tupet meski

Tupet nie jest słowem, które w pierwszej kolejności kojarzy się z czymś dobrym. Jest to jednak pojęcie znane od lat osobom, które zajmują się medycyną estetyczną. Dzięki tupetom wielu mężczyzn na świecie odzyskało swój dawny wygląd i dobrą samoocenę. Czym jest tupet i jak pomóc może jego zastosowanie? Przeczytaj koniecznie, a być może pomożesz sobie lub komuś z Twojego otoczenia!

Męski tupet – co to takiego?

Masz tupet? Nie? To dobrze. Lepiej nie mieć problemów z przerzedzającymi się włosami. Na tę, jakże częstą u mężczyzn, przypadłość pomaga właśnie tupet. Jest to peruka zakrywająca wybrane miejsce na głowie. Kosmyki włosów o właściwej długości i kolorze są umieszczane na głowie łysiejącej osoby, dyskretnie zakrywając zakola. Jako ciekawostkę dodam, że damska wersja tupetu też istnieje. Znana jest pod nazwą toper. Od męskich kosmyków różni się sposobem przytwierdzania ich do głowy.

Dzięki tupetowi możliwe jest nie tylko przywrócenie fryzurze właściwego wyglądu, ale też zwiększenie pewności siebie. Nie jest wszak tajemnicą, że wielu mężczyzn wstydzi się swojej łysiny. Niesłusznie, ale na to nic już nie poradzę.

Najgorsze jest jednak to, że tak niewielu wie, jak w prosty sposób mogą pozbyć się swojego problemu. Łatwy nie oznacza jednak tani. Dolna granica cen za stworzenie tupetu to około 1000 zł. Górnej granicy w zasadzie nie ma. Koszt zależy od użytych materiałów, długości włosów i innych dodatkowych życzeń klienta co do swojej fryzury.

Zalety noszenia tupetu

Jeden z plusów noszenia tupetu już wymieniłem, a jest nim szansa na odzyskanie pewności siebie i akceptacji swojego wyglądu. Na tym jednak zalety się nie kończą. Dobrze zrobiony tupet jest przede wszystkim wygodny. Podczas jego zakładania kładzie się duży nacisk na to, by skóra głowy mogła prawidłowo oddychać. Dzięki temu ograniczane jest ryzyko wystąpienia zapaleń skóry.

Co więcej, dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów tupet jest równie przewiewny, jak naturalne włosy. Z tego ucieszą się szczególnie ci mężczyźni, którzy uprawiają sport. Tupet docenią też osoby, które przechodzą kurację mającą na celu pobudzenie naturalnego porostu włosów. Dzięki łatwemu dostępowi do skóry bez problemu można wcierać w nią odpowiednie preparaty.

Tupet jest też bardzo łatwy w pielęgnacji. Do utrzymania jego higieny nie są potrzebne żadne specjalne kosmetyki. Wystarczy postępować tak samo, jak w przypadku swoich naturalnych włosów, czyli regularnie je myć.

Wszystkie te zalety zebrać można w jedną i stwierdzić, że tupet jest bardzo wygodny. Jego codzienne noszenie nie wpływa na komfort życia. Wręcz przeciwnie – zakrycie łysiny włosami może go jedynie poprawić.

Rodzaje męskich tupetów

Męskie tupety dzielą się na naturalne i syntetyczne. Lepszym rozwiązaniem jest wybór tego pierwszego. Niestety, coś za coś. Cudze włosy, których nie da się odróżnić od tych, które pozostały właścicielowi są kosztowne. W zamian uzyskuje się jednak praktycznie niezauważalny efekt. Posiadacz tupetu widzieć go będzie na pewno. Osoby postronne jednak nawet nie będą wiedziały, że osoba ta zmaga się z problemem łysienia.

Naturalny tupet jest też bardzo trwały. Może on służyć swojemu właścicielowi nawet przez kilka lat. Co więcej, prawdziwe kosmyki można podcinać. Pod tymi dwoma względami tupet z naturalnych włosów różni się od swojego syntetycznego odpowiednika. Jednorazowy wydatek na sztuczne kosmetyki jest za to dużo mniejszy niż na naturalne. Czy to się jednak opłaca? Trwałość syntetycznych pasm włosów to zaledwie kilka miesięcy.

Warto też wiedzieć, że męskie tupety istnieją w formie gotowej lub przygotowywane są na indywidualne zamówienie. Na początek lepiej jest zdecydować się na kosmyki dostępne od zaraz. Dzięki temu mężczyzna może sprawdzić, czy taki sposób radzenia sobie z łysiną mu pasuje. O stworzenie własnego, oryginalnego tupetu rozsądniej jest poprosić po pewnym czasie. Taka usługa jest bowiem zdecydowanie droższa niż kupno gotowych kosmyków.

Jak nakłada się tupet?

Tupet dla mężczyzn jest nie tylko łatwy w noszeniu, ale i nakładaniu. W tym celu włosy przykleja się dwustronną taśmą z atestem medycznym. Odznacza się ona przede wszystkim wysokim komfortem użytkowania. Po przyklejeniu włosów do skóry głowy nie uwiera, będąc praktycznie niewyczuwalną. Dzięki temu można też bez problemu spać, nie zdejmując dodatkowych pukli włosów.

Taśma medyczna do tupetu jest też wodoodporna. Pozwala to myć wszystkie włosy bez konieczności odklejania dodatkowych przed pójściem pod prysznic. Niewrażliwość na wodę umożliwia ponadto uprawianie sportów wodnych. Mężczyzna z tupetem może więc np. pływać w basenie lub surfować na desce. Odporne na wilgoć taśmy medyczne eliminują też ryzyko odpadnięcia kosmyków, gdy głowa zostanie zmoczona podczas deszczu.

Od czasu do czasu może jednak wystąpić konieczność zdjęcia tupetu. Problemu z tym nie mają mężczyźni, którzy mają całkiem łysą skórę w miejscu jego klejenia. Jeśli jednak pod taśmą rośnie delikatny meszek, nie będzie się ona dostatecznie mocno trzymać. W takim przypadku konieczne jest regularne golenie skóry na głowie celem uzyskania całkowicie gładkiej powierzchni.

Tupet to doskonałe rozwiązanie dla łysiejących mężczyzn. Pozwala on odzyskać upragniony wygląd i zatracone poczucie własnej atrakcyjności. Noszenie dodatkowych kosmyków włosów nie jest przy tym problematyczne. Dzięki temu można dalej cieszyć się swoimi ulubionymi aktywnościami bez obawy o przypadkowe pokazanie swojej łysiny. Jeśli więc borykasz się z problemem zakoli, nie przejmuj się zbytnio. Dzięki tupetowi rozwiążesz swój kłopot, zyskując nie tylko włosy, ale i dobre samopoczucie.

16 / 100

Dodaj komentarz