Bądź duszą towarzystwa - 7 patentów na imprezy - MrGentleman.pl

Na imprezy się chodzi, a nie organizuje? Niezależnie od wybranej wersji, warto poznać kilka patentów, dzięki którym jako facet wykażesz się sprytem i zabłyśniesz na każdej imprezie. Patenty do zastosowania na imprezie firmowej, rodzinnej czy wakacyjnej domówce.

1. Zabłyśnij dwuwarstwowym piwem

Chcesz zabłysnąć na imprezie? Zrób sobie (lub komuś) tzw. Black&Tan (w Irlandii znane jako Half&Half), a bardziej po ludzku – piwo rozdzielone na dwie warstwy. W oryginale używa się Guinnessa i Bass Pale Ale, ale zamiast drugiego użyj Czerwonego Książęcego (ale innego w kolorze bursztynowym).

Najpierw napełnij szklankę do połowy piwem czerwonym/bursztynowym, a następnie umieść nad płynem małą łyżeczkę, lekko skierowaną w dół, wypukłą stroną do góry i stopniowo, po niej nalewaj cienką strużką ciemnego Guinnessa. Gotowe. Aha, piwa muszą być w tej samej temperaturze.

2. Nie odklejaj ciągle butelki od serwetki

Co zrobić, aby butelka nie przyklejała nam się do znajdującej się pod nią serwetki? Na ową serwetkę wystarczy wysypać odrobinę soli. Takiej prosto z kuchni, każdy posiada. Koniec problemu.

3. Wznieś toast idealny

Przygotuj krótką mowę i co w niej chcesz zawrzeć. Na imprezie poczekaj na moment między posiłkami, ale kiedy przez moment wrzawa rozmów będzie mniejsza. Nie wstawaj (to jest zarezerwowane na oficjalne okazje). Podnieś szklankę czy kieliszek i głośno powiedz „Chciałbym wznieść toast”. Czas na przygotowaną wcześniej przemowę. Maksymalnie 1-2 minuty lub kilka zdań. Unikaj długi wywodów. Wypowiedź możesz zakończyć odrobinę głośniej zwrotem w stylu „Gratulacje Tomek” lub „Dzięki za wszystko Marek”.

4. Przygotuj się na niezobowiązujące rozmowy

Nie musisz być mistrzem mowy polskiej ani brylować w każdym towarzystwie, ale umiejętność prostych, niezobowiązujących rozmów z nowo poznanymi ludźmi, przedstawi cię w sympatycznym świetle. Na początek, dobrym tematem jest krótkie info skąd się znasz z gospodarzem imprezy (drobna wspólna historia uwiarygodni waszą relację).

Warto też zadawać otwarte pytania, które pozwolą dzielenia się anegdotami, opiniami czy doświadczeniami. Tematyka? Ulubiony klub/sport/piwo/muzyka/burger? Ważne, by być dobrym słuchaczem, a gdy przyjdzie nasza kolej, mówić konkretnie, zwięźle i do przodu. Nikt nie lubi osób, które tylko czekają aż na dany temat będą mogli się wypowiadać godzinami.

Co jeszcze? Świetnym luźnym tematem może być pytanie o ulubione przekleństwo. Kluczowa będzie tutaj argumentacja odpowiedzi – chodzi o brzmienie czy możliwości użycia? Gadanie o przekleństwach budzi emocje i pozwala poznać drugą osobę.

5. Poranek bez kaca (albo przynajmniej z mniejszym)

Dobra impreza zazwyczaj równa się z pitym alkoholem. O ile nie mówimy tutaj o wyskoczeniu na dwa trzy piwka do pubu, a o mocniejszych procentach w większych ilościach, warto postarać się i wspomóc organizm przed skutkami dnia następnego. Aby nie leżeć cały dzień w łóżku, tylko skorzystać trochę z dnia, po każdym drinku czy 2-3 kieliszkach, wypij szklankę wody (ewentualnie wodę z sokiem w proporcjach 50/50). Dodatkową szklankę wody wypij tuż przed snem, a także natychmiast po rozbudzeniu się. Poranną szklankę możesz połączyć z tabletką aspiryny (tak na wszelki wypadek). Duże ilości wodą pozwolą uniknąć odwodnienia organizmu, czyli zmniejszenia objawów „ukochanego” kaca.

6. Jak dobrze zaplanować własną imprezę?

Jeżeli to ty chcesz sprawdzić się w roli gospodarza, zastosuj te 7 kroków, a na pewno o niczym nie zapomnisz.

  1. Na 3 tygodnie przed imprezą zaproś wszystkich gości. Rozsądną liczbą będzie 8-9 osób (jeżeli jesteś wolny, znajome mogą zabrać po uroczej koleżance).
  2. Dwa tygodnie wcześniej zaopatrz się w alkohole i inne napoje. Najważniejszą kwestię będziesz miał z głowy (nie zapomnij o piwie lub winie bezalkoholowym).
  3. Na tydzień przed imprezą zaplanuj posiłki i kup te składniki, które nie psują się tak szybko.
  4. Dzień przed imprezą wybierz się po pracy na zakupy i zdobądź pozostałe składniki.
  5. Z samego rana przygotuj nakrycie stołu (sztuce, talerze, szkło) i drobne przekąski.
  6. Na 2-3 godziny przed przyjściem pierwszych gości schłodź alkohol i zacznij przygotowywać główne danie.
  7. Ciesz się dobrą zabawą (i ewentualnie nowo poznanymi koleżankami).

7. Zrób Sangrię z owocami

Szykuje się impreza w upalny dzień? Przygotuj orzeźwiającą Sangrię z owocami, którą zaskoczysz wszystkich gości. Weź butelkę wytrawnego czerwonego wina (nie musi być wybitnie drogie) lub białego wytrawnego, jeżeli chcesz zrobić lżejszą wersję. Dodaj obrane i pokrojone kawałki pomarańczy, brzoskwini i gruszki, ewentualnie dorzuć melona czy arbuza. Kawałek świeżego imbiru wielkości kciuka pokrój w słupki. Wszystko wrzuć do dużego dzbanka albo ozdobnej misy i dopraw syropem z agawy lub 2 łyżkami cukru. Na koniec wzmocnij doznania i smak ¼ szklanki tequili, świeżo wyciśniętym sokiem z ćwiartki limonki oraz ¼ szklanką gazowanej wody. Wymieszaj i wstaw do lodówki na godzinę. Podawaj z lodem.

Dodaj komentarz