Dla wielu osób, zasięg jest jednym z najistotniejszych kryteriów przy wyborze usług telekomunikacyjnych. Jest on ważny w kontekście rozmów, ale bezwzględnie kluczowy staje się dopiero przy ofertach mobilnego internetu. Nawet najkorzystniejsza propozycja – za rozsądną opłatę i z wysokim limitem transferu danych – nie będzie warta zainteresowania, jeśli w miejscu, w którym abonent planuje z niej korzystać, nie będzie zasięgu LTE. W tym artykule przyjrzymy się zasięgowi nju mobile (https://www.njumobile.pl/). Czy ofertą tej sieci mogą zainteresować się tylko mieszkańcy dużych miast, czy może odpowiedni zasięg jest również w mniejszych miejscowościach, a nawet na prowincji? Przekonajmy się!
Zasięg LTE w nju mobile
Zasięg nju mobile opiera się o infrastrukturę Orange, a to oznacza, że ponad 99% populacji naszego kraju ma dostęp do nadajników operatora. Jest to podwójnie pozytywna wiadomość dla abonentów nju. Po pierwsze – to największa sieć nadajników w Polsce, po drugie – infrastruktura ta jest ciągle rozwijana, a tym samym lepszy staje się nie tylko zasięg, bo wzrasta również jakość połączenia. Jak przedstawiają się liczby? Według danych z połowy 2018 roku, infrastruktura, z której korzysta nju mobile, liczy sobie blisko 11 tysięcy stacji bazowych – ponad 10 tysięcy z nich obsługuje sieć 4G, która zapewnia szybki dostęp do internetu mobilnego.
Coraz lepszy zasięg, coraz lepsza jakość
Białych plam na mapie zasięgu nju mobile praktycznie nie ma, ale, aby jeszcze bardziej poprawić zasięg i jakość połączenia, liczba nadajników ciągle wzrasta. Tylko w 2018 roku dodano kolejnych 200. Nowe lokalizacje, w których zasięg nju jest teraz zdecydowanie lepszy to, między innymi, wschodnie rubieże Polski, przy granicy z Białorusią, a także popularne, choć mniejsze miejscowości wypoczynkowe i obszary turystyczne. Wspomniany już rozwój dostępu do szybkiego internetu to, z jednej strony lepszy zasięg, z drugiej – lepsza jakość. Tę, osiąga się dzięki zwiększaniu pojemności sieci LTE. Jest to niezwykle istotne w kontekście rosnącej liczby użytkowników korzystających z mobilnego internetu, którzy przesyłają coraz większe ilości danych.
Szybki internet w miastach, na prowincji, a nawet na totalnym odludziu
Gdy internet mobilny w Polsce jeszcze raczkował, jego zasięg kończył się w zasadzie na granicach największych miast. Dziś, sytuacja jest diametralnie inna, a z szybkiego dostępu do internetu w telefonie lub tablecie mogą cieszyć się mieszkańcy niemal całej Polski. W wielu miejscach internet mobilny jest nie tylko realną alternatywą dla tradycyjnych łącz kablowych, ale wręcz jedynym wyborem i wiele osób właśnie za pośrednictwem sieci LTE uzyskuje dostęp do internetu w domu – w komputerze czy laptopie.
Największy zasięg LTE i atrakcyjna oferta – dwa filary internetu mobilnego w nju
W nju, oprócz zasięgu, warto docenić również ciekawe oferty szybkiego internetu. Abonenci sieci mogą dobrać dodatkową kartę SIM z pakietem internetowym. W ofercie nju internet dodatkowy za 19 zł miesięcznie, użytkownik dostaje na start 20 GB, ale liczba ta rośnie wraz ze stażem i po pół roku wynosi już 40 GB. Maksymalnie może być to 60 GB – dla abonentów z dwuletnim stażem. Podobna sytuacja jest w nju internetowy za 29 zł. Tam, na start dostaje się do wykorzystania 40 GB, po pół roku – 80 GB, po roku – 100 GB, a po dwóch latach aż 120 GB! Ważne jest również to, że wykorzystanie pakietu nie oznacza końca surfowania, a jedynie ograniczenie prędkości transferu – do 1 Mb/s.
Artykuł sponsorowany