gadzety dla mezczyzny

Mężczyzna z klasą to osoba o nienagannych manierach i z doskonałym wyczuciem stylu, dla którego gadżety stanowią ułatwienie codziennych czynności. Są jedynie dodatkiem, który jest zwieńczeniem całości wizerunku. Wielu z nas jednak zgodzi się, że otaczanie się bogatymi gadżetami służy za pewnego rodzaju informację o statusie społecznym i odniesionym sukcesie. Dzisiaj podpowiadam, jakie gadżety pomogą Ci dopracować swój wizerunek, są eleganckie i wyszukane, ale nie ostentacyjne czy przesadzone.

Elegancja zaczyna się w domu

Mężczyzna ceniący sobie jakość i najlepsze wykonanie wie, że dobry wypoczynek i odpowiedni design jego czterech ścian to podstawa sukcesu. Dom, który będzie niepraktyczny i zagracony, to nie miejsce na zdrowy sen czy spokojnie zjedzony posiłek. Dlatego odnoszący sukcesy panowie, to osoby, które stale śledzą najnowsze trendy nie tylko w dziedzinach, którymi zajmują się na co dzień. Dobranie praktycznych i niebanalnych, odpowiednich dodatków w swojej przestrzeni prywatnej, pomoże Ci nie tylko łatwiej funkcjonować w domu, ale też znacznie usprawni Twoją codzienną rutynę lub zapewni doskonałe źródło rozrywki.

Nie jest tajemnicą, że niezwykle cenimy sobie dobrą elektronikę. Nie wybieraj zatem tanich telewizorów, które po 2-3 latach nadadzą się do wyrzucenia. Ta sama zasada tyczy się głośników czy całego systemu nagłośnienia w Twoim domu. Wybieraj produkty marek znanych z wysokiej jakości produktów, których wygląd nie zdominuje Twojego salonu, ale stanie się jego częścią. Nie mówię, że musisz koniecznie zapożyczać się na np. audiofilskie hi-fi za kilkanaście tysięcy – w cenie badziewnego modelu zdobytego przy okazji wietrzenia magazynów pobliskiego sklepu z RTV jesteś w stanie zdobyć wysokiej jakości sprzęt klasy vintage z drugiej ręki. Elegancki kawał historii w ponadczasowej obudowie doskonale ozdobi Twój salon.

Poza urządzeniami elektronicznymi nie możesz zapomnieć o detalach. W razie, gdybyś miał gości albo sam miał ochotę na lampkę dobrego alkoholu, musisz zadbać o odpowiednie szkło. Nie wyobrażam sobie podawać swoim gościom lub członkom rodziny whiskey w byle jakich szklankach. Zawsze miej pod ręką kieliszki i naczynia dopasowane do potrzeb danego trunku. To samo tyczy się potraw. Pamiętaj o dobrze wybranej zastawie.

Nie muszę chyba dodawać, że meble powinny być wykonane z najlepszych materiałów i mieć design adekwatny do stylu przestrzeni (przypominam – zamiast się zastawić, poluj na okazje). Tutaj też warto dbać o detale. Szczególnie w sypialni. Pościel wykonana z dobrej jakości materiałów takich jak len latem lub satyna, wpływają na jakość Twojego snu i nie tylko.

Samochody

Duzi chłopcy lubią duże zabawki, jak mówi znane przysłowie. Nie jest zaskoczeniem, że samochód dla wielu z nas to nie tylko wyraz statusu społecznego i osiągniętego sukcesu. Często daje nam też poczucie wolności i spełnienia materialnego. Elegancki mężczyzna nie chcę rzucać się w oczy energetycznym kolorem (jedynym wyjątkiem jest Ferrari), ale przede wszystkim wyróżnić jakością i wykończeniem, które świadczy o jego poziomie i profesjonalizmie.

Wybieraj zatem modele, które podkreślą Twoje najlepsze atuty, ale bez narzucania się. Nie musisz jak kogut puszyć się przed kolegami swoją nową furą. O wiele więcej zyskasz skromniejszym designem, ale zgodnym z Tobą i Twoimi potrzebami. Nie można też zapominać o marce. Czasami ona sama mówi coś o właścicielu. Nie bez powodu James Bond jeździł Astonem Martinem. Nie zapominaj też o możliwościach swoich czterech kół. Solidność, dobra jakość i zaawansowane systemy bezpieczeństwa powinny być dla Ciebie priorytetem, zatem dobierz je adekwatnie do swojego stylu życia.

Liczą się detale

Wyobraź sobie sytuację, kiedy na rozmowę rekrutacyjną przychodzi człowiek w wygniecionej koszuli, rozczochrany i z dwiema różnymi skarpetkami. Gwarantuję Ci, że nawet jeśli jego wiedza powaliłaby na kolana cały zarząd firmy, straciłby w Twoich oczach już na samym obyciu. Facet z klasą dba o detale. Niewyprasowana góra, niedopasowane dodatki i ogólny niechlujny wygląd mówi wprost „nie chcę mi się”. A kto chciałby współpracować lub podpisywać umowę z człowiekiem, który nie umie zadbać nawet o siebie? Dlatego postawmy sprawę jasno – niechlujny wygląd nie świadczy o Tobie, że jesteś cool i po prostu nie lubisz zamykać się w sztywnych ramach biznesowego dresscode’u. Pierwszą informację, jaką wysyłasz, jest bycie leniwym. To nie jest dobry początek rozmowy z ważnym klientem lub przyszłym szefem.

Nie musisz być pod krawatem w wykrochmalonej koszuli, żeby być postrzegany za profesjonalistę. Spójrz na postać Steve Jobsa. Jobs był znany między innymi ze swoich słynnych czarnych golfów, których podobno w swojej szafie miał kilkadziesiąt! Dlaczego? Twórca Apple wolał zwracać uwagę na to, co ma do powiedzenia i skupiać uwagę publiki na prezentowany produkt. W parze z doskonałymi umiejętnościami prezentacji okazało się to drogą do sukcesu. Jest to świetny przykład na to, że luksusowy mężczyzna wie, jak dobrać swój strój nie tylko odpowiednio do okoliczności, ale też do własnej wygody. Jednak nigdy nie jest to wymiętolony T-shirt i poplamione spodnie.

16 / 100

Dodaj komentarz