gagety do smartfona

XXI wiek jest okresem cyfryzacji i rozwoju technologii. Niemal każdy człowiek jest w posiadaniu smartfona z ogromnymi możliwościami. A co, gdyby można było jeszcze bardziej rozbudować ich funkcjonalność? Tutaj z pomocą przychodzą wyjątkowe gadżety, które mogą być przydatne lub stanowić przyjemny dodatek.

Gadżety do smartfonów, które podbijają rynek

Dodatki do telefonów mogą mieć praktyczne zastosowanie i przydawać się w wielu sytuacjach. Mogą również poprawiać wygodę korzystania lub być przyjemnym dodatkiem, który umili spędzony czas. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi gadżetami, których lista znajduje się poniżej.

1. Powerbank

Smartfony często mają tendencję do szybkiego rozładowywania się. Szczególnie, kiedy są często używane lub nieustannie pracują, na przykład jako nawigacja podczas długiej trasy. Bywają również sytuacje, w których człowiek zwyczajnie zapomni naładować telefon, a musi iść do szkoły czy do pracy. W takich momentach niezawodnym rozwiązaniem jest powerbank. To przenośne urządzenie można w łatwy sposób podłączyć do telefonu za pomocą kabla od ładowarki i naładować baterię w trakcie jazdy, podróży czy w dowolnym miejscu i momencie.

Na rynku dostępne są powerbanki o różnej pojemności i wyglądzie. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy woli standardowy biały lub czarny kwadracik czy wyróżniające się urządzenie z motywami Harry’ego Potter’a, Disneya, Krainy Lodu oraz wieloma innymi dodatkami.

2. Lampka do selfie

W czasach popularności mediów społecznościowych warto sięgnąć po każde urządzenie, które poprawi jakość zdjęć i ułatwi stworzenie pięknej fotografii. Pomocna może okazać się lampka do selfie, która zwykle występuje w postaci niewielkiego klipsa nakładanego na telefon i pasującego do wszystkich smartfonów.

Jej zadaniem jest odpowiednie oświetlenie osoby robiącej sobie selfie telefonem. Te sprytne lampki mają możliwość regulowania intensywności oświetlenia oraz jego barwy.

3. Sterylizator UV z ładowarką

Nie jest tajemnicą, że na smartfonach znajdują się ogromne ilości bakterii, które mogą negatywnie wpływać na kondycję skóry twarzy oraz zdrowie właściciela. Na szczęście z pomocą przychodzą sterylizatory UV. Zamknięcie telefonu w takim urządzeniu sprawia, że po krótkim czasie umiera 99.9% bakterii. Na rynku dostępne są również modele zawierające w sobie bezprzewodową ładowarkę. Jest to wygodne rozwiązanie, jeśli tylko dany smartfon obsługuje funkcję bezprzewodowego ładowania.

4. Teleskop do smartfona

Coś dla fanów dzikiej przyrody. Każdy podróżnik lubujący się w oglądaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku doceni ten poręczny przyrząd. Wygodny montaż na telefonie, możliwość rozstawienia niewielkiego statywu, duże przybliżenie i wyraźny obraz – to wszystko sprawia, że podróżowanie zyskuje zupełnie nowy wymiar.

Teleskop może być również stosowany osobno, jako niezależna luneta.

5. Obiektywy do smartfona

Coraz więcej osób porzuca drogie aparaty na rzecz tańszych zamienników w postaci smartfonów. Rynek odpowiada na potrzeby konsumentów i udostępnia nowe rozwiązanie – obiektywy do smartfonów. Wygodny montaż i wysoka jakość wykonania sprawiają, że tworzenie kreatywnych zdjęć nigdy jeszcze nie było tak proste. Wymienne obiektywy można dostosowywać do aktualnych potrzeb – zdjęcia przyrody, pejzażu, perfekcyjnego selfie czy oszołamiającego portretu.

6. PhotoBox – domowe studio fotograficzne

Niewielkie studio, które pozwoli robić perfekcyjne zdjęcia bezcieniowe niewielkich i średnich przedmiotów. Podłączone przez kabel USB studio potrafi zaskoczyć jakością wykonania oraz możliwościami, jakie oferuje. Zazwyczaj możliwe jest przełączanie pomiędzy dwoma tłami: białym oraz czarnym matowym. Daje to duże pole do popisuj i pozwala zająć się profesjonalną fotografią produktową. PhotoBox to idealne rozwiązanie dla osób zamieszczających fotografie przedmiotów w mediach społecznościowych i na platformach sprzedażowych.

7. Projektor hologramów 3D

Niewielkie urządzenie, które pozwala poczuć się jak w filmie sciencie-fiction. Obraz lub film przesłany ze smartfona na projektor sprawia, że pojawia się nad nim unoszący się w powietrzu trójwymiarowy hologram. Jest to doskonałe urozmaicenie na długie wieczory, imprezy, spotkania ze znajomymi, wieczory z grami planszówkowymi. Doskonale sprawdzi się również jako dodatek do nastrojowej muzyki.

Jedynym wymaganiem jest odpowiedni rodzaj filmów – na szczęście po wpisaniu w wyszukiwarkę „Hologram Video” pojawią się listy milionów darmowych obrazów i filmów.

8. Kamerka inspekcyjna USB

Kamerka endoskopowa USB ma niezliczone ilości zastosowań. Pozwala zaglądać w najgłębsze i najciemniejsze zakamarki najróżniejszych miejsc. Jest to nie tylko miłe urozmaicenie czasu, ale także praktyczne urządzenie, które wielokrotnie może wyciągnąć z poważnych problemów.

Pozwala dokładnie oglądać rury kanalizacyjne, w których często znikają obrączki. Umożliwia zaglądanie do silników maszyn, przewodów wentylacyjnych czy nawet mysich norek. Wzbogacenie zestawu o niewielkie nakładki magnesowe, haczykowate lub lusterkowe dodatkowo zwiększają użyteczność kamerki inspekcyjnej USB.

Magnes pozwala wyciągnąć upuszczone śruby czy klucze. Haczyk sprawdzi się przy cięższych przedmiotach, a lusterko pozwoli zajrzeć za kolejny zakręt.

Czy warto kupować gadżety do smartfonów?

Technika rozwija się w niezwykłym tempie, a pojawiające się urozmaicenia do telefonów nie tylko są miłym dodatkiem pozwalającym spędzić czas w przyjemny sposób, ale również są potężnymi narzędziami. Odpowiednio wykorzystane potrafią w znacznym stopniu ułatwić życie i przenieść je na wyższy poziom. Wystarczy dobrze poznać swoje potrzeby i wybrać zestawy, które z pewnością przydadzą się przy prowadzeniu konkretnego trybu życia z uwzględnieniem pasji, pracy, hobby czy pobocznych zainteresowań.

18 / 100

Dodaj komentarz