moda męska 2019

Obraz marynarki jako elementu garderoby, który dedykowany jest wyłącznie eleganckim wyjściom już dawno temu przeszedł do lamusa. Marynarka sprytnie przeniknęła już nawet do sportowych stylizacji. Odpowiednio dobrana dobrze wygląda zarówno w towarzystwie eleganckich spodni, jak i jeansów czy dresów. Sprawdźcie, czym się kierować przy jej zakupie.

Bez względu na to, na jaki model postawisz musisz pamiętać o kilku warunkach, które musi on spełniać. O jakich mowa?

Po pierwsze: pamiętaj o ramionach

modna marynarka męska
thetrendspotter.net

Marynarka musi na Tobie leżeć. Koniec kropka. Krój jest najważniejszy. Ma być ułożona naturalnie i nie zaburzać sylwetki (oczywiście nie licząc modeli oversize). Bardzo ważne jest to, żeby podkreślała ramiona. Jeśli wybierasz ją do codziennej stylizacji, zrezygnuj z wypełnienia na wysokości barków.

Po drugie: marynarka nie może być za ciasna, ani za duża

modna męska marynarka
acspotlight.net

Jak to sprawdzić? To proste. Załóż ją i zapnij. Jeśli zauważysz, że na plecach pojawiły się poziome fałdki i  marszczenia wokół guzika, masz odpowiedź na pytanie, czy ten model jest ok. Postaw na szerszy. Odwracając sytuację. Jeśli barki są słabo zarysowane, na plecach pojawiają się pionowe bruzdy, to zapewne ten model jest na Ciebie za duży.

Jak ma więc leżeć marynarka idealnie dobrana? Model jest dla Ciebie odpowiedni, kiedy ścieg, który łączy  dwie części marynarki z tyłu przebiega wzdłuż linii kręgosłupa. Kolejna kwestia, to guziki. Jeśli znajdują się na szerokości mostka, możesz iść do kasy i zapłacić, jeśli dodatkowo kolor i materiał Ci odpowiadają. Chociaż, może poczekaj z tym jeszcze. Sprawdź rękawy.

Po trzecie: rękaw i długość mają znaczenie

Jak odpowiednio wybrać marynarkę męską 2019
pinterest

Jeśli mamy brać pod uwagę uniwersalne rodzaje marynarek, to przyjęło się, że ich zadaniem jest zakrycie pośladków. W całości lub w 3/4. W kwestii rękawów zazwyczaj stawia się na modele, które sięgają za połowę kciuka gdy ręce są ułożone wzdłuż ciała. Wszystko to po to, aby nie zaburzać proporcji sylwetki i nie wyglądać po prostu śmiesznie. Zwróć też uwagę na szczegóły, a mianowicie na to, czy rękawy umożliwią Ci wyeksponowanie dodatków takich jak zegarek czy spinki do mankietów. Po założeniu marynarki wysuń je tak na mniej więcej 1-2 cm poza rękaw.

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia pt. jak marynarka wygląda, kiedy ją zapniesz. Mówiąc ściślej – zobacz, jak układają się klapy. Jeśli są odpowiednio dobrane, to będą przylegać do klatki piersiowej po tym, jak zapniesz guzik. Nie mogą się zakrzywiać, ani też rozchodzić na boki.

A może marynarka pod znakiem zestawu koordynowanego?

styl koordynowany marynarka męska
gq-magazine.co.uk

Moda lubi zabawę, zwłaszcza w tym sezonie. Jest barwny, na próżno szukać w nim nudy i utartych szlaków. Bawcie się formą, kolorami, zestawieniami i krojem. A może poszalejcie z zestawem koordynowanym? Nie ograniczajcie się wyłącznie do nieśmiertelnej klasyki pod tytułem sztampowy garnitur lub granatowa marynarka i ciemnoszare spodnie.

Tworząc zestaw koordynowany możecie stworzyć duet spodni i marynarki w kolorach, które diametralnie się od siebie różnią. Może być to kolor, jak również faktura czy materiał. Enjoy.

16 / 100