „mission impossible”. Zapewniam cię, że przy odrobinie praktyki i umiejętności będziesz sobie z nim radził równie sprawnie jak z wiązaniem sznurówek. Mam dla Ciebie świetną wiadomość. Wiem, że istnieją różne sposoby wiązania krawatów, ale z muchami na szczęście się tak nie nagimnastykujesz – wiąże się je zawsze tą samą techniką. Jak to zrobić? Przedstawię ci instrukcję krok po kroku i szepnę kilka słów o tym, kiedy wypada założyć stylową muszkę. Do dzieła!

Wiązanie muchy — krok po kroku

Prawidłowe zawiązanie muszki mężczyznom często wydaje się trudne. Postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami, łatwo zawiążesz ją prawidłowo. Najpierw podwiń kołnierzyk koszuli i luźno załóż muszkę na szyję. Jeden jej koniec musi wisieć niżej, ponieważ ten zapas materiału będzie później potrzebny do jej zawiązania. Teraz dłuższy lewy koniec jest umieszczony wokół górnej części kołnierza. Krótszy koniec, czyli prawa strona muszki jest teraz zawiązana tak, jakby chciało się zawiązać sznurowadło buta. Teraz przytrzymaj złożony koniec muszki, jednocześnie wiążąc długi. Następnie dłuższy koniec muszki jest przeciągany zarówno nad, jak i za w połowie. Teraz mucha jest ściągana nieco mocniej, tak aby pozostała przed nią mała pętla, którą powinieneś trzymać rozwartą palcem. Długi koniec muchy jest następnie przeciągany przez tę pozostałą pętlę. Na koniec mocno ją zaciągnij i wyrównaj, aż oba końce będą wyglądały symetrycznie. Teraz umiesz już sam zawiązać muszkę.

Samodzielne zawiązanie muszki jest oznaką stylu i elegancji. W dzisiejszych czasach, zwłaszcza na przyjęciach i imprezach możesz spotkać jednak mężczyzn, którzy mają założone już gotowe muszki na gumce, wygląda to kiepsko, bo w porównaniu do klasycznej muszki, te pętle mają wyraźną wadę, widać, że są prefabrykowane i po prostu wyglądają „zbyt perfekcyjnie”. Muszka do samodzielnego wiązania ma swego rodzaju charakter i szorstkie brzegi. Jest tak indywidualny jak Ty i świadczy o klasie i dobrym guście. Jeśli nauczysz się ją wiązać — wkrótce nie będziesz mógł się już obejść bez tradycyjnego jej wiązania, jak bez sznurowania butów, gdy ubierasz się każdego dnia. Jeśli wiązanie jednak jest dla ciebie zbyt trudne, możesz kupić muszkę zawiązaną fabrycznie, gdzie masz możliwość jej założenia bez konieczności zawiązywania.

Kiedy założyć muchę?

Nie oszukujmy się – facet zawsze znajdzie okazję, by założyć muszkę: na wesele, galę, imprezę, zakończenie roku akademickiego itp. Niektórzy noszą ją na co dzień i uwielbiają emanującą z niej elegancję. Innym osobom kojarzy się ona jedynie z bardzo formalnym wyglądem — zestawiona z frakiem, czy smokingiem, czyli klasykiem męskiej elegancji. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia i poczucie stylu.  Gdzie jednak najczęściej mężczyźni noszą muchę?

Klasyczna much na wesela

Mucha, jako synonim szyku i elegancji, powraca na wesela, bo dlaczego nie? Kiedy nadchodzi specjalna okazja, ślubna muszka to świetny sposób na podkreślenie wagi uroczystości. Jednak samo jej noszenie nie sprawi, że staniesz się od razu eleganckim mężczyzną. Jeśli jednak będziesz przestrzegać kilku zasad, będzie to twój cenny sojusznik. Niezależnie od tego, czy wybierzesz muszkę na specjalną okazję, czy dopasowaną do motywu wesela, z pewnością dzięki niej wyróżnisz się z tłumu.

Mucha jako dodatek na eleganckie wyjścia

Wybierasz się do teatru, opery, a może na wystawny bankiet? To idealne okazje, by założyć smoking lub bardzo elegancki garnitur i jako dodatek właśnie klasyczną muchę. To ten z dodatków w modzie męskiej który, choć jest niewielki, odpowiednio zestawiony robi naprawdę duże wrażenie.

Mucha nie tylko do strojów wizytowych

Dzięki szerokiej gamie kształtów, kolorów, materiałów i wzorów muszka oferuje doskonałą przestrzeń dla kreatywności. Nie musi być tylko albo szykowna, albo ekscentryczna. W rzeczywistości jest bardziej uniwersalna i znajduje swoje miejsce w różnych stylach, od szykownego po casualowy szyk. Oczywiście w życiu codziennym nie zawsze możesz ubierać się tak, jak chcesz, ale muszka jest świetnym dodatkiem na te chwile, kiedy możesz zdecydować się na większą swobodę stylistyczną.

Muszka to dodatek, który można nosić w każdym wieku i we wszystkich ważnych momentach naszego życia. Możesz ją często zmieniać i zbudować ich prawdziwą kolekcję lub po prostu nosić je, gdy nadarzy się okazja. Jest to stosunkowo mały, ale od razu widoczny element, ponieważ znajduje się tuż pod twarzą, więc należy go starannie dobierać, a mimo zmieniających się trendów wciąż jest synonimem męskiej elegancji.

14 / 100

Dodaj komentarz