dieta pudełkowa

Obecnie tempo życia jest coraz większe i nie zawsze jesteśmy w stanie zdrowo się odżywiać, czy dieta pudełkowa jest na to sposobem? W drodze do pracy chwytamy z piekarni drożdżówkę na drugie śniadanie, na lunch odgrzewamy gotowe danie, a wieczorem chwytamy cokolwiek akurat wpadnie nam w ręce. Jeżeli ten scenariusz brzmi znajomo, a Ty tęsknisz za smacznymi i zdrowymi posiłkami lub próbujesz bezskutecznie schudnąć – być może powinieneś skorzystać z oferty cateringowej.

Dieta z dowozem do domu

Na terenie Krakowa (i w większości dużych miast) działa wiele firm oferujących catering dietetyczny. Na czym to polega? Najprościej mówiąc, na tym, że każdego ranka, o określonej przez nas godzinie, pod naszymi drzwiami pojawia się dostawca z przygotowanymi posiłkami na cały dzień. Otrzymujemy posiłki od śniadania, przez obiad i podwieczorek, aż po kolację. Każde danie zapakowany jest w osobnym pudełku, stąd właśnie nazwa „dieta pudełkowa”. Poszczególne dania są tak skomponowane, aby całość zapewniała nam odpowiednią ilość białka, węglowodanów a także witamin i minerałów.

Jeżeli nie jemy mięsa lub mamy nietolerancję pokarmową, nie będzie to problemem. Firmy cateringowe mają do wyboru od kilku do kilkunastu rodzajów diet: wegańską, wegetariańską, paleo, ketogeniczną, bez laktozy lub bez glutenu. Także nie powinniśmy mieć kłopotu z wybraniem odpowiedniej diety pudełkowej dla siebie. Poręczne opakowanie sprawia, że możemy zabrać taki lunch do pracy lub gdziekolwiek się udajemy. Możemy zamówić jadłospis na cały tydzień lub tylko na dni robocze, w zależności od preferencji. Niektóre firmy oferują też opcje bez śniadań lub bez kolacji, jeśli interesuje nas tylko zapewnienie sobie zdrowych przekąsek i lunchu do pracy.

Zdrowe odchudzanie, a dieta pudełkowa

Catering dietetyczny to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Skomponowane przez dietetyka posiłki zapewnią nam sukces, a jednocześnie pomogą schudnąć w sposób zdrowy i racjonalny. Wiemy przecież, że głodówki oraz restrykcyjne ograniczanie produktów przynosi więcej szkody niż pożytku. Dzięki diecie pudełkowej zapanujemy nad ilością spożywanych kalorii, a jednocześnie dostarczymy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Co więcej, łatwiej nam będzie zapanować nad podjadaniem. Brak kontroli nad przekąskami w ciągu dnia jest bowiem jedną z przyczyn, które sprawiają, że nasza waga stoi w miejscu. Przy diecie pudełkowej możemy zrezygnować z robienia zakupów spożywczych, co z pewnością ułatwi nam osiągnięcie wymarzone celu.

Artykuł powstał we współpracy z https://fitnesscatering.com.pl/pol_m_Dostawa_Krakow-247.html

Dodaj komentarz