Galaxy S8 bez wybuchającej baterii? - MrGentleman.pl

Wydaje się, że Samsung najgorsze ma już za sobą. Katastrofa wizerunkowa, która mu się przydarzyła w związku z wybuchającym Galaxy Note 7 wydaje się być opanowana poprzez najnowsze premiery: Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+. W opisie tych dwóch smartfonów brakuje informacji, czy na pewno nie wybuchną, ale trudno sobie wyobrazić, żeby taka firma pozwoliła sobie na powtórną wpadkę. Zwłaszcza, że rynek telefonów jest bardzo konkurencyjny i coraz bardziej zaawansowany, a technika robi ogromne postępy. Dwa nowe modele wchodzą na polski rynek już 28 kwietnia.

Całkiem niezłe rozmiary!

Galaxy S8 od swojej poprzedniczki różni przede wszystkim zmiana stylistyki i nacisk na funkcjonalność. Przekątna ekranu z 5,1 cala w siódemce osiągnęła 5,8 cali w ósemce i absolutnie nie mamy wrażenia, że smartfon jest za duży. Obłe kształty i ograniczenie do minimum ramki podnoszą tylko komfort użytkowania. Wyświetlacz ekranu posiada rozdzielczość 2960 x 1440 pikseli, a proporcje ekranu to 18,5:9. Ważne, że dzięki takim parametrom świetnie ogląda się na ekranie filmy czy pracuje z dwiema aplikacjami jednocześnie.

Co do pamięci, nie ma tu jakiegoś skoku do przodu, ale 4 GB RAM i 64 GB miejsca na przechowywanie danych to cały czas przyzwoita wartość. Rozdzielczość aparatu tylnego nie mieniła się w stosunku do poprzedniczki, pozostało 12 Mpix, za to zmieniła się kamerka przednia, bo dysponuje już 8 Mpix.

https://www.facebook.com/SamsungMobile/photos/a.158843140830997.29965.114219621960016/1335643603150939/?type=3

Poszukiwania przycisku domowego w Galaxy S8

Ale to nie wszystkie zmiany. Przede wszystkim pozbyto się typowych dla brandu przycisków pod ekranem. Skaner linii papilarnych przeniesiono na tył, obok aparatu. Dla tych, którzy nie będą mogli pogodzić się ze zniknięciem przycisku domowego, ważna informacja – on jest ale w postaci niewielkiego obszaru na ekranie, zdolnego do rozróżnienia siły nacisku. Czyli, jeżeli w sposób odpowiednio dynamiczny dotkniemy tego miejsca, staje się on przyciskiem domowym. Ciekawe, jak bardzo będzie nas denerwowało przypadkowe wciśnięcie tego przycisku. I ile czasu upłynie, zanim nauczymy się go omijać.

Co cenne, Samsung Galaxy S8 posiada kilka sposobów rozpoznawania właściciela: linie papilarne, skaner tęczówki oka i rozpoznawanie twarzy.

Dodaj komentarz