dlugopis 3d

Kupowanie prezentów najbliższym może sprawiać równie wiele radości jak ich otrzymywanie, ale problem polega na tym, że często brakuje nam pomysłów na oryginalny upominek. Książka, płyta czy perfumy stały się niezwykle oklepane, dlatego powinieneś poszukać czegoś, co wywoła prawdziwy uśmiech na twarzy drugiej osoby. Jeśli polujesz na ciekawy prezent dla fana gadżetów, długopis 3D to strzał w dziesiątkę.

Czym jest długopis 3D?

O drukarkach 3D słyszał chyba każdy – tego typu urządzenia pozwalają tworzyć trójwymiarowe konstrukcje na podstawie projektów multimedialnych, więc nic dziwnego, że stają się stałym elementem wyposażenia np. biur projektowych. Nie trzeba być jednak ekspertem żeby wiedzieć, że jej zakup wiąże się ze sporym wydatkiem, który z pewnością nie będzie się mieścił w budżecie, jaki chcesz przeznaczyć na prezent mikołajkowy czy gwiazdkowy.

Długopis 3D to zatem idealna alternatywa dla drukarki. Jest o wiele tańszy, a do tego lekki i poręczny. Za jego pomocą można budować różnego rodzaju przestrzenne obiekty i tym samym dać upust swojej kreatywności. Zasada działania długopisów do rysowania w technologii 3D jest banalnie prosta – wszystko sprowadza się do podgrzewania cienkiego kawałka plastiku, który pod wpływem wysokiej temperatury staje się bardzo plastyczny. Trzeba jednak uważać, ponieważ mamy dosłownie chwilę na to, aby nadawać materiałowi odpowiednie kształty. Kilka sekund za późno, a plastik straci swoją elastyczność. Z używaniem długopisu 3D poradzi sobie jednak każdy, nawet bez mistrzowskich umiejętności manualnych, więc nie martw się, że nie trafisz z prezentem.

Długopis 3D – przepis na kreatywnie spędzony czas

W gąszczu tendencyjnych prezentów gwiazdkowych trudno znaleźć taki, który wyróżniałby się nietuzinkowym charakterem. Jeśli szukasz czegoś ciekawego, ale w dobrej cenie, koniecznie zwróć uwagę na długopis 3D, który jest gwarancją kreatywnie spędzonego czasu. Z jego pomocą można konstruować różnego rodzaju obiekty, które mogą pełnić rolę dekoracji domu czy mieszkania. Tego rodzaju gadżet z pewnością spodoba się rodzicom, którzy chcą spędzać czas wolny ze swoją pociechą w sposób wartościowy, a przy tym przyjemny. Maluch sam może stworzyć zabawki, które staną się jego nieodłącznymi kompanami.

Co ciekawe, długopis do rysowania 3D to także świetny pomysł na prezent dla majsterkowicza. Tak, dobrze przeczytałeś. Choć w niczym nie przypomina ciężkiego młotka czy wkrętarki, to w wielu sytuacjach pozwala przywracać funkcjonalność przedmiotom codziennego użytku. W jaki sposób? Pęknięcia czy ubytki można wypełnić podgrzanym plastikiem i to bez robienia bałaganu.

Długopis 3D – jak wybrać najlepszy?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie długopisu 3D? Sprawdź możliwość dostosowywania prędkości podawania rozgrzanego plastiku oraz obecność guzika spustowego. Dzięki nim w każdej chwili można zatrzymać druk lub przystosować jego tempo do poziomu umiejętności jego przyszłego użytkownika. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj wkładu (ABS lub PLA) oraz ich jakość. Powinieneś kierować się również na zasilaniem – na rynku znajdziesz modele zarówno na prąd, jak i akumulator, a także wykonaniem obudowy, która nie powinna się nagrzewać, a ponadto zapewniać pewny chwyt i pełną kontrolę nad urządzeniem.

13 / 100

Dodaj komentarz