Rodzaj kurtek przejściowych dla mężczyzn - najnowsze trendy modowe - MrGentleman.pl

Wiosną i jesienią, kurtka przejściowa jest używana przez nas mężczyzn. Wtedy wełniane płaszcze i kurtki puchowe nie pasują już do nieco cieplejszej pogody z deszczem i wiatrem. Jest to idealny czas na lekkie kurtki.

Kurtka „Harrington”

Stylowa kurtka przejściowa i dlatego tutaj, jako pierwsza przywołana. Prawie żadna inna kurtka nie jest w stanie wyglądać jednocześnie tak dobrze, prosto, elegancko i swobodnie. Jej możliwości wykorzystania wizerunkowego są odpowiednio uniwersalne. Co więcej – jest przeciwdeszczowa, jeśli kupi się oryginalną kurtkę „Harringtona”. Pierwotnie kurtka ta pochodziła z munduru wojennego dla żołnierzy. Jest to quasi odmiana wiatrówki i ocieplonego płaszcza Mac, który został opracowany dla wojsk brytyjskich w 1945 roku.

Kurtka „Harrington”
Kurtka „Harrington”

Kurtka „Bomber”

Doskonały przykład funkcjonalności i tym samym logiki, że ta kurtka lotnicza (którą do dziś noszą piloci myśliwscy Sił Powietrznych USA) trafiła do cywilnego przemysłu odzieżowego. Kurtka „Bomber” jest wykonana z nylonu, dzięki czemu jest bardzo lekka, ale nadal utrzymuje ciepło (pierwotnie od -18 do +15 stopni), jest absolutnie wygodna, charakterystyczna i dzięki suwakowi jest elastyczna do zakładania i zdejmowania. Idealny na każdą nagłą zmianę pogody wiosną lub jesienią!

Kurtka „Bomber”
Kurtka „Bomber”

Pewne cechy zostały zachowane do dziś nawet dla niewojskowych użytkowników: Prosty kołnierz z dzianiny zapobiegający plątaniu się pasów spadochronowych lub garnizonowa podszewka (często pomarańczowa) do przewracania: Jeśli pilot się rozbił, mógł obrócić kurtkę i był lepiej widoczny z powietrza dla poszukiwaczy z garnizonową podszewką. A w przypadku, gdy jesteś palaczem: kieszeń na rękawie z zamkiem błyskawicznym również pozostała do dziś i służy jako podręczny schowek na papierosy.

Kurtka dżinsowa

Klasyk męskiej garderoby w zasadzie nie wymaga wprowadzenia. Podobnie jak spodnie dżinsowe, dżinsowa kurtka pochodzi z USA, gdzie od około 150 lat jest częścią ubioru robotników i farmerów. Najbardziej znany i pierwszy producent nitowanej kurtki dżinsowej: „Levi Strauss & Co” (ok. 1870 r.), który od tego czasu uczynił nie tylko pracowników bardziej stylowymi, ale także kowbojów, pionierów, beatników, heavy metalowych rockerów i artystów. Przy okazji, dżinsowe spodnie były pierwsze, dżinsowa kurtka weszła do sprzedaży później.

Kurtka dżinsowa
Kurtka dżinsowa

Kurtka koszulowa

Z dżinsowej kurtki – a dokładniej z dżinsowej koszuli – powstaje następna forma kurtki: polowa lub koszulowa. Obie są również kurtkami „klasy robotniczej” z mocnymi materiałami, takimi jak deni, bawełna twill lub sztruks. Typowa kurtka koszulowa ma naszywane kieszenie na piersi i jest nieco grubsza niż zwykła koszula.

Kurtka koszulowa
Kurtka koszulowa

Kurtka najlepiej się prezentuje w ciemnych kolorach. Jednak również wersja w kolorze khaki lub beżowym może dobrze wyglądać z dżinsami. Najlepszy wygląd: kurtka koszulowa w klasycznej kurtce pracowniczej z koszulą neutralną. Alternatywnie: jako grubsza koszulka drwala z wzorem w kratę, gdzie jeden kolor pasuje do koloru koszulki.

Kurtka treningowa

Ubrania uliczne mają coraz większy wpływ na wysoką modę – a wraz z nią odzież sportowa znalazła swoje miejsce w naszej odzieży codziennej. To sięga tak daleko, że mężczyźni chodzą nawet do biura w dżersejowych spodniach z elastycznymi paskami.

Kurtka treningowa
Kurtka treningowa

Zgodnie z trendem, kurtka treningowa jest również na topie: jest wykonana z włókien syntetycznych, jest przyjemnie lekka, niedroga i – szybko zakładana na koszulkę – utrzymuje cudowne ciepło podczas wiatru i deszczu. Krój w kształcie litery V sprawia, że ramiona mężczyzny wyglądają na szersze.

Kurtka skórzana

Najdroższa z kurtek. Zakup kurtki skórzanej za ponad tysiąc złotych jest inwestycją długoterminową. Bo taka kurtka nie będzie wyglądać staro, ale będzie miała swój charakter (patyna). Modowa pułapka: zamszowa kurtka z taniej imitacji skóry, głównie poliestru. Nie dostaje patyny, ale po prostu wygląda na zużytą. Lepiej zainwestować w jedną dobrą skórzaną kurtkę niż kupić dwie imitujące skórę.

Kurtka skórzana
Kurtka skórzana

Najbardziej kontrowersyjna kurtka. Niestety prawdą jest, że skórzane kurtki oznaczają cierpienie zwierząt. Ale często skóra pochodzi od krów poddawanych ubojowi na potrzeby przemysłu mięsnego. Potem skóra jest sprzedawana dalej. Można pokusić się o odważne stwierdzenie: jest to pełniejszy recykling zwierzęcia.

2 thoughts on “Rodzaj kurtek przejściowych dla mężczyzn – najnowsze trendy modowe”

Dodaj komentarz