modna odziez meska plus size

Jeszcze do niedawna panowie o słusznych rozmiarach mieli problem z doborem odpowiednich ubrań. Często źle skrojone garnitury czy nieodpowiednio dobrane kurtki wyglądały workowato i niechlujnie. Niestety poszukując ubrań w sieciówkach byli skazani na porażkę. Obecnie można znaleźć coraz więcej sklepów zarówno stacjonarnych jak i internetowych, w których mężczyźni o pokaźnych rozmiarach mogą znaleźć coś ciekawego dla siebie. Co prawda moda dla kobiet puszystych ma znacznie więcej do zaoferowania, to jednak odzież męska XXL nie musi być brzydka i w złym guście. Może być całkowicie na topie i elegancka.

Odzież męska XXL czyli puszyści też mogą być modni

Można wręcz stwierdzić, że powstał całkowicie nowy nurt w świecie mody, którego celem jest projektowanie męskiej odzieży w rozmiarach XXL. Rodzi się on wprawdzie w bólach, ale jednak postępy widać. Nie jest to jeszcze taki poziom, jaki prezentuje moda dla kobiet plus size, ale mam nadzieję, że wkrótce mu dorówna. Na estetycznie dobrane ubranie dla masywnych mężczyzn składa się wiele elementów. Jakich?

modne ubrania meskie xxl
fullfitmen.com

Za najważniejsze wybrałem trzy, absolutnie według mnie najważniejsze:

  • kolorystyka,
  • detale,
  • rozmiar.

Jeśli odpowiednio skomponujemy ubranie kładąc nacisk na te trzy elementy jest szansa, że będziemy wyglądać elegancko i estetycznie.

Kolorystyka ubrań XXL

odziez meska xxl
fullfitmen.com

Cały czas obowiązuje zasada, która mówi, że kolor czarny wyszczupla, biały natomiast podkreśla duże rozmiary. Odzież męska XXL jest stanowczo zbyt mocno zdominowana przez czerń. Bezwarunkowe i nagminne jej stosowanie w ubraniach XXL niekoniecznie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Warto stawiać również na inne ciemne barwy i tonacje. Dobrze sprawdzą się kolory szary i granatowy oraz wszelkie ich odcienie. Choć spotkałem się z opiniami, że mężczyźni o rozmiarach XXL nie powinni ograniczać się do ciemnych – czytaj: nudnych – barw i śmiało mogą postawić na bardziej agresywne kolory. Wybierając materiał należy unikać tkanin błyszczących, natomiast odpowiednie będą tkaniny matowe. Ważne, aby cała kreacja była kolorystycznie zharmonizowana.

Odzież XXL – detale mają znaczenie

odziez meska xxl dodatki
fullfitmen.com

Detale w odzieży XXL dla mężczyzn pełnią bardzo istotną funkcję.  Znacząca jest przede wszystkim ich kolorystyka. Jeśli całość kreacji utrzymana jest ciemnej barwie, detale – zegarki, bransolety, torby, krawaty, paski, szaliki –  w kolorze jasnym mogą ją złamać. Dobrze, aby rozmieścić je pionowo na całej sylwetce, co wizualnie ją wydłuży. Takie zabiegi wydają się zaledwie niuansami przy całej kreacji jednak źle wykonane mogą zniweczyć efekt końcowy.

Moda męska plus size, a dobór odpowiedniego rozmiaru

Przy wybieraniu odpowiedniego rozmiaru swoich kreacji mężczyźni o poważnej posturze popełniają najwięcej błędów. Stosują zasadę, że muszą nosić rzeczy odpowiednio duże, które zakryją ich niedoskonałą figurę. Błąd polega na tym, że takie ubrania jeszcze dodatkowo wizualnie powiększają sylwetkę i są mało estetyczne. Aby osiągnąć dobry efekt należy po prostu nosić ubrania odpowiednio dobrane. Tyle i aż tyle. W przypadku płaszczy i innych okryć wierzchnich należy tak dobierać długość, aby kończyły się gdzieś na wysokości kolana, ewentualnie w połowie uda. W przypadku spodni świetnie sprawdzą się kroje o zwężonej nogawce, choć zdaję sobie sprawę, że wielu mężczyzn nie jest do tego typu spodni przekonanych. Mężczyźni z brzuszkiem powinni preferować koszule kosztem t-shirtów. Zwyczajnie lepiej w nich wyglądają, a listwa guzikowa lub ewentualnie krawat wydłużają sylwetkę.

ubrania meskie xxl
fullfitmen.com

Odzież męska XXL

Rozwój mody męskiej w rozmiarze XXL sprawia, że panowie nie są skazani na przypadkowe ubrania, które niewiele wnoszą, a na dodatek podkreślają niedoskonałości figury. Dzięki niezliczonym poradnikom, dostępnym również w internecie mogą odpowiednio zaplanować swoją stylizację. Adekwatne ubrania można kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w wielu sklepach internetowych. Mężczyźni słusznej postury jeśli tylko chcą, mogą wyglądać naprawdę stylowo i estetycznie.

Dodaj komentarz