jak czyścić buty?

Obuwie stanowi niezwykle istotny element garderoby. Wiedzą o tym zarówno panie jak i panowie. Niejedna kobieta marzy o szafie pełnej butów, a wiele z nich bardzo skutecznie realizuje to marzenie. Z kolei każdy mężczyzna powinien pamiętać, że elementami na które płeć przeciwna zwraca szczególną uwagę, są zadbane dłonie i… buty. Czy trzeba czegoś więcej, by przekonać Was, że nie wolno nam zaniedbywać tego elementu naszego ubioru?

Nowiutkie buty stanowią powód do zadowolenia i wprawiają nas w dobry nastrój. Bardzo szybko jednak tracą one swój blask, w starciu z wodą, błotem i kurzem. Codzienne użytkowanie sprawia, że buty zaczynają wyglądać coraz gorzej. Możemy jednak temu skutecznie przeciwdziałać, stosując odpowiednie środki i zabiegi.

Jak dbać o buty?

Pielęgnacja obuwia to wbrew pozorom, całkiem skomplikowane zagadnienie. Na rynku dostępne są różnorodne preparaty o różnorodnym działaniu, przeznaczone do rozmaitych rodzajów materiałów.

Wśród preparatów do pielęgnacji obuwia wyróżniamy:

  • Impregnaty – zabezpieczają powierzchnię butów przed wnikaniem wilgoci i zabrudzeń.
  • Pasty do butów – przywracają utracony kolor butom skórzanym.
  • Renowatory – usuwają zabrudzenia i wypełniają ubytki.

Specjalistyczne preparaty do obuwia – np. mydło do butów lub tłuszcz do skór, pozwalające na jeszcze lepsze zadbanie o nasze obuwie.

Nie należy również zapominać o dedykowanych szczotkach, pozwalających na dokładne oczyszczenie powierzchni buta i rozprowadzeniu odpowiednich środków pielęgnujących.

15 / 100

Dodaj komentarz