Idealna waga bez wyrzeczeń

Spis treści

Chęć poprawy swojej sylwetki, zdrowia i osiągnięcie trwałych efektów to marzenie wielu osób. Często wyobrażają one sobie dietę, jako drastyczną zmianę nawyków żywieniowych, konieczność trzymania się rygorystycznych zasad oraz trzymanie się monotonii posiłków, aby zasady te skutecznie zaszczepić. Zdecydowanie takie przekonanie nie jest prawdziwe. Dieta może być uniwersalna, urozmaicona i bardzo smaczna. Nie jest wymagana rezygnacja z ulubionych wersji posiłków i trzymanie się starych przekonań, które jeszcze znajdują się w internecie. Wymarzoną wagę można uzyskać bez rygorystycznych diet, głodzenia się i stosowania podejrzanych systemów żywieniowych. Dowiedz się w jaki sposób można to osiągnąć.

Bilans kaloryczny na początek

Kluczowym elementem skutecznego odchudzania jest bilans kaloryczny, a konkretniej – ujemny bilans kaloryczny. Jest to zjawisko, w którym dostarcza się do organizmu mniejszą ilość kalorii z pożywienia, niż wynosi nasze całkowite zapotrzebowanie energetyczne. W przebiegu tego procesu organizm pozyskuje energię zmagazynowaną w tkance tłuszczowej na potrzeby energetyczne. Dzięki temu następuje słynny proces “spalania” tkanki tłuszczowej.

 

W tym momencie pojawia się pytanie – Jak obliczyć swój bilans kaloryczny? Warto skorzystać w tym przypadku z prostych metod, np. z kalkulatorów internetowych, które obejmują specjalistyczne wzory. Stosowane są one przy obliczaniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Wprowadza się do nich swoje parametry, jak wzrost, masa ciała, poziom aktywności fizycznej i itp. Na bazie tych danych, można dosyć skutecznie określić swój dzienny bilans kaloryczny.

 

Następnie od tej wartości, należy odjąć około 15-20%, co da nam właściwą ilość kalorii do wejścia w tzw. ujemny bilans kaloryczny. To właśnie ten proces odpowiada za skuteczne odchudzanie bez negatywnych skutków ubocznych.

Zdrowe nawyki żywieniowe

Kolejnym elementem, o którym trzeba pamiętać jeśli chce się osiągnąć idealną wagę to dobre nawyki dietetycznie. Za dobre nawyki uznaje się przede wszystkim zdrowie nawyki żywieniowe. Wśród nich warto uwzględnić regularność spożywanych posiłków, ich objętość oraz kompozycję między makroskładnikami. Te elementy składają się na jakość spożywanych kalorii. Jest to kluczowy element w długotrwałym kształtowaniu dobrych nawyków dietetycznych. Pomogą one w uzyskaniu lepszego samopoczucia, uzupełnieniu niedoborów składników odżywczych i zabezpieczeniu profilaktyki zdrowotnej.

 

Zatem, jak się zdrowo odżywiać? Poniżej znajdują się podstawowe zasady, które odnoszą się do dobrych nawyków żywieniowych.

 

 • Spożywaj dużo błonnika pokarmowego,
 • Pamiętaj na regularnym nawadnianiu,
 • Do każdego posiłku uwzględniaj warzywa lub owoce,
 • Wybieraj produkty nisko przetworzone,
 • Pamiętaj o spożywaniu posiłków w równych odstępach czasu,
 • Bazuj na produktach pełnoziarnistych, jakościowym białku oraz zdrowych tłuszczach,
 • Posiłki spożywaj w spokoju i bez pośpiechu,
 • Staraj się nie przejadać na wieczór/kolację,
 • Przy prowadzeniu aktywności fizycznej, pamiętaj o większej ilości białka.

 

Są to najważniejsze zasady zdrowego odżywiania, które warto powoli wdrażać w swoje codzienne zachowania. Dzięki temu, będzie można zaszczepić je jako zdrowy i dobry nawyk.

Indywidualnie przygotowana dieta online

Skuteczne zbilansowanie diety, dbanie o jej różnorodność i regularność w spożywaniu zdrowych posiłków to często trudne do zrealizowania elementy codziennej rutyny. Nie każdy ma czas na zapamiętanie i wdrażanie nowych zasad, które silnie ingerują w prowadzony, dynamiczny styl życia. Można temu zaradzić. Sposobem na to jest dieta online, która jest spersonalizowanym planem żywienia od eksperta w zakresie żywienia lub dietetyka.

 

Osoby, które nie dysponują odpowiednią ilością czasu na zadbanie o swoją dietę, coraz częściej wybierają usługi, jakie świadczą dietetycy internetowi. Dieta online jest bardzo dobrym wyborem dla osoby zapracowanej, której zależy na oszczędności czasu i pieniędzy. 

 

Dieta online to równie dobrze spersonalizowany plan diety, jak w przypadku jadłospisu wykonanego po wizycie stacjonarnej w dietetyka klinicznego. Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność czasu, a towarzyszący temu stały kontakt ze specjalistą i jego porady, tworzy obraz idealnej i kompleksowej usługi zdrowotnej.

 

Trening na miarę potrzeb

Nie mniej istotnym elementem odchudzania i osiągnięcia idealnej wagi, jest aktywność fizyczna. To właśnie ona, potęguje tempo spalanych kalorii, co przekłada się na szybsze tempo odchudzania i kształtowanie sylwetki.

 

Warto także pamiętać o tym, że regularna aktywność fizyczna pozwala na zachowanie większego odsetka masy mięśniowej względem masy ciała. Im więcej mięśni, tym szybciej wydatkuje się kalorie. Dzięki temu efekty w postaci wymarzonej sylwetki i idealnej wagi, pojawią się szybciej.

 

Trening powinien być odpowiednio dopasowany do możliwości danej osoby. Nie każdy jest w stanie podołać niektórym ćwiczeniom, co może powodować niechęć do dalszej aktywności. Stąd też niejednokrotnie, dobrym pomysłem będzie pomoc trenera personalnego.

 

Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna? Stanowi ona podstawę piramidy zdrowego odżywiania. Okazuje się, że aktywność fizyczna stanowi doskonały element codziennej profilaktyki zdrowotnej.

 

Aktywność fizyczna, a zdrowie. Oto największe korzyści z prowadzenia ćwiczeń.

 

 • Lepsza wydolność tlenowa,
 • Poprawa jakości i wyglądu sylwetki,
 • Poprawa insulinowrażliwości,
 • Regulacja poziomu cukru we krwi,
 • Obniżenie ryzyka chorób cywilizacyjnych,
 • Poprawa krążenia żylnego,
 • Lepsza i skuteczniejsza regeneracja tkanek,
 • Poprawa samopoczucia,
 • Obniżenie stężenia cholesterolu.

 

Aktywność fizyczna przynosi największe korzyści tylko w połączeniu z odpowiednią dietą. Każdy, kto pragnie osiągnąć idealną wagę i wymarzoną sylwetkę, powinien zacząć od modyfikacji prowadzonego stylu życia. Można to osiągnąć przy pomocy specjalistów, który oferują usługi internetowe, np. dieta online. Często okazuje się, że dietetycy online lub trenerzy, pomagają także w doborze odpowiednich ćwiczeń i oferują stały kontakt. Pozwala to na szybkie i trwałe uzyskanie satysfakcjonujących efektów.

17 / 100

SZUKAJ W SERWISIE

najnowsze wpisy

Zdrowy tryb życia to dieta i ruch!

Zdrowy tryb życia stanowi klucz do dobrego samopoczucia. Zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna są niezbędne, aby do późnego wieku być