fryzura meska

Idziesz do fryzjera, prosisz o cięcie i za pół godziny wychodzisz z tą samą fryzurą co zawsze. Te czasy mamy już chyba za sobą, a faceci coraz chętniej eksperymentują ze swoim wizerunkiem. Zakłady fryzjerskie oraz barberzy, czyli prawdziwi wirtuozi męskich fryzur i zarostów, proponują cały wachlarz cięć. Moda ma to do siebie, że lubi wracać. Tak samo sprawa ma się w przypadku trendów fryzjerskich, dlatego wśród zestawienia na 2022 znajdą się zarówno pozycje nowatorskie, jak i klasyczne fryzury.

Zestawienie męskich fryzur na 2022

Długie, krótkie, zaczesane czy niedbale pocieniowane? We fryzurze masz przede wszystkim czuć się dobrze i swobodnie. Jej wybór zależy też od ilości czasu, jaki zamierzasz poświęcać na codzienną stylizację. Jeśli jesteś typem faceta, który nie ma problemu ze spędzeniem chwili przed lustrem i ułożeniem włosów, to na spokojnie możesz zdecydować się na dłuższe, bardziej wymagające cięcia. Sprawa ma się zupełnie inaczej, kiedy sama myśl o takich czynnościach powoduje grymas na Twojej twarzy. W takim przypadku najlepszą opcją wydaje się wybór krótkiej, prostej fryzury, która sama z siebie wygląda dobrze. Poniżej przedstawiam Ci modne fryzury męskie na 2022 rok, chociaż niektóre z nich kojarzysz pewnie z poprzednich lat.

Męsko i zawadiacko, a więc buzz cut

Krótkie, proste cięcie, czyli nowoczesny odpowiednik fryzury „na jeża”. Buzz cut trendował już wcześniej i nadal utrzymuje się na fali. Fryzura przypomina żołnierskie uczesanie i nie ma tu przypadków, ponieważ wpisuje się w dokładne wytyczne wyglądu żołnierza armii amerykańskiej. Bez zbędnej gadki o fryzurze można powiedzieć w kilku słowach – jest prosto i krótko. No, może góra pozostaje nieco dłuższa. Włosów nie trzeba układać ani stylizować, wstajesz rano i wszystko jest gotowe.

W takiej militarnej fryzurze da się poczuć naprawdę męsko, w szczególności, jeśli dodatkowo zostałeś obdarzony ostrymi rysami twarzy. Pozostaje mi jednak wspomnieć, że nie jest to wybór dla każdego. Bardzo krótkie włosy z pewnością nie są rozwiązaniem dla osób, które mają na głowie widoczne blizny lub cierpią na problemy skórne. W takim przypadku lepiej odpuścić sobie fryzurę „na rekruta” i postawić na dłuższe warianty.

Undercut wraca jak bumerang

Undercut sprawdzi się zarówno u sprzymierzeńców długich, jak i krótkich włosów, bo łączy w sumie obie opcje. To fryzura dla facetów, którzy lubią być na topie i pozostawać w centrum uwagi, a jej cechami charakterystycznymi (jak już mogłeś się domyślić) są dłuższe włosy u góry oraz krótsze boki i tył. To jedna z tych klasycznych fryzur, które ciągle powracają i nosi się je prawie od zawsze. Nie sprawdzi się jednak u osób z okrągłą twarzą, ponieważ jeszcze bardziej podkreśli jej owal.

Chcesz wyglądać jak David Beckham albo Brad Pitt? No to musisz włożyć we fryzurę trochę wysiłku i wyposażyć się w kilka kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji włosów. Wykonanie charakterystycznego zaczesu do tyłu lub na bok nie obejdzie się bez szczotki i specjalnej, mocnej pomady. Jeśli nie boisz się zmian i eksperymentów w wyglądzie, postaw na wersję z długą grzywką. W końcu, jeśli Ci się nie spodoba, zawsze możesz ją podciąć.

Klasyka, czyli french crop

Rodzaj cięcia wybierany przez mężczyzn już w XX wieku, czyli totalna klasyka. Jak sama nazwa wskazuje, french crop to fryzura rodem z Francji, która świeciła triumfy w zestawieniach modnych fryzur na 2021 rok i nadal nie wypadła z obiegu. Co prawda french crop raczej nie jest dla każdego, ale nie można mu odmówić łatwości w pielęgnacji, a na tym często zależy nam najbardziej. Kwintesencją tego uczesania jest cięcie z tyłu i po bokach, grzywka w dowolnej formie plus delikatne cieniowanie całości.

Dalej nie kojarzysz? Spróbuj sięgnąć pamięcią do fryzury głównego bohatera „Peaky Blinders” – teraz już wiesz, o co mi chodzi. French crop ma wiele odmian. Długa lub krótka grzywka, podarte uczesanie albo gładka wersja dla odważnych, jest w czym wybierać. Oprócz wielu wariantów uczesanie ma jeszcze jeden plus, szczególnie istotny dla facetów, którzy prowadzą żmudną batalię z zakolami – ostre strzyżenie boków. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakoli po prostu nie widać.

Mullet w nowoczesnym wydaniu

Kto by pomyślał, że popularne w latach 80. cięcie niczym z czeskiej murawy wróci do łask? Wróciło i można powiedzieć, że jest hitem pośród najmodniejszych fryzur męskich w 2022 roku. Mullet to specyficzne uczesanie, które jeszcze niedawno wywoływało uśmiech politowania. Kontrastujące z górną częścią fryzury długie włosy z tyłu, czasem nawet do ramion i wygolone boki to cechy charakterystyczne fryzury „na czeskiego piłkarza”, która zapisała się w świecie popkultury jako modowa wpadka.

Jednak „krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie”, jak śpiewał Kazik Staszewski w 1997 roku, nie ma odzwierciedlenia w nowoczesnej wersji Mulleta. Propozycja fryzury na 2022 jest o wiele delikatniejsza i mniej rzuca się w oczy, ponieważ włosy na tylnej części głowy są tylko trochę dłuższe. Mamy więc do czynienia z mniej krzykliwą wersją kontrowersyjnej fryzury.

Side part – modna fryzura na bok

Moją ostatnią propozycją jest klasyczny side part, czyli włosy przeczesane na bok i wyraźnie zaznaczony przedziałek. Jedna fryzura daje szerokie pole do popisu. Na elegancką kolację czy spotkanie biznesowe sprawdzi się jej gładka, ulizana wersja. Do stylizacji włosów będziesz potrzebował grzebienia i pomady, jednak nie jest to jakiś skomplikowany proces i nie powinien zająć Ci więcej niż kilka minut. Jeśli cenisz sobie luz i właśnie to chcesz zaakcentować swoim wyglądem, możesz postawić na side part w wersji z cieniowanymi, niedbale rozczochranymi włosami. Jak kto woli.

Pamiętaj, że aby to wszystko miało ręce i nogi, warto najpierw dobrać fryzurę do kształtu twarzy. Wybierz najlepszą opcję dla siebie, pokaż zdjęcie barberowi i do dzieła!

13 / 100

Dodaj komentarz