zablokowane drzwi w samochodzie

Zablokowane drzwi w aucie to duży problem, zwłaszcza jeśli akurat spieszymy się do pracy lub na ważne spotkanie. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele, ale niezależnie, co spowodowało brak możliwości otwarcia samochodu, to kłopot trzeba jak najszybciej rozwiązać. Pomocne w tym jest awaryjne otwieranie samochodu może skorzystać z pomocy doświadczonego ślusarza, który szybko otworzy zamek. Jednak, czy można samodzielnie otworzyć zablokowane drzwi? Przedstawiamy najważniejsze informacje!

Zablokowane drzwi w aucie. Jak otworzyć?

Otwarcie drzwi bez kluczyka jest niezwykle trudne, ale teoretycznie możliwe. Jednak zanim się przystąpi do pracy, trzeba pamiętać, że wiąże się to z ryzykiem uszkodzenia zamka, drzwi lub mechanizmu otwierającego okna. Tak więc, nieudane otwieranie auta bez klucza może skończyć się koniecznością przeprowadzenia dodatkowych napraw lub wezwaniem specjalisty, który przeprowadzi awaryjne otwieranie samochodu Łódź, co wiąże się nie tylko z wyższymi kosztami, ale przede wszystkim z brakiem dostępu do własnego auta aż usterka nie zostanie usunięta. Jak przystąpić do pracy? W pierwszej kolejności trzeba uchylić okno (chyba, że masz szczęście i jedna z szyb jest opuszczona). Można to zrobić za pomocą specjalnego zestawu, które dostępne są przez Internet lub podważając nieznacznie szybę i delikatnie ją opuszczając. Po uchyleniu okna, potrzebny będzie dość sztywny drut zakrzywiony na końcu – należy go wsunąć do wnętrza pojazdu i zahaczyć o bolec lub klamkę, a następnie precyzyjnie pociągnąć, aby zwolnić blokadę. Z przyczyn oczywistych metoda ta nie zadziała w autach, których nie można otworzyć od wewnątrz bez użycia kluczyka.

Inną sytuacją jest, jeśli drzwi po prostu zamarzły. W takiej sytuacji najlepiej użyć odmrażacza, którym należy spryskać zamek i chwilę poczekać. Jeśli to nie pomoże, to pozostaje zaczekać aż zamek odmarznie pod wpływem wyższej temperatury. Należy jednak pamiętać, aby od razu, gdy to się stanie użyć odpowiedniego preparatu, aby sytuacja się nie powtórzyła. Może to być np. WD40, który zastosuje się na mechanizm wewnątrz drzwi. Czynność warto powtórzyć, co najmniej 2 razy, aby na pewno przyniosła odpowiedni efekt.

Awaryjne otwieranie zamków

Zdecydowanie prostszym i szybszym sposobem jest zadzwonienie do firmy ślusarskiej z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/. Fachowiec szybko przyjedzie pod wskazany adres i rozwiąże problem, otwierając zamek niezależnie od jego typu i przyczyny problemu. Co więcej, podczas wykonywania usługi nie ma ryzyka, że ślusarz spowoduje jakieś dodatkowe usterki. Warto pamiętać, że usługa awaryjnego otwierania drzwi w Krakowie jest dostępna przez całą dobę 7 dni w tygodniu, a fachowcy mają duże doświadczenie i bogatą wiedzę, dzięki której sprawnie otworzą zamek.

Kiedy można skorzystać z pomocy ślusarza? Zawsze wtedy, gdy mamy jakiś problem z zamkiem. Nie ma znaczenia ani rodzaj drzwi, ani typ zamka, ani tego, gdzie on się znajduje. To znaczy, że ślusarz otworzy zamek mechaniczny i elektroniczny. Zamek w drzwiach, samochodzie, sejfie, czy nawet szafie – dla doświadczonego ślusarza nie ma to żadnego znaczenia.

13 / 100

Dodaj komentarz