Najlepszy prezent na dzień dziecka – technologiczne inspiracje - MrGentleman.pl

Czy warto rozpieszczać swoje pociechy? Oczywiście, że tak! Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech na ich twarzach – warto zadbać o to, żeby mieć możliwość nacieszenia się tym widokiem jak najczęściej. Dobrą do tego okazją jest dzień dziecka. Jeżeli w tym roku nie masz pomysłu na to, co mógłbyś kupić, to dobrze trafiłeś. Podpowiem Ci, że hitem tego i przyszłych sezonów będą gadżety technologiczne.

Dlaczego w dzień dziecka warto sięgnąć po technologię?

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – technologia stała się nawet dla nas, pokolenia rodziców, nieodłączną częścią życia codziennego. Nie ma sensu już udawać, że nasze dzieci będą przeżywać młodość w taki sam sposób, w jaki przeżywaliśmy ją my. Zresztą nie ma w tym nic złego, bo obecnie dostępne gadżety zapewniają nie tylko wiele zabawy, ale są też praktyczne i funkcjonalne.

Mają też jedną dużą przewagę nad tradycyjnymi prezentami, czyli analogowymi zabawkami – są zdatne do użytku przez dłuższy czas oraz mają wiele funkcji. Zdalnie sterowane samochody są super, to prawda, ale służą tylko do jednego: do kierowania jazdą samochodu w sposób zdalny. Jeżeli dziecku znudzi się ten rodzaj zabawy (a sam doskonale wiesz, że znudzi szybciej, niż później), to przestanie używać prezentu i ciśnie go w kąt. Tabletu można używać za to do:

 • rysowania obrazków;
 • oglądania filmów;
 • słuchania muzyki;
 • sporządzania notatek;
 • nauki języka obcego;
 • grania;
 • przeglądania internetu.

Najlepsze, wyposażone w rysiki, nadają się nawet jako zeszyty szkolne, co pomaga ograniczyć ciężar plecaka lub tornistra. Ponadto wiele gadżetów technologicznych ułatwiają kontakt z rodziną i znajomymi; zwiększają dostęp do kultury i rozrywki; dostarczają możliwość nauki przez zabawę oraz przyczyniają się do rozwoju kreatywności.

Hulajnogi elektryczne – powiew pierwszej wolności dla pociechy

Pamiętasz swój pierwszy rower? Pewnie dostałeś go z okazji pierwszej komunii świętej. Nawet obecnie są świetnym prezentem na dzień dziecka, zwłaszcza rodzaje specjalistyczne, takie jak te przeznaczone do MTB, czy BMX-y pozwalające na wykonywanie trików. Jeżeli chodzi jednak o przemierzanie codziennej trasy z punktu A do punktu B, to istnieje lepszy środek transportu: hulajnoga elektryczna.

Po co zmuszać dziecko do korzystania z niebezpiecznej komunikacji miejskiej, skoro istnieje sensowna alternatywa? Te urządzenia są tanie w eksploatacji, zajmują mało przestrzeni, można poruszać się nimi po chodnikach oraz ścieżkach rowerowych i dają dziecku poczucie niezależności. Koniec stania w korkach, oczekiwania na przyjazd spóźnionego autobusu i martwienia się, czy zdążą na lekcje.

Do minusów należy fakt, że hulajnogi te nie nadają się do użytku podczas zimy oraz deszczowej pogody. To znaczy, na upartego istnieje taka możliwość, ale nie zaleca się jej ze względu na większą szansę utraty przyczepności oraz dyskomfort towarzyszący jeździe.

Oglądałeś kiedyś „Easy Rider”? Dokup dziecku kurtkę skórzaną oraz głośnik zewnętrzny, z którego będzie lecieć „Born to Be Wild” – spojrzenia kolegów i koleżanek z klasy będą niezapomniane.

Dron – dobra zabawa dla przyszłego filmowca i fotografa

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to dron, czyli prezent idealny dla wychowanków, którzy wykazują szczególne zainteresowanie:

 • lotnictwem;
 • fotografią;
 • kinematografią;
 • high-tech.

Obsługiwanie drona nie jest łatwym zadaniem, ale pozwala uczyć się obsługi sprzętu technologicznego oraz ćwiczy koordynację ręka-oko. Ujęcia i kadry z lotu ptaka, możliwe do wykonania dzięki kamerze znajdującej się wysoko nad użytkownikiem, sprawią, że każdy projekt szkolny zyska rozmachu niczym produkcje rodem z Hollywood.

Smartfon i słuchawki bezprzewodowe – urządzenia typu must-have

Obecne telefony to coś więcej niż urządzenia służące do wykonywania połączeń głosowych. To miniaturowe komputery osobiste, które nosi się przy sobie prawie zawsze. Zapewniają bezpieczeństwo, pozwalają uchwycić za pomocą kamery ulotne wspomnienia, a przede wszystkim zabić czas i nudę podczas codziennych podróży.

W tym ostatnim pomagają także słuchawki bezprzewodowe. Od wersji tradycyjnej różnią się przede wszystkim tym, że oferują wyższy komfort użytkowania oraz nie plączą się. Są wygodniejsze do używania podczas uprawiania sportu, zwłaszcza biegania i wykonywania ćwiczeń siłowych, bo nie ograniczają ruchów ciała użytkownika.

Smartwatch – przydatny prezent dla sportowca

Większość smartwatchy oferuje funkcje monitorowania aktywności fizycznej, takiej jak ilość wykonanych w ciągu dnia kroków, przebytego dystansu całkowitego czy sumy spalonych kalorii. To przydatne dla osób, które uwielbiają śledzić swój postęp i nie chcą wróżyć z fusów – dzięki zegarkom zyskują dostęp do najważniejszych informacji w wygodny sposób.

Smartwatche są w stanie śledzić aktywność nocną, podpowiadają użytkownikowi, w jaki sposób może on poprawić jakość swojego snu – niezwykle ważna sprawa dla młodocianych sportowców, którzy chcą przyśpieszyć regenerację organizmu, a potem osiągać najlepsze wyniki na szkolnym boisku.

Monitorowanie trasy biegu lub jazdy na rowerze pozwala nie tylko na kontrolowanie tempa i dystansu, ale także na zapewnienie dodatkowych środków ostrożności dla rodziców. Niektóre dostępne aplikacje służą po to, aby rodzic mógł szybko zorientować się za pomocą własnego telefonu, gdzie aktualnie przebywa jego latorośl.

W kwestii bezpieczeństwa istotne jest również to, że najlepsze modele wyposażone są w EKG i sensory pozwalające na sprawdzanie ilości tlenu we krwi. Mają wbudowane czujniki nagłych wstrząsów i uderzeń, a da się je zaprogramować tak, aby w sytuacjach ekstremalnych i kryzysowych wykonywały połączenia telefoniczne do służb porządkowych, w tym straży pożarnej, pogotowia i policji.

Jak dobrać idealny prezent dla swojego dziecka?

Jako rodzic musisz mieć na uwadze, że nawet najlepszy i najbardziej zaawansowany dron nie będzie dobrym prezentem, jeżeli Twoje dziecko interesuje się czymś innym. Aby prezent był naprawdę udany, powinien być spersonalizowany. Wiele osób popełnia błąd polegający na wręczeniu przedmiotu, który sprawiłby frajdę jemu, ale niekoniecznie obdarowywanemu.

Porozmawiaj ze swoim wychowankiem, poznaj go; dowiedz się, czym się interesuje. Nie tylko zyskasz pomysł na udany prezent, ale także pozwoli Ci to pogłębić waszą relację, a to jest nawet ważniejsze niż posiadanie nowych przedmiotów materialnych. Jeżeli wystąpi taka konieczność, to nawet udaj się do przyjaciół dziecka i podpytaj ich o radę – z pewnością ucieszą się, że będą mogli pomóc.

I na sam koniec zamieszczę bardzo ważną informację: nie wypominaj swojego prezentu w przyszłości. Wiem, że czasami jest to trudne, ale po co psuć efekt, skoro i tak poświęciłeś swój czas oraz pieniądze, aby sprawić komuś przyjemność? A przy okazji, jeżeli znalazłeś jakiś inny ciekawy pomysł, to podziel się nim w komentarzach. Inni rodzice szukający inspiracji będą Ci wdzięczni!

8 / 100

Dodaj komentarz