Farba do malowania mebli

Coraz częściej sami chcemy zająć się malowaniem i renowacja własnych mebli. Nie zawsze powodem jest to, że chcemy zaoszczędzić na pracy fachowca. Wielu ludzi czyni z tego swoje hobby, czerpię satysfakcję z tego typu prac ręcznych.

W internecie można znaleźć wiele materiałów o tym, w jaki sposób możemy zadbać o swoje meble. Mało jest informacji o tym, jakie farby są najbardziej odpowiednie do malowania mebli. Należy zaznaczyć, że odpowiedni dobór farb jest decydujący przy końcowym efekcie naszych prac renowacyjnych. Dlatego też przychodzimy Wam z pomocą.

Czym pomalować meble?

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad wyborem koloru farby, warto skierować uwagę na to, czy aby na pewno do renowacji naszych mebli będzie nam potrzebna farba. Jeśli nasze meble mają naturalny kolor, który nam się podoba a my chcemy je tylko odnowić, to powinniśmy się zainteresować bezbarwnym lakierem. Natomiast, jeśli chcemy całkowicie zmienić kolor naszych mebli, to będziemy musieli zaopatrzyć się w farbę do malowania mebli. Przy wyborze odpowiedniej farby musimy zwrócić uwagę na wiele czynników, m.in. na to do w jakim pomieszczeniu będą stały meble i w jakich warunkach atmosferycznych. Czy meble mają być odporne na wilgoć lub wodę…

Farba kredowa do mebli

Farba kredowa składa się z naturalnych składników takich jak: woda i kreda. Dzięki temu, przy malowaniu nie wydziela nieprzyjemnego zapachu i co istotniejsze, jest bezpieczna dla naszego środowiska. Za pomocą tej farby możemy odnowić nasze meble oraz całkowicie zmienić ich styl. Użycie tego rodzaju farby jest bardzo proste. Nie musimy posiadać wysokich umiejętności malarskich. Farba schnie bardzo szybko, co również jest dużym plusem.

Niestety jest to mało popularna farba w naszym kraju. Znajdziemy ją tylko w specjalistycznych sklepach malarskich.

Farba olejna

Farba olejna jest dużo bardziej popularna w porównaniu z kredową. Bardzo dobrze kryje daną powierzchnię. Przy malowaniu farbą olejną również nie musimy posiadać większego doświadczenia w malowaniu.

W przeciwieństwie do farby kredowej, ta farba wydziela bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach, co za tym idzie jest bardzo szkodliwa dla nas i dla środowiska.

Farba akrylowa

Jest to zdecydowanie najczęściej kupowana farba do mebli. Posiada wiele plusów, które przemawiają za wyborem właśnie tej farby. Po pierwsze i najważniejsze, bardzo dobrze kryje powierzchnię, którą malujemy. Ponadto bardzo dobrze chroni malowaną powierzchnię.

Przy użytkowaniu nie generuję nieprzyjemnego zapachu jak ma to miejsce w farbie olejnej. Dodatkowo proces schnięcia jest bardzo krótki.

Jaka farba najlepsza?

Przy wyborze odpowiedniego rodzaju farby warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Musimy zwrócić uwagę na to, czy dana farba nadaje się do malowania w wewnątrz pomieszczeń. Warto sprawdzić również, czy dana farba jest odporna na warunki atmosferyczne. W takich sprawach warto zwrócić się do sprzedawcy, który z pewnością pomoże nam wybrać odpowiedni rodzaj farb.


Źródło: prolack.pl

Dodaj komentarz