TOP5 gier, w które musi zagrać każdy mężczyzna

Rynek gier coraz bardziej nas rozpieszcza, przygotowując nam coraz lepiej dopracowane gry pod względem grafiki, rozgrywki oraz historii. Są pewne elementy gry, których producenci nie mogą zaplanować. Między innymi jest to nasza reakcja na grę oraz wpływ, jaki gra będzie miała na nasze życie. Chcemy Wam przedstawić listę 5 tytułów, które po zakończeniu pozostawiły w naszym sercu pustkę, nie do wypełnienia.

Lista TOP5 gier dla faceta

Miejsce V
To the Moon

Gra indie, stworzona przez mało znane studio, podbiła serca graczy na całym świecie. Niezależnie, czy grę włączył 16latek, który za gamingowe krzesło sprzedałby własną matkę, czy niedzielny gracz, który zasiadł do tytułu przez przypadek. Wszyscy płakali. Na pierwszy rzut oka, rozgrywka jest bardzo prosta, wręcz banalna, a grafika mocno oldschoolowa. Zanim jednak zdążymy dojść do wniosku, że gra nie jest w naszym guście, otrzymujemy historię, której chcemy poznać zakończenie. Od tej pory, zostajemy przykuci do naszego fotela, aż nie skończymy gry. Cały Internet aż huczy od próśb o kolejną możliwość spełnienia ostatniego życzenia umierającej osoby.

Miejsce IV
BioShock Infinite

Gra akcji. Typowa strzelanka. Z pozoru. Już w pierwszych sekundach gry ogarnia nas niepokój, który utrzymuje się do samego końca. Zaczynamy od dopłynięcia do latarni na środku morza. Otrzymujemy pistolet oraz zdjęcie dziewczyny, którą musimy znaleźć. Nic więcej nie wiemy… Miasto, do którego trafiamy w tajemniczy sposób, jest uosobieniem raju. Z pozoru. Okazuje się, że naszym zadaniem jest odnaleźć i sprowadzić Elizabeth, by spłacić długi o których nic nie wiemy. Cały czas mamy niepokojącą pewność, że nie możemy odmówić tej prośbie.

W tej grze można zachwycić się wszystkim. Poczynając od fabuły, która trzyma poziom od wstępu do samego zakończenia, które szokuje, a kończąc na oprawie muzycznej, która niesamowicie zapada w pamięć. Po poznaniu samej Elizabeth, nie będziemy chcieli się rozstawać z tym światem. Całe seria Bioshock jest na naprawdę wysokim poziomie, jeśli chodzi o gry komputerowe, natomiast Bioshock Infinity to gra w którą musisz zagrać.

Miejsce III
Max Payne

Kolejna strzelanka w której wcielamy się w detektywa. Tym razem rozwiązujemy sprawę morderstwa… naszej rodziny. Gra została podzielona na trzy akty, a każdy akt jest podzielony na kilka rozdziałów. Każdy rozdział to nowe dowody w sprawie morderstwa, ale także szereg komplikacji. Bo to właśnie my zostajemy oskarżeni o zabójstwo naszej żony i dziecka! Zostajemy oskarżeni o zabójstwo naszego szefa, Alexa. Prosta fabuła przeradza się w ciąg interesujących wątków, które solidnie trzymają nas przy tej grze. Świetnym pomysłem na urozmaicenie rozgrywki było przerobienie przerywników na krótkie sceny komiksowe. Cała historia dzieje się w mrocznym Nowym Jorku. Odwiedzamy wyjątkowo obskurne hotele oraz nocne kluby. A na każdym rogu czekają na nas gangsterzy, którą zapewniają nam dużą dawkę przemocy. Ponadto, w grze możemy odgrywać scenę z Matrixa! Włączając tak zwany bullet-time, możemy rzucić się w dowolnym kierunku i strzelać do przeciwników w zwolnionym tempie. Musisz to przeżyć!

Miejsce II
The Last of Us

Joel to dorosły mężczyzna, który pracuje jako przemytnik i zostaje opiekunką nastoletniej Ellie. Sieroty. Akcja toczy się w całkiem niedalekiej przyszłości. Ziemia została zniszczona przez zarazę, miasta przejęły zmutowane ofiary śmiercionośnych grzybów, a ludzie walczą między sobą o zapasy, broń i schronienie. Dlaczego umieściliśmy tę pozycję wśród najlepszych gier? Ponieważ postacie stworzone na potrzeby tej gry są genialnie napisane. Wszystko co się wokół nich dzieje, każdy dialog, ból, smutek i żal przeżywamy razem z nimi. Każdego dnia walczą o przeżycie. Wspólnie. Pomimo tego, że dzieli ich wszystko, nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Zapoznaj się z Joelem i Ellie, a dajemy Ci gwarancję, że nigdy ich nie zapomnisz.

Miejsce I
Wiedźmin 3 Dziki Gon

Polski majstersztyk, który wybił się na rynku dzięki swojej doskonałości w grafice, udźwiękowieniu, fabule, wielkości świata i świetnie napisanym postaciom. Co prawda, gra powstała na podstawie książek i świata stworzonego przez Sapkowskiego, ale praca wykonana przez zespół CD Projekt jest równie ogromna, jeśli nie większa! Żadna historia, którą poznamy nie pozostawi nas obojętnym. Będziemy musieli podejmować ciężkie moralnie decyzje i czasem wybierać mniejsze zło. Decyzje, które podejmiemy, mogą mieć skutki, których będziemy żałować. Każdy dialog jest wart uczestniczenia. Walka i system rozwoju postaci jest równie doskonały. Możemy wyspecjalizować się w wybranym przez nasz stylu walki, a do tego możemy zebrać specjalistyczny strój z innych szkół wiedźmińskich, który uzupełni naszą postać. Różnorodność przedmiotów jest ogromna. Możemy wytwarzać eliksiry, bomby, miecze i zbroje! Całość jest wrzucona do ogromnego świata, którego eksplorowanie zejdzie nam długie tygodnie. To ponadczasowa gra, którą musisz poznać!

Mamy również listę biografii, które musi poznać każdy mężczyzna.

2 thoughts on “TOP5 gier, w które musi zagrać każdy mężczyzna”

  1. W żadną z tych gier, prócz jednej, nie grałem bo nie mam konsoli a komp stary.
    Grałem w Maxa Payne’a. Muszę powiedzieć, że autor artykułu chyba grał dość dawno i nie do końca pamięta szczegóły fabuły – Max nie jest oskarżony o zabójstwo swojej rodziny. Policja ściga go jako podejrzanego o zabójstwo swojej kolegi z pracy, Alexa Boldera. Nie jest to spojler, bo Alex ginie praktycznie na samym początku rozgrywki. Intryga później się rozwija i szczerze mówiąc, gdy zobaczyłem tytuł artykułu, pomyślałem „jeśli na tej liście nie ma Maxa, to z dupy taka lista”. Ale jest Max – jest plus 🙂

Dodaj komentarz