modny trend wsrod mezczyzn

Opalona klata, spodenki kąpielowe znanej marki i długi, srebrny naszyjnik uderzający o wilgotny tors. Czy brzmi to znajomo? Pewnie tak, jeśli choć raz byłeś na wakacjach nad morzem albo na basenie. Przyznajmy to, jako mężczyźni jesteśmy gadżeciarzami. Stylowy zegarek czy sygnet to elementy naszych codziennych stylizacji. Wiele osób do tego dokłada jeszcze nieśmiertelnik. Co to jest, z czym to nosić i co na nim umieścić? O tym we wpisie!

Nieśmiertelnik – co to takiego?

Pierwsze nieśmiertelniki pojawiły się już w czasach antycznych. W XIX wieku stały się nieodłącznym elementem wyposażenia wielu żołnierzy amerykańskich i szybko rozprzestrzeniły się do innych krajów. To metalowe naszyjniki na długim łańcuszku, które składają się z dwóch podłużnych płytek. Na tabliczkach wytłacza się informacje pozwalające zidentyfikować żołnierza, czyli np. imię, nazwisko, grupę krwi, nazwę armii oraz religię. Dawniej stosowano też jedną płytkę, którą można było złamać. Zastanawiasz się, po co to wszystko? Po to, aby część nieśmiertelnika móc wysłać do rodziny, gdy żołnierz polegnie. Pomaga to także w identyfikacji ciał na polu bitwy. Choć nieśmiertelniki są cały czas używane przez wojska, dziś pełnią także funkcję typowo ozdobną. Można zamówić sobie tego typu naszyjniki z własnymi danymi, cytatami czy grawerami. Zazwyczaj są to szare, metalowe modele, jednak nie tylko. Niektórzy decydują się na czarne, złote, a nawet drewniane nieśmiertelniki.

Stylizacje z nieśmiertelnikiem

Nieśmiertelnik męski towarzyszy na co dzień wielu facetom i kluczowe jest tutaj właśnie wyrażenie na co dzień. Oczywiście, jeśli jesteś żołnierzem, noszenie nieśmiertelnika jest dla Ciebie naturalne i wiesz, że pasuje on właściwie do wszystkiego, a w momencie, gdy nie chce się go zbyt mocno eksponować, wystarczy schować go pod koszulkę czy bluzę. Jeśli jednak sięgasz po nieśmiertelnik po raz pierwszy, musisz pamiętać, że wpisze się on w każdą Twoją stylizację. Będzie wyglądał dobrze założony do T-shirtu, jeansów i sportowych butów. Wpisze się w stylizacje ze swetrem, bardziej eleganckimi spodniami i sztybletami. Świetnie podkreśli sportowy look z koszulką na ramiączkach i krótkimi spodenkami, a w końcu doskonale będzie wyglądać na klacie podczas pobytu na plaży czy na basenie.

Moim zdaniem nieśmiertelniki wyglądają fenomenalnie, gdy nosisz skórzane kurtki. Pod nimi wystarczy czarna bluzka, a do tego jeszcze ciemne spodnie oraz połyskujące, skórzane buty i stylizacja gotowa. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie na partnerce lub wybierasz się na pierwszą randkę, możesz założyć nieśmiertelnik do białej, lekko rozpiętej u góry koszuli. Uważaj tylko, żeby nie pomyliła Cię ze słynnym Massimo. Jeśli nosisz garnitury, nieśmiertelnik raczej nie będzie wyglądał najlepiej na krawacie, więc lepiej schować go pod ubranie. Możesz także zrezygnować z krawatu czy muchy, lekko rozpiąć koszulę pod marynarką i eksponować swój naszyjnik.

Cytaty na nieśmiertelnik – inspiracje

Wojskowe nieśmiertelniki mają funkcję praktyczną, ale jeśli szukasz tego typu naszyjnika do ozdoby, nie musisz się ograniczać do umieszczania na nich swoich danych. Jeśli podchodzisz do RODO bardzo poważnie, warto na metalowej tabliczce zawrzeć np. cytat. Tym cytatem może być Twoje motto życiowe, zdanie z ulubionej części Bonda czy fragment piosenki The Rolling Stones. Poszukałem w sieci ciekawych przykładów na cytat na nieśmiertelnik i oto co wpadło mi w oko:

  • Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą;

  • Amor Vincit Omnia;

  • Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

Większość sklepów oferuje wybijanie na tabliczkach dowolnych informacji lub słów, dlatego może to być cokolwiek zechcesz. Pamiętaj tylko, że nieśmiertelnik męski nie jest zbyt duży, więc żeby wszystko było wyraźne, tekst nie może być zbyt długi. Najlepiej celuj w taką długość, jaką podałem w przykładach wyżej.

Nieśmiertelnik z grawerem

Nieśmiertelnik srebrny z grawerem to świetny pomysł na prezent lub na uczczenie jakiejś ważnej daty. Mężczyźni często otrzymują spersonalizowane, grawerowane nieśmiertelniki od żon czy córek. Zwykle na takich naszyjnikach znajdują się inicjały, daty ślubu, daty narodzin dzieci, cytaty o miłości i sentencje rodzinne. Męski nieśmiertelnik to też całkiem fajny pomysł na prezent dla brata, szwagra czy kumpla. Możecie kupić sobie nawet takie same naszyjniki na znak przyjaźni. Znowu sięgnąłem do internetu i znalazłem kilka przykładów grawerowanych, personalizowanych cytatów.

  • Z kimś takim jak Ty chcę iść przez całe życie – do tego można dołączyć inicjały pary i np. datę ślubu czy rozpoczęcia związku;

  • Niektórzy ludzie nie wierzą w bohaterów, ale oni nigdy nie poznali mojego taty;

  • Nigdy nie zostaniesz sam, bracie.

Poza tym można grawerować także inne rzeczy jak np. logo ulubionego klubu piłkarskiego czy portret żony. Wszystko zależy od preferencji właściciela nieśmiertelnika albo osoby wybierającej grawer na prezent. Niezależnie od tego, czy jesteś żołnierzem, czy nie, wspomniany naszyjnik masz na wyciągnięcie ręki! Wybierz ulubiony cytat albo wpisz swoje dane i ciesz się stylowym dodatkiem, który sprawdzi się zarówno na plaży, jak i w pracy.

13 / 100

Dodaj komentarz