pinroll podwijanie nogawek w spodniach

Niektórzy bagatelizują pinroll, a to olbrzymi błąd. Podwijanie nogawek spodni to już nie tylko przejściowa moda, którą mogłeś zauważyć wśród spacerujących grupek studentów. Z powodzeniem można stwierdzić, że zagościła na dobre także w stylizacjach o których nawet byś nie pomyślał. Zwróć uwagę na to, jak noszą się np. Twoi klienci biznesowi, a zauważysz, że odkryte kostki w garniturowych spodniach to już niemalże standard.

Pinroll – co to jest?

Pinroll to po prostu podwijanie nogawek spodni w taki sposób, aby odsłonić kostkę. Moda ta zawitała zarówno w męskich, jak i damskich stylizacjach i mimo tego, że kojarzyć się może ze studenckim stylem życia, to jednak obejmuje różne grupy wiekowe. Można go dostrzec zwłaszcza w stylizacjach casualowych.

Skąd wziął się trend na pinroll?

Trudno wskazać konkretną datę, ale można śmiało wskazać pochodzenie tej idei. Moda ta pojawiła się końcem XIX wieku w ówczesnej klasie robotniczej, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Anglii. Ze względu na kryzys produkowano i sprzedawano spodnie dla takich pracowników tylko w jednym rozmiarze. Produkowano więc jak największe rozmiary, aby pasowały dla jak największej liczby osób. Aby spodnie nie spadały używano pasków, a przydługie nogawki podwijano. Nikt wtedy nie zwracał szczególnej uwagi na wygląd, liczyła się wartość użytkowa. Co ciekawe, pół wieku później w filmie „Buntownik bez powodu” z roku 1955 James Dean pokazał, że taki sposób noszenia spodni wcale nie musi kojarzyć się negatywnie. Przez kolejne dziesięciolecia moda ta powoli rozkwitała zwłaszcza u młodzieży.

Pomysł podwijania nogawek powrócił w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ludzie młodzi, którzy uważali się za buntowników chętnie sięgali po długie spodnie. Wynikało to jeszcze z jednej mody o której nieczęsto się wspomina – młode osoby, które podwijały spodnie podkreślały to, że właśnie założyły nowe sportowe trampki lub buty do koszykówki. Czyli było to tak zwanym przejawem dumy, a nawet szpanu. Współcześnie styl pinroll ewoluował i stał się ewenementem samym w sobie.

Dlaczego warto podwinąć spodnie?

Przyczyn dla których warto podwijać spodnie jest co najmniej kilka. Niezaprzeczalnym powodem dla którego robią to ludzie na całym świecie jest po prostu aspekt estetyczny. Jest to modne i ładnie wygląda. Można odróżnić się od otoczenia i pokazać się z nowej, czasem dość kontrowersyjnej strony. Natomiast trzeba przyznać, że tak zwany pinroll świetnie wpasowuje się w młodzieżowe stylizacje i pozwala nadać sportowego charakteru praktycznie każdemu kompletowi ubrań. Jest to świetny sposób jeśli chcesz zerwać z nudą, a nie masz zupełnie pomysłu co założyć albo w Twojej szafie masz tylko te same, bliźniaczo do siebie podobne jeansy.

Masz ciekawe buty, które przykrywają spodnie? To kolejny powód dla którego warto rozważyć zabawę w pinroll. Szybkie podwinięcie nogawek, aby móc wyeksponować nowe sneakersy lub inne obuwie sportowe.

Względy praktyczne są niepodważalnym powodem dla którego warto korzystać z pinroll. Wyobraź sobie sytuację w której idziesz wieczorową porą przez plażę. Jest chłodno, więc zakładasz jeansy lub inne spodnie, które musisz podwinąć, aby je nie zamoczyć. Jeśli zaniedbasz ten aspekt to może się zdarzyć, że dolna część straci kolor i będzie wyglądać po prostu nieestetycznie.

Wiesz, że właściwie nie musisz mieć konkretnego powodu, aby podwijać spodnie? Są osoby, które robią to ze względu na wygodę, szczególnie w trakcie upalnych, letnich dni. Przewiewność powietrza na przykład w trakcie biegania w jeansach pozwoli poczuć się po prostu komfortowo. To także świetny sposób chodzenia po górach, gdy pogoda bywa bardzo kapryśna i nigdy nie wiesz czy spotka Cię upał, czy może chłodny powiew zimna.

Do jakich stylizacji pasuje pinroll?

Spodnie z podwiniętymi nogawkami wyglądają świetnie zwłaszcza ze streetwearowowymi kombinacjami. Baggy jeans, obowiązkowa bluza z kapturem oraz pikowana bomberka na chłodne dni to świetna kombinacja dla osób, które lubią wyjść na miasto ze znajomymi lub wybrać się na imprezę. Do kompletu warto dobrać także ciemne sneakersy, które świetnie będą kontrastować z jasnym odcieniem spodni. Możesz w tym przypadku jednak zerwać z pewnymi konwenansami i założyć wyższe trapery do których musisz znacznie wyżej podwinąć nogawki, aby oparły się bezpośrednio na obuwiu.

Jeśli wolisz bardziej stonowane propozycje to mam coś dla Ciebie coś podchodzącego pod styl nieco elegancki. Dobierz na początek chinosy w nieco jaśniejszej i zwracającej uwagę barwie, na przykład czerwone lub pomarańczowe, które w stylu pinroll prezentują się wprost doskonale. Do tego koszula w kratę, najlepiej w jasnym kolorze, ale możesz też pokusić się o nieco ciemniejszą stylizację, na przykład w nieco szarej barwie. Do kompletu możesz sięgnąć po lekką i przewiewną kurtkę jesienną w stonowanym, jasnym kolorze. Oczywiście na koniec buty – do kompletu polecam Ci klasyczne, brązowe mokasyny. Są eleganckie i prezentują się doskonale w kombinacji z podwiniętymi nogawkami.

Jak zrobić pinroll, czyli podwinąć spodnie?

Może Ci się wydawać, że podwijanie spodni na pinroll jest dziecinnie proste. Okazuje się jednak, że nie jest tak do końca. Sztuka polega na właściwym podciągnięciu i zawinięciu końcówki spodni na zakładkę. Aby efekt był istotnie estetyczny warto wiedzieć w jaki sposób zrobić to prawidłowo. Na początek złap dolną końcówkę spodni i podciągnij lekko ku górze i stwórz pierwszą zakładkę. Następnie pociągnij drugi raz i w tym samym miejscu uformuj drugą na szerokości około 2,5 centymetra lub nieco więcej. Ważne jest przede wszystkim to, aby spodnie po zawinięciu kończyły się dokładnie tuż nad odsłoniętą kostką. Możesz oczywiście używać jednokrotnego zawijania, ale wiedz, że w takim przypadku mogą się po prostu łatwo odwinąć. Dwukrotne podwinięcie wygląda po prostu ciekawiej.

Co ubrać do spodni pinroll?

Bez wątpienia najlepszym rodzajem spodni do pinrolla są jeansy lub chinosy. Na korzyść jeansów przemawia to, że bardzo łatwo się je układa po zawinięciu. Dotyczy to także innych spodni, które wykonane są ze sztywnych materiałów. Chinosy więc świetnie wpisują się w ten aspekt, bo tam bawełna jest zwykle dosyć sztywna. Odpadają jednak wszelkie lniane materiały, które po zagięciu wyglądają po prostu nieestetycznie. Podwinięte nogawki w takim przypadku nie mają racji bytu.

Jeśli chodzi o obuwie to zwróć uwagę na to, aby zakładane przez Ciebie buty były raczej typu sportowego. Nie powinny więc zwracać na siebie uwagi swoją ciężkością. Dobrym pomysłem będą więc mokasyny, sneakersy i półbuty.

13 / 100

Dodaj komentarz