meski pasek jak dobra rozmiar

W kwestii związanej z wyborem paska narosło całkiem sporo mitów. Niektórzy uważają, że powinien być dość długi, a inni sugerują, aby kupić jak najkrótszy. Jak więc jest z tym paskiem – na jaki model postawić, żeby zapewnić sobie zarówno komfort noszenia, jak i zadbać o to, żeby wyglądać po prostu dobrze? Mam sporo do powiedzenia na ten temat, jeśli jesteś ciekaw co – zapraszam.

Jak dobrać właściwy rozmiar paska?

Na początek muszę Ci uświadomić jedną rzecz. To właśnie Ty będziesz nosił ten pasek, więc powinieneś dobrać jego długość do własnych potrzeb. Nie sugeruj się więc tym co kupują znajomi lub co proponuje pani w sklepie nie znając Twoich realnych wymiarów. Funkcjonuje prosta zasada – pasek dobiera się do aktualnego obwodu w pasie. O tym opowiem dokładniej nieco później. Nie zawsze jest jednak tak bajkowo – jeśli zapytam Cię w tym momencie o to ile masz tam centymetrów to z pewnością dłużej się zastanowisz lub po prostu odpowiesz „nie mam pojęcia”. Okazuje się, że wcale nie musisz posiadać tej wiedzy. Szczególnie jeśli na półce sklepowej dostrzeżesz interesujący, ostatni egzemplarz z wyprzedaży i musisz podjąć szybką decyzję nie mając pod ręką miarki lub centymetra krawieckiego.

Domyślam się, że nosisz przy sobie swój stary pasek, który może już być nieco ciasny? Jeśli tak to sprawa jest banalnie prosta. Rozepnij i połóż go rozciągniętego poziomo obok tego nowego paska, który zamierzasz zakupić, w sposób równoległy. Teraz sprawdź dziurki na starym egzemplarzu. Której najczęściej używasz? Porównaj jak to nakłada się na sklepowy produkt. Idealnie jeśli środkowa dziurka w nowym produkcie będzie odpowiadać otworowi na starym pasku z której najczęściej korzystasz. To cała filozofia. Idealne rozwiązanie w momencie w którym nie znasz konkretnych wymiarów, a chcesz kupić elegancki egzemplarz paska męskiego, który właśnie wpadł Ci w oko.

Niewiele się o tym mówi, ale może zauważyłeś, że męski pasek nie różni się jedynie długością, ale dość często ma różną szerokość? Co prawda, producenci stosują podobne szerokości, aby wpasować się uniwersalnie w otwory znajdujące się w każdych spodniach, ale niekiedy na półkach sklepowych można dostrzec nietypowe rodzaje takich produktów. Widać to zwłaszcza w wyborze skórzanych pasków. Kluczem do sukcesu jest znalezienie takiego produktu, który będzie idealnie pasował do szlufek w Twoich ulubionych spodniach. Powinien być nie za wąski i nie za za szeroki. Dlatego tak ważne jest to, aby po prostu go przymierzyć w trakcie wizyty w sklepie lub poznać dokładne jego parametry odnośnie szerokości przy zakupach internetowych. Mam jednak dobrą wiadomość – kwestia związana z niestandardowymi wymiarami w większości dotyczy pasków dla kobiet. W przypadku facetów producenci raczej nie stosują nietypowych rozmiarów. Kto wie, może się to kiedyś zmieni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez NEFNYC (@new_edition_fashion)

Rozmiar paska męskiego a obwód w pasie

Nie muszę Cię specjalnie przekonywać do tego, że idealnie dobrany rozmiar paska męskiego nie tylko jest gwarancją komfortowego z niego korzystania, ale sprawia, że prezentujesz się modnie. Jeśli więc zauważysz, że Twój pasek stał się nieco obcisły i nie masz już wolnych dziurek, aby przepiąć klamrę to czym prędzej udaj się do sklepu, aby zakupić coś nowego.

Znając rozmiar w pasie możesz bez większych komplikacji znaleźć pasek, który będzie idealnie pasował pod Twój konkretny wymiar. Trzymaj się tej zasady i nie myśl o tym, aby sięgać po produkt, który wygląda dobrze, ale nie sprawdzi się w Twoim przypadku. Zbyt mały rozmiar paska spowoduje, że będzie Ci się go źle nosić, a z czasem może zabraknąć na nim miejsc, aby komfortowo go zapiąć. Z kolei za duży może i wygląda świetnie, ale nie stanowi wartości użytkowej. Mówiąc prosto – będzie nieadekwatnie ciężki i tym samym będzie stanowił niepotrzebne obciążenie. Nie przytrzyma więc we właściwy sposób spodni.

Aby wybrać rozmiar paska do spodni korzystaj z informacji o własnym obwodzie. Dysponując taką wiedzą spójrz na znajdujące się w ofercie paski. Praktycznie wszystkie z nich posiadają nieparzystą liczbę dziurek. Ilość centymetrów Twojego obwodu pasa powinna sięgać do środkowej dziurki paska do spodni. W przypadku jeśli ich ilość jest parzysta możesz bazować na jednym z dwóch otworów znajdujących się w środku. Wystarczy więc, że zmierzysz znajdujący się w ofercie pasek lub poznasz jego wymiar w sklepie internetowym, aby od razu wiedzieć czy ma odpowiedni rozmiar właśnie dla Ciebie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez NEFNYC (@new_edition_fashion)

Jak prawidłowo zmierzyć odwód w pasie?

Aby wykonać poprawny pomiar musisz robić to na stojąco, w wyprostowanej pozycji. Sięgnij po miarkę krawiecką i zmierz obwód w pasie bez ubrania. Przed tą czynnością najlepiej się nie przejadaj i nie wypijaj za dużo. Wbrew pozorom może mieć to znaczenie przy wykonywaniu pomiaru. Gdy układasz ją poniżej 1 cm od pępka to nie napinaj brzucha, ani nie przechylaj się w żadną stronę. Staraj się trzymać swobodną sylwetkę.

Wygodniejszą opcją jest założenie spodni z którymi zawsze nosisz pasek. Zamiast niego w szlufki włóż przyrząd do mierzenia i luźno ściągnij, byle nie za ciasno. Teraz powinieneś otrzymać podobny wynik jak w pierwszej metodzie. Posiadając takie konkretne dane bez trudu dobierzesz długość paska do spodni.

Jakie są rozmiary pasków męskich?

Rozmiary pasków męskich zwykle niewiele różnią się w zależności od konkretnego sklepu. Jeśli więc mamy informację o uniwersalnych wymiarach to bez trudu w różnych miejscach znajdziemy taki, który będzie odpowiadał nam swoim oznaczeniem na etykiecie. Oto uniwersalna podpowiedź w formie tabeli. Będzie ona przydatna jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie związane z tym czy dany model paska z tajemniczą cyfrą na etykiecie będzie dla Ciebie idealny:

Obwód w pasie

Etykieta na pasku

Całkowita długość paska

75-85 cm

80

95 cm

80-90 cm

85

100 cm

85-95 cm

90

105 cm

90-100 cm

95

110 cm

95-105 cm

100

115 cm

100-110 cm

105

120 cm

105-115 cm

110

125 cm

110-120 cm

115

130 cm

115-125 cm

120

135 cm

Jak więc widzisz rozmiary pasków nie są wcale wielką tajemnicą. Producenci starają się tworzyć je według określonych potrzeb klientów, więc zawsze znajdziesz model, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Pamiętaj, że rozmiar paska do spodni powinien zawsze wpasowywać się w Twoje preferencje, bo liczy się to jak Ci jest po prostu wygodniej go nosić.

16 / 100

Dodaj komentarz