Piłka nożna – dlaczego ją uwielbiamy?

Spis treści

hobby męskie

Ciężko znaleźć drugi tak popularny sport na świecie, jakim jest piłka nożna. Choć w Stanach Zjednoczonych określenie „football” odnosi się do ich rodzimego futbolu amerykańskiego, w innych zakątkach świata, futbol to coś więcej niż tylko dyscyplina sportowa. Każdy mały chłopiec marzy o międzynarodowej sławie na miarę Davida Beckhama czy Cristiano Ronaldo. Jednak udaje się tylko nielicznym, jednak to wcale nie powoduje, że z biegiem lat tracimy zainteresowanie tym wyjątkowym sportem. Mecze narodowych reprezentacji czy rozgrywek klubowych śledzą miliardy ludzi z całego świata, dlatego obok fenomenu piłki nożnej nie można przejść obojętnie. Zatem dlaczego tak kochamy futbol?

Piłka nożna – sport dla każdego

Do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem nie trzeba wiele. A piłka nożna jest jednym z tych sportów, do którego na początku nie potrzeba całego zaplecza czy asortymentu sportowego. Który z Was w dzieciństwie nie kopał piłki, która bardziej przypominała ziemniaka niż profesjonalną piłkę do gry? I tutaj tkwi jedna z tajemnic globalnego sukcesu futbolu. Nawet nie mając środków finansowych czy dostępu do nowoczesnej infrastruktury można marzyć o karierze piłkarskiej. Futbol zna wiele przypadków piłkarzy, którzy wywodzą się z największych slamsów na świecie. Luis Suarez, Neymar czy Carlos Tevez – nie trzeba wcale daleko szukać. To pokazuje, że nawet najbiedniejszy chłopak ma szansę stać się gwiazdą światowego formatu.

Piłka nożna – sport niezwykle dochodowy

meskie hobby pilka nozna

O prawa do transmisji największych wydarzeń piłkarskich biją się najpotężniejsze stacje telewizyjne nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Prestiż, jakim jest pokazywanie Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy, Ligi Mistrzów czy Ligi Europy to luksus, na jaki mogą pozwolić sobie tylko najlepsi. A zyski pochodzące z transmitowania najlepszych lig europejskich przechodzi ludzkie pojęcie. A nie ma się co dziwić – niewielu facetów mówi otwarcie o niechęci do piłki nożnej. Bo przecież nie każdy musi się nią zachwycać, prawda?

Trzeba wspomnieć też o jednym istotnym aspekcie finansowym. Wartość marketingowa najlepszych klubów piłkarskich takich jak Manchester United, FC Barcelona, Real Madryt czy PSG wyprzedza o lata świetlne wartość klubów siatkarskich, piłki ręcznej czy innych sportów zespołowych. Z potęgami piłkarskimi mogą rywalizować jedynie kluby z NBA, NFL czy MLB, czyli kluby amerykańskie o niewyobrażalnym kapitale. Kluby piłkarskie wychodzą naprzeciw swoim kibicom z całego świata, organizując letnie tournée po Azji, Ameryce Północnej czy Australii, co znacznie poprawia ich wartość rynkową.

Mecze piłkarskie – relaks w męskim stylu

Tempo codziennego życia skutecznie ogranicza nam czas wolny, który w dużej mierze poświęcamy na obowiązki domowe i rodzinne. Jednak każdy facet od czasu do czasu potrzebuje chwili tylko dla siebie. A mecz swojego ulubionego klubu to idealny pretekst, by spotkać się z kolegami przy zimnym piwku. Finał Ligi Mistrzów czy Mistrzostw Świata budzą wielkie emocje, które ciężko porównać do czegoś innego. Dopingowanie polskiej reprezentacji czy lokalnemu klubowi często wyzwala w nas niesamowite odczucia, których istnienia nawet byśmy nie podejrzewali.

Piłka nożna – każdy może być ekspertem

hobby meskie

Nie ma co się oszukiwać – każdy z nas uwielbia błyszczeć wiedzą i charyzmą nawet przed najbliższymi znajomymi, którzy znają nas na wylot. A niemal każdy facet, który żywo interesuje się futbolem uważa się za eksperta piłkarskiego. W codziennych konwersacjach nie da się nie wpleść nic o piłce nożnej, szczególnie dzień po ważnych rozgrywkach. „Jego lewa noga nie umywa się do nogi Robbena”, „Takiego drewna to dawno nie widziałem”. I tak dalej, i tak dalej. Wręcz kochamy dzielić się swoimi, często subiektywnymi, opiniami na tematy piłkarskie. I nie ma w tym nic złego. Nawet oglądając mecz przed telewizorem możemy poczuć się jak Mateusz Borek czy Michał Pol.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Jak zostać trenerem personalnym?

Chcesz zostać trenerem personalnym? Kluczem do odniesienia sukcesu w tej dziedzinie okaże się zdobycie wiedzy z zakresu fitness oraz uzyskanie