sylwestrowy stroj meski

Grudzień w pełni, a to oznacza zbliżające się dwa ważne wydarzenia: święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Ta druga okazja często zmusza nas do refleksji na temat naszej garderoby, a raczej stroju na zabawę sylwestrową. Mamy w co się ubrać czy czekają nas łowy pomiędzy sklepowymi wieszakami? Oczywiście niemal każdy facet posiada w swojej szafie kilka ubrań, z których można wyczarować zestaw adekwatny do okazji, jednak warto odpowiednio wcześniej zrobić mały przegląd swojego „asortymentu”. Nie warto zwlekać do ostatniej chwili ze skomponowaniem stylizacji na sylwestra – może się okazać, że wybrany przez nas outfit niekoniecznie będzie odpowiedni do charakteru zabawy sylwestrowej. Zatem jak nie dać się zaskoczyć?

Strój adekwatny do okazji

Każdy z nas wybiera sposób, w jaki pragnie pożegnać stary rok i powitać nowy. Nie każdy z Was przecież wybiera się na uroczysty bal sylwestrowy, gdzie obowiązuje ścisły dress code. Niektórzy wolą niezobowiązujące imprezy z równie niezobowiązującym dress codem. Jeszcze inni wybierają się na kameralną, zorganizowaną zabawę sylwestrową z zespołem na żywo, które niektórym mogą przypominać wiejskie potańcówki. Każdy z nas jest inny i to od nas zależy, na jakiej imprezie będziemy się dobrze bawić. A przecież o to w tym wszystkim chodzi.

jak sie ubrac na sylwestra

Strój na sylwestra – modnie, ale wygodnie

Krawat wpijający się w szyję? A może eleganckie buty, które już przy pierwszych ruchach tanecznych powodują bolesne otarcia i odciski? Owszem, styl i charakter stylizacji sylwestrowej jest ważny, jednak najważniejsze jest to, by podczas całonocnej zabawy czuć się swobodnie i nieskrępowanie. Podczas imprezy sylwestrowej chodzi przecież o to, by maksymalnie się wyluzować, dać się ponieść szampańskiej zabawie i hulać na parkiecie aż do utraty tchu. Modny, ale totalnie niewygodny strój na sylwestra to prosty przepis na nieudaną zabawę i ponury humor przez cały wieczór, którym skutecznie zepsujemy całą przyjemność osobom nam towarzyszącym.

Ostatnia przymiarka

Komponowanie stroju sylwestrowego na ostatnią chwilę – kto tego nie zna. Przecież zawsze możemy wyciągnąć z szafy ulubiony garnitur czy zestaw, który zazwyczaj zakładamy przy bardziej oficjalnych okazjach, prawda?. Niestety nie do końca. Natura nie zawsze jest łaskawa dla nas, facetów, a dodatkowe kilogramy na wadze mogą pojawić się znienacka. Zbyt ciasny lub zbyt obszerny garnitur może przyprawić nas o niemały ból głowy, dlatego warto zrobić mały przegląd ewentualnych kreacji sylwestrowych i to odpowiednio wcześniej. Nie chcemy przecież żalić się żonie czy partnerce w dniu sylwestra, że garnitur z poprzedniego sezonu jest tu i ówdzie przyciasnawy, a my nie mamy odpowiedniego stroju na „sylwka”.

sylwestrowy stroj meski

Bal sylwestrowy – co wypada, a co nie?

Bale sylwestrowe zazwyczaj organizowane są w formalnym stylu z jasno określonym dresscodem. Oznacza to tyle, że założenie zwykłych chinosów, koszuli i marynarki może spotkać się z powszechną dezaprobatą i kąśliwymi spojrzeniami. Na bal sylwestrowy warto „odpicować się” bardziej niż zwykle. Każdy facet dobrze wygląda w garniturze, o ile jest dobrze skrojony i adekwatny do postury ciała. Podobnie bywa ze smokingami, choć tutaj ich niezwykle formalny charakter często powstrzymuje nas przed jego zakupem. Jednak bal sylwestrowy to dobra okazja, aby zaprezentować się szerszej publiczności w modnym i stylowym wydaniu.

Domówka, zabawa na sali

W obu przypadkach mamy większą swobodę wyboru, a pomysłowość i finezja stroju sylwestrowego zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu (lub gustu naszej partnerki). Wszyscy kochamy jeansy, jednak nosimy je na co dzień, a z okazji sylwestra warto postawić na inny zestaw niż zwykle. Dobrze sprawdzą się chinosy w towarzystwie koszuli – gładkiej, we wzory; czego dusza zapragnie. Do tego zestawu dobrze będzie wyglądać sportowa marynarka, oczywiście w dobrym rozmiarze i o dobrym kroju. Do tego wystarczy dobrać wygodnie buty, nawet sportowe, lub modne w ostatnich sezonach martensy, które zadają nieco więcej szyku i elegancji.

Dodaj komentarz