Pokaż mi swoje buty, a powiem ci kim jesteś - MrGentleman.pl

Obuwie stanowi niezwykle istotny element garderoby. Wiedzą o tym zarówno panie jak i panowie. Niejedna kobieta marzy o szafie pełnej butów, a wiele z nich bardzo skutecznie realizuje to marzenie. Z kolei każdy mężczyzna powinien pamiętać, że elementami na które płeć przeciwna zwraca szczególną uwagę, są zadbane dłonie i …buty. Czy trzeba czegoś więcej, by przekonać Was, że nie wolno nam zaniedbywać tego elementu naszego ubioru?

Nowiutkie buty stanowią powód do zadowolenia i wprawiają nas w dobry nastrój. Bardzo szybko jednak tracą one swój blask, w starciu z wodą, błotem i kurzem. Codzienne użytkowanie sprawia, że buty zaczynają wyglądać coraz gorzej. Możemy jednak temu skutecznie przeciwdziałać, stosując odpowiednie środki i zabiegi.

Jak dbać o buty?

Pielęgnacja obuwia to wbrew pozorom, całkiem skomplikowane zagadnienie. Na rynku dostępne są różnorodne preparaty o różnorodnym działaniu, przeznaczone do rozmaitych rodzajów materiałów.

Wśród najpopularniejszych wymienić możemy:

  • Impregnaty – zabezpieczają powierzchnię butów przed wnikaniem wilgoci i zabrudzeń.
  • Pasty do butów – przywracają utracony kolor butom skórzanym.
  • Renowatory – usuwają zabrudzenia i wypełniają ubytki.

Specjalistyczne preparaty do obuwia – np. mydło do butów lub tłuszcz do skór, pozwalające na jeszcze lepsze zadbanie o nasze obuwie.

Nie należy również zapominać o dedykowanych szczotkach, pozwalających na dokładne oczyszczenie powierzchni buta i rozprowadzeniu odpowiednich środków pielęgnujących.

Dodaj komentarz