Radio samochodowe na płyty to przeżytek?

Spis treści

Radio samochodowe na płyty? Czy to jeszcze ma sens?

Radio samochodowe na płyty nadal jest bardzo często spotykane w samochodach, jednak spróbuj sobie przypomnieć, kiedy ostatnio korzystałeś z płyty CD? Często gdy szukamy nowego radia do samochodu, jedynym naszym kryterium jest moc, wygląd i rozmiar. Warto jednak zastanowić się jeszcze nad innymi aspektami, które z pewnością wpłyną bardzo mocno na komfort słuchania ulubionej muzyki. Większość osób satysfakcjonuje wysoka jakość i niska cena, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie ze sobą to pogodzić. Muzyka w aucie jest niesamowicie istotnym elementem, zwłaszcza w przypadku bardzo dalekich podróży, przykładowo na urlop.

Radio samochodowe na płyty?

Przeważnie wybieramy radio samochodowe które posiada zarówno wejście AUX, czyli wtyk pozwalający podłączyć zewnętrzny nośnik, jak chociażby telefon, czy pendrive oraz zmieniarkę płyt, jednak czy jest ona nam niezbędna? Coraz rzadziej nagrywamy muzykę, a samo słuchanie z płyt w aucie nie zawsze jest wygodne. Modele samochodów nie posiadające dobrego stabilizatora, mogą niestety przerywać muzykę w czasie grania, a samą płytę bardzo mocno rysować. Natomiast pendrive i telefon komórkowy posiada każdy z nas.

Radio samochodowe jest niezbędnym wyposażeniem podczas długich podróży

Spróbujmy sobie wyobrazić daleką wycieczkę samochodem. Bez takiego wyposażenia jak radio samochodowe, z pewnością nasza droga nie tylko będzie się niesamowicie dłużyć, ale również możemy o wiele szybciej zacząć odczuwać zmęczenie trasą. Jeśli dużo podróżujemy autem, niezbędny będzie nam radioodtwarzacz. Słuchając muzyki, czy audycji radiowych, czas będzie nam mijał dużo szybciej. Będzie nam się jechało o wiele raźniej, gdy usłyszymy naszą ulubioną piosenkę.

Podczas kupowania nowego radia

Dlaczego jednak cały czas wybieramy modele posiadające możliwość zainstalowania płyty CD? Płyty, w pewnym sensie to już przeżytek, a cena radia w dalszym ciągu jest od nich bardzo mocno uzależniona. Do tego każdy posiada telefon i pendrive na który można wgrać ulubione utwory i cieszyć się nimi o wiele dłużej, gdyż zwyczajnie uda nam się zmieścić ich o wiele więcej. Zmieniarki CD bardzo często również zacinały się i rysowały płyty, przez co muzyka nie posiadała już tak dobrej jakości, więc najlepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z tej formy.

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy