Nie przepłacaj za gaz. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zmniejszyć rachunki w firmie

Spis treści

jak oszczędzać gaz

Energia to jeden z podstawowych kosztów w działalności firmy. W tym obszarze istnieją jednak spore możliwości zaoszczędzenia na rachunkach – poprzez ograniczenie zużycia gazu czy prądu wewnątrz firmy lub zmianę sprzedawcy energii.

Gaz w firmach używany jest do różnych celów, a mianowicie: w procesach technologicznych, do ogrzewania i w celach socjalnych. Zużycie gazu w procesach technologicznych jest zależne od specyfiki produkcji, a oszczędności zależą od reżimów technologicznych przyjętych w firmie.

jak zmniejszyć rachunki za gaz

Oszczędności gazu wewnątrz firmy

Największe oszczędności wewnątrz firmy daje przestrzeganie reżimów technologicznych i optymalne rozwiązanie problemów związanych z ogrzewaniem. Zadbać należy o odpowiednią izolację termiczną i wentylację pomieszczeń produkcyjnych i biurowych. Bardzo ważne jest ustalenie i przestrzeganie dobowego rozkładu temperatury dostosowanego do procesu produkcyjnego. Warto pamiętać, że wzrost temperatury w pomieszczeniach o 1 st. C to wyższe, nawet o 6-7%, rachunki za gaz do ogrzewania.

Oszczędności w sferze socjalnej poszukajmy w łazience i w kuchni. Koniecznie należy przestrzegać terminów serwisowania urządzeń grzewczych. Czyste i prawidłowo wyregulowane palniki to podstawa oszczędności. Zaniedbanie konserwacji może skutkować zużyciem gazu zwiększonym o 40%. Odpowiednie ustawienie temperatury wody do mycia i zastosowanie baterii łazienkowych z jednym zaworem regulacyjnym też generuje oszczędności. W kuchni pamiętajmy o gotowaniu ilości wody niezbędnych do natychmiastowego zużycia. Pamiętajmy o odkamienianiu i doborze garnków o odpowiedniej średnicy w stosunku do palnika. Pamiętajmy, że żółty płomień sygnalizuje konieczność czyszczenia palnika.

Czy zmiana sprzedawcy gazu zmniejszy rachunki za gaz?

Liberalizacja rynku sprzedaży gazu pozwala klientom biznesowym na zmianę sprzedawcy tego paliwa. Przy zmianie sprzedawcy warto pamiętać, że taryfa gazowa zmienia się wraz z ilością zużytego gazu. Proces tej zmiany trwa zazwyczaj około miesiąca. Opłaty za gaz zależą od kilku czynników, a najważniejsze to cena za 1 kilowatogodzinę i opłata abonamentowa – właśnie te parametry zmieniają się wraz ze zmiana sprzedawcy.

Czym kierować się z wyborze sprzedawcy gazu?

Zmiana sprzedawcy gazu to obszar największych i w dodatku bezinwestycyjnych oszczędności zmniejszających rachunki za paliwo gazowe. Oszczędności mogą sięgnąć kilkudziesięciu procent. W wyborze sprzedawcy gazu kierować się należy wielkością oszczędności na rachunkach, prostotą i bezpieczeństwem zawieranej umowy oraz innych formalności związanych ze zmianą operatora. Ważna jest również pozycja firmy sprzedającej na rynku, jej solidność i proklienckie nastawienie jak w firmie Po Prostu Energia S.A.  proponującej klientowi najwięcej za najmniejsze pieniądze: https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-firmy/.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy