Klatka piersiowa – podstawy rozbudowy

Klatka piersiowa - podstawy rozbudowy

Spis treści

Zdecydowana większość mężczyzn marzy o tym, by ich klatka piersiowa była masywna, szeroka i przyciągająca wzrok. Jeśli chcesz pracować nad rozbudową swojej klatki piersiowej, czeka Cię wiele godzin wzmożonego wysiłku. Możemy Ci nieco ułatwić to zadanie. Pokażemy Ci 3 czynności, które zoptymalizują Twoje wysiłki, a przede wszystkim, przestaniesz sabotować swój własny trening. Tak, jak w przypadku prawidłowych przysiadów, najważniejsza jest dobra technika. Zanim jednak zaczniemy, pamiętaj, że kształt klatki piersiowej zależy od genów oraz diety. Im bardziej nie podoba Ci się to, co widzisz w lustrze, tym ciężej będziesz musiał pracować. Nie poddawaj się! Przychodzimy Ci z pomocą!

Zasad numer 1 – Jakość, a nie ilość

Zwróć uwagę na swoją metodą treningową. Skup się na treningu siłowym, podczas którego musisz wykorzystać potencjał swojej siły. ZAPAMIĘTAJ 5x5x80! Co to znaczy? 5 powtórzeń, 5 serii i 80% obciążenia. Jeśli zwiększasz obciążenie, zmniejsz ilość powtórzeń, a zwiększ ilość serii. Ważne, by nigdy nie robić na odwrót! Pamiętaj również o tym, że przerwa pomiędzy seriami powinna być długa – nawet do 5 minut. Dorzućmy ją do wzoru: 5x5x5x80. 5 powtórzeń, 5 serii, 5 minut przerwy, 80% obciążenia. Powtórz!

Zasada numer 2 – Klatka piersiowa a pompka

Podstawowym ćwiczeniem wykonywanym przez mężczyzn jest pompka. Zapewne Ty również doszedłeś już do perfekcji w wykonywaniu idealnej pompki. Niestety, to jest mały błąd. Mięśnie, które wyćwiczyłeś podczas dążenia do tej idealnej pompki, zdążyły się już przyzwyczaić do tego ćwiczenia. Następuje zastój w rozwoju, pomimo tego, że Ty cały czas ćwiczysz! Jak się przed tym ustrzec? Przede wszystkim, nie rezygnuj z pompek! Pamiętaj, że to ćwiczenie ma setki możliwości wykonywania! Wykonuj pompki na hantlach, wykorzystaj piłkę lekarską, sztangę albo ćwicz z nogami na podwyższeniu! Każde urozmaicenie da Ci świetne efekty!

Zasada numer 3 – Rozciągaj się!

Wielokrotnie mówiono Ci, że po każdym treningu należy się rozciągać, a Ty to ignorowałeś? Nie tylko baletnice muszą się rozciągać. Jeśli chcesz zobaczyć efekty swojego treningu siłowego, również musisz zacząć się rozciągać. Zwłaszcza, gdy pracujesz nad kształtem swojej klatki piersiowej. Podczas ćwiczeń rozciągających, klatka się rozszerza. Tylko przy rozciąganiu ćwiczą się te części mięśni, które odpowiadają za szerokość klatki piersiowej. Takie ćwiczenia również możesz zoptymalizować: wykorzystaj lekkie hantle.

Niesamowicie rozbudowany artykuł o treningu klatki piersiowej można znaleźć na stronie kulturystycznej.

80 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Jak zostać trenerem personalnym?

Chcesz zostać trenerem personalnym? Kluczem do odniesienia sukcesu w tej dziedzinie okaże się zdobycie wiedzy z zakresu fitness oraz uzyskanie