IPhone 7 – poznajmy jego moc!

Spis treści

Apple ma mnóstwo doskonałych smartfonów w swojej ofercie, ale iPhone 7 uchodzi za jeden z lepszych, szczególnie pod kątem stosunku jakości do ceny. Co za tym przemawia? Sprawdźmy!

IPhone 7 – szybki przegląd

Iphone 7 premierę miał w 2016 roku, ale mimo że minęły już trzy lata, dalej zachwyca wydajnością. Może to z tego powodu, że zainstalowano w nim procesor A10 Fusion z 2 GB pamięci RAM. Jeśli porównamy do nowych smartfonów z Androidem, możemy pomyśleć, że mocno im ustępuje, ale w rzeczywistości jest zgoła odmiennie. Podzespoły zapewniają doskonałą, płynną pracę, co sprawia, że podczas codziennego użytkowania nie odczujemy żadnych spowolnień czy innych denerwujących mankamentów. Tak samo zresztą jest, jeśli chodzi o gry.

IPhone 7 - poznajmy jego moc! - MrGentleman.pl

Wygląd – jak go ocenić?

IPhone 7 prezentuje się wyjątkowo ładnie, zresztą jak wszystkie modele Apple. Co ciekawe, znajduje się tu w pełni aluminiowa obudowa, która chroni telefon podczas ewentualnego upadku. Równie ważne jest to, że naprawa takiej obudowy będzie o wiele tańsza niż szklanej, a przecież taki materiał zastosowano w niektórych modelach (iPhone 8 czy X).

Jakich zdjęć można oczekiwać?

Niektórzy kupują smartfona ze względu na aparat. Jeśli mamy taki plan, możemy być pewni, że iPhone 7 to doskonały wybór. 12-megapikselowa matryca i obiektyw ze światłem f/1,8 gwarantują, że telefon będzie robił naprawdę jakościowe zdjęcia. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to “świeżak”, więc zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych będą co prawda solidne, ale bez rewelacji.

Warto też wiedzieć, że aparat został wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Możemy nagrywać filmy w 4K, a nawet w zwolnionym tempie – 240 kl./s. Z przodu zaś otrzymujemy 7-megapikselowy aparat ze światłem f/2,2, czyli taki jak w nowszych modelach. To oznacza, że selfie będzie lepiej niż dobre!

IPhone 7 - poznajmy jego moc! - MrGentleman.pl

Ekran – co o nim wiemy?

Smartfon dysponuje 4,7-calowym ekranem LCD o rozdzielczości 1334 x 750 px oraz zagęszczeniem pikseli na poziomie 326 ppi. Trzeba przyznać, że zarówno obraz, jak i odwzorowanie kolorów stoi na wysokim poziomie. Dodatkową zaletą jest technologia, która wykrywa siłę nacisku – 3D Touch. To przydatne w wielu sytuacjach, bo mocniejsze naciśnięcie na aplikacje wywołuje różne reakcje pomagające w wykonywaniu codziennych zadań.

Cena – miła niespodzianka

Każdy to przyzna, że nowe modele iPhonów kosztują dużo, a nawet bardzo dużo, jednak po pewnym czasie ich wartość spada. Dzięki temu można kupić doskonały sprzęt, który nie jest pierwszej świeżości po atrakcyjnej cenie. A to, że jego premiera była 2 lata temu, a nie 2 miesiące nic w tej kwestii nie zmienia, jeśli mamy do czynienia z naprawdę solidnym, ponadczasowym urządzeniem. I tak właśnie to wygląda z iPhonem 7. Można go kupić już za około 2 tysiące złotych.

Jak więc widać, zdecydowanie warto skierować się w stronę przeszłości, bo czeka tam naprawdę wiele dobra pod postacią porządnych, jakościowych urządzeń, czego potwierdzeniem jest iPhone 7. To często znacznie lepsze niż kupno nowego, wydanego w 2019 roku urządzenia, które po pierwsze jest drogie, a po drugie – nie wiadomo, czy przetrwa próbę czasu.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy